قوانین

به نام خداوند جان و خرد

مقدمه

کاربر گرامی، با سلام و خوشامدگویی به مجموعه ی فن‏باز، خواهشمند است پیش از هرگونه اقدام، قوانین ذکر شده در این بخش را مطالعه فرمایید؛ چرا که کلیه خدمات ارائه شده در مجموعه فن‏باز، تابع قوانین و شرایط یادشده بوده و ثبت نام در این مجموعه، به معنای پذیرش کلیه شرایط و قوانین مجموعه فن‏باز از سوی شما خواهد بود.

قواعد عمومی

۱- تعاریف و اصطلاحات تخصصی

معنی و مفهوم واژگان و اصطلاحات به کار رفته در قرارداد پیش رو، به شرح زیر می‏باشد:

۱-۱) فن‏باز:

بسته ی نرم‏افزاری فن‏باز شامل: اپلیکیشن فن‏باز، همکار فن‏باز، کارگزار فن‏باز و کلیه نرم‏افزارهای وابسته به آن می‏باشد.

۱-۲) کاربر:

هر شخص حقیقی یا حقوقی، اعم از مشتری و متخصص، که در مجموعه فن‏باز ثبت نام کرده باشد.

۱-۳) مشتری:

کاربری است که متقاضی خدمات فن‏باز باشد.

۱-۴) متخصص:

کاربری است که متقاضی همکاری با فن‏باز بوده و به‌عنوان متخصص در فن‏باز ثبت نام کرده و همکاری خود را با فن‏باز به‌طور‌ رسمی آغاز کرده باشد.

۱-۵) سرویس:

عبارت است از ارائه ی هرگونه خدمات توسط متخصص به مشتری.

۱-۶) خدمات:

کلیه خدمات و سرویس‏هایی که در مجموعه ی فن‏باز توسط متخصص به مشتری ارائه می‏گردد.

۱-۷) حساب کاربری:

صفحه‏ای کاملا شخصی است که بلافاصله پس از ثبت نام کاربر در اپلیکیشن فن‏باز در اختیار وی قرار گرفته و شامل نام کاربری و سابقه فعالیت کاربر می‏باشد.

۲- خدمات و سرویس‌ها

۲-۱) فن‏باز رأساً و به طور مستقیم ارائه کننده ی هیچ‌گونه سرویس و خدماتی نیست، بلکه تنها نقش پل ارتباطی بین مشتری و متخصص را در جهت تسهیل ارائه و دریافت خدمات ایفا می‏کند. بدین معنا که در هر سفارشی که در فن‏باز صورت می‌پذیرد، فن‏باز تنها زمینه‌ساز انعقاد قراردادی کاملا مستقل میان مشتری و متخصص بوده و متخصص میان پذیرش و یا رد سفارش مخیر است و مشتری نیز پس از درخواست کردن خدمات و حتی پس از مشخص شدن متخصص، می‌‌تواند از درخواست خود انصراف دهد.

۲-۲) فن‏باز با ارج نهادن به نظریات مشتریان ارجمند در کلیه زمینه‏های فعالیت خود بویژه خدمات ارائه شده، تلاش دارد بستری شفاف جهت سرعت بخشیدن و تسهیل سفارش‏گذاری مشتریان گرامی را فراهم سازد؛ اما با عنایت به استقلال کامل قرارداد مشتری با متخصص از توافقات فن‏باز با کاربران و همچنین نسبی بودن مفهوم کیفیت، هیچ‌گونه مسئولیت مدنی و کیفری در قبال نوع، میزان و کیفیت خدمات ارائه شده و همچنین اتفاقات و مشکلات احتمالی آن، در حال و آینده، در مقابل کاربران و اشخاص ثالث، متوجه فن‏باز نخواهد بود.

۲-۳) خدمات فن‏باز عبارتند از: ایجاد زمینه ی سفارش‏گذاری سهل و آسان، معرفی و پیشنهاد متخصصان خوشنام، شفافیت در قیمت خدمات و امکان مقایسه قیمت‌های پیشنهادی و انتخاب یا رد آزادانه ی پیشنهادها.

۲-۴) تلاش فن‏باز همواره در راستای بهبود خدمات خود و کسب رضایت کاربران است. لذا این امکان وجود دارد که خدماتی اضافه یا حذف گشته یا محدودیت‌هایی کاهش یا افزایش یابد و یا برخی خدمات و سرویس‌ها به حالت تعلیق درآمده یا به‌طور کامل متوقف گردد؛ بنابراین ادامه استفاده‌‌ کاربر از فن‏باز به معنای پذیرش و موافقت با این تغییرات خواهد بود.

۳- امور مالی

۳-۱) دانلود، نصب و ثبت‏نام در فن‏باز کاملا رایگان است و تنها در قبال سرویس ارائه‌ شده توسط متخصص که به سفارش و درخواست مشتری بوده باشد، هزینه‌ای محاسبه و از مشتری دریافت می‌‌‌گردد. بدیهی است فراهم ساختن مقدمات و ملزومات بهره‏برداری از این خدمات، همچون سیستم‏های الکترونیکی هوشمند و اینترنت به عهده ی کاربر خواهد بود.

۳-۲) هزینه خدمات بر اساس بهای توافق شده میان مشتری و متخصص محاسبه خواهد شد و روند آن بدین گونه است که نخست سفارش مشتری، برای چند متخصص فرستاده شده و متخصصان با توجه به شرایط خود، قیمتی را پیشنهاد داده و برای مشتری می‏فرستند. مشتری می‏تواند از بین قیمت‏های پیشنهادی ۳ تا ۵ متخصص، بسته به نوع سرویس و امتیاز متخصصان و قیمت‌های پیشنهادی آنها، یکی را انتخاب و سفارش خود را نهایی کند. پس از انتخاب مشتری، بهای پیشنهادی متخصص قطعی شده و محاسبات بر اساس آن صورت خواهد پذیرفت. با نهایی شدن سفارش و انتخاب متخصص مورد نظر در نرم‌افزار فن‏باز، مشتری و متخصص، حق هرگونه اعمال تغییر و اعتراض در این خصوص، ولو به استناد خیارات را از خود سلب و ساقط می‌‌کنند. شایان توجه است، در صورتی که مراحل سفارش طی شده اما نهایی کردن آن معلق بماند، سفارش قابل انجام و پیگیری نخواهد بود.

۳-۳) متخصص در قبال انجام هر سرویس ملزم و متعهد به تنظیم فاکتور بر اساس ‏بهای توافق شده با مشتری در همان سفارش می‌باشد و مشتری تنها موظف به پرداخت اجرت فاکتور خواهد بود و هرگونه پرداختی افزون بر فاکتور، مانند انعام و غیره، اختیاری است و مشمول حمایت فن‏باز نمی‏باشد. شایان توجه است که در صورت خریداری کالاهای مصرفی برای ارائه سرویس توسط متخصص، هزینه ی آن باید به طور جداگانه فاکتور و توسط مشتری پرداخت گردد.

۳-۴) هرگاه مشتری در ارائه اطلاعات هنگام سفارش‏گذاری دچار اشتباهی گردد، متخصص متعهد می‌گردد که پیش از انجام سرویس، ابتدا مورد اشتباه را به مشتری تذکر داده و از درخواست و دریافت هرگونه مابه‌التفاوت جداگانه و بدون هماهنگی با مشتری جداً خودداری گردد. در این حالت، هر یک از طرفین اعم از مشتری و متخصص قادر به رد درخواست بوده در این صورت، تنها پرداخت هزینه ی ایاب و ذهاب برعهده ی مشتری خواهد بود.

۳-۵) شرکت مبلغ 10% از هر فاکتور اجرت که باید از طریق درگاه پرداخت اختصاصی درون برنامه پرداخت شود را به عنوان حق الزحمه از فاکتور کسر کرده و مابغی مبلغ را بعد از پرداخت به شماره حساب اعلام شده از طرف متخصص بر خواهد گرداند.

تبصره 1: هرگاه متخصص بدون اطلاع و هماهنگی با فن‏باز یا مشتری، سرویس با هزینه ی بالاتری را ارائه کند، مبنی بر رضایت وی بر توافق سابق می باشد و حق دریافت هرگونه مابه‌التفاوت را از خود سلب و ساقط می‌کند.

۴- مالکیت معنوی

۴-۱) کلیه حقوق معنوی نرم‌افزارهای فن‏باز، و هر آنچه بدان ملحق و وابسته بوده و می‌گردد، اعم از نام، علامت تجاری، خدمات ارائه‌شده تحت این نام، مالکیت فکری و معنوی آن و و سایر موارد، متعلق به شرکت زینو خدمات راد بوده و هر گونه استفاده به صورت کل و یا جزء از هر یک از موارد یادشده و یا مصرحه در قوانین حمایت از مالکیت فکری و معنوی، قابلیت پیگیری قانونی خواهد داشت. لذا کاربران اعم از متخصص و مشتری، در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی شرکت زینو خدمات راد نسبت به نرم‌افزارها و ملحقات آن بوده و تنها مجاز به استفاده‌ی محدود، غیر انحصاری و غیر قابل انتقال از خدمات فن‏باز می‏باشند و این استفاده هرگز هیچگونه حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت نرم‌افزارهای فن‏باز یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نکرده و اجازه‌ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و ... را به آن‌ها نمی‏دهد.

۴-۲) کاربران این حق و اجازه را نداشته و نخواهند داشت که رأساً و یا باواسطه، نرم‌افزارهای فن‏باز را تغییر داده یا آن را بازتولید، مشابه‏سازی یا بازنویسی کنند و یا از کل یا جزء آن جهت تولید برنامه‌ی مشابه یا غیرمشابه استفاده کنند.

۴-۳) هرگونه اقدام و فعالیت کاربر برای دسترسی به هر یک از سرویس‌‌ها و برنامه‌ها و شبکه‌ها‌ی مرتبط با سرورها، و یا مهندسی معکوس یا مترجم وارون فن‏باز جهت دست یافتن به کد سطح بالا یا زبان ماشین و یا تلاش در راستای نیل به این اهداف، غیرمجاز بوده و تخلف محسوب گردیده و فن‏باز حق پیگیری‌های قانونی و برخورد با شخص خاطی را برای خود محفوظ می‏داند.

۴-۴) دانلود نرم‏افزارهای فن‏باز کاملا رایگان است و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی به هیچ وجه از وجوه حق اجاره دادن، فروش و به طور کلی انتقال نرم‌افزارهای فن‏باز و حقوق ناشی از آن به هر نحو از انحا به دیگری اعم از شخص حقیقی یا حقوقی و یا نمایش عمومی آن را نخواهد داشت.

تبصره 2: در صورت وقع این تخلف، خسارات ناشی از آن به عهده ی شخص خاطی بوده و شرکت زینو خدمات راد هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

۴-۵) کلیه طرح‌های گرافیکی، متن‌ها و کدهای به کار گرفته شده در فن‏باز جزو اموال و دارایی‏های شرکت محسوب شده و استفاده از هرگونه کرالر (Crawler) یا ابزار مشابه جهت مرور یا کپی خودکار صفحات و اطلاعات فن‏باز توسط کاربران و یا هر شخص حقیقی و حقوقی غیرکاربر ممنوع بوده و فن‏باز حق جلوگیری از این اقدام و برخورد قانونی در این خصوص را برای خود محفوظ می‏داند.

۴-۶) هرگونه کپی‌برداری، اعم از دستی و یا خودکار، از اطلاعات متخصصان و یا مشتریان، محتوی، طراحی و تصاویر به کار رفته در نرم‏افزارهای فن‏باز، ممنوع بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

۵- شرایط استفاده کاربران از فن‏باز

۵-1) کاربران در کلیه ی مراحل استفاده از فن‏باز موظف به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می‏باشند.

۵-2) دارا بودن اهلیت برای کاربر جزو شروط اساسی فن‏باز است. لذا داشتن حداقل ۱۸ سال تمام شمسی کاربر، به عنوان اماره قانونی، شرط استفاده از فن‏باز است.

۵-۳) کاربر می‌پذیرد هرگونه اخباری را که از طریق پیامک، رایانامه، نرم‌افزارهای فن‏باز و یا هر شیوه‌ی متعارف دیگر در خصوص استفاده از خدمات فن‏باز و شرایط آن و همچنین تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی را که توسط شرکت ارسال‌‌ می‌گردد و یا در تارنمای فن‏باز به‌روزرسانی می‌گردد، به دقت مطالعه کند. لذا هرگونه استفاده از فن‏باز به منزله‌ی اطلاع کامل و موافقت با موارد یادشده خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می‏کند.

۵-۴) کاربر با علم و آگاهی به اینکه قرارداد حاضر یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی شرکت می‏باشد، می‏پذیرد که شرکت هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون دلیل، هر حساب کاربری را که بخواهد مسدود ساخته و مانع استفاده‌ی کاربر از خدمات فن‏باز گردد.

۶- حساب کاربری

۶-۱) برای استفاده از فن‏باز باید حساب کاربری داشت. برای هر شخص (حقیقی یا حقوقی) داشتن تنها یک حساب کاربری مجاز خواهد بود و در مورد اشخاص حقوقی، حتما نماینده قانونی می‏تواند افتتاح ‌کننده ی حساب کاربری باشد.

۶-۲) کاربر متعهد به ثبت و درج اطلاعات درخواست شده توسط فن‏باز به صورت صحیح و دقیق بوده و در صورت نیاز به هرگونه تغییر در اطلاعات، باید در اسرع وقت به‌روز‌رسانی گردد. مسئولیت و کلیه عواقب ناشی از غیرواقعی بودن اطلاعات مندرج، بر عهده ی کاربر بوده و فن‏باز هیچگونه مسوولیتی نخواهد داشت.

۶-۳) ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در فن‏باز به نام هر کاربر بدین معناست که کاربر مسوولیت و صحت انتساب تمام داده‏پیام‌‌های صادره از حساب کاربری خود را پذیرفته و حق هرگونه ادعا مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده‌پیام‌های ارسالی را از خویش سلب و اسقاط می‌‌کند.

۶-۴) کاربر مسئول تمامی فعالیت‌هایی است که از طریق حساب کاربری انجام می‌‌شود، بنابراین کاربر مجاز نخواهد بود حساب کاربری خود را در اختیار شخص (حقیقی یا حقوقی) دیگر قرار داده یا حساب کاربری خویش را به هر نحو از انحاء به دیگری منتقل سازد. همچنین کاربر در راستای ممانعت از سوء استفاده ی دیگران، باید اقدامات لازم را در جهت حفظ و صیانت از اطلاعات حساب کاربری خود، به انجام رساند.

تبصره 3: در صورتی که کاربر نسبت به دسترسی اشخاص ثالث به حساب کاربری خود مشکوک یا مظنون شده باشد موظف است در اسرع وقت موارد را جهت انجام پیگیری‌های لازم به فن‏باز اطلاع دهد.

تبصره 4: فن‏باز هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال ایجاد هرگونه نقص، اشکال یا ایراد احتمالی در حساب کاربری ناشی از عملکرد اشخاص ثالث، نخواهد داشت.

۶-۵) فن‏باز مجاز خواهد بود برای اطمینان از صحت اطلاعات کاربر، در هر زمان که بخواهد (پیش یا پس از استفاد ی کاربر از حساب کاربری)، هویت کاربران را احراز کند.

۶-۶) استفاده از حساب کاربری قطعاً و ضرورتاً باید بر اساس قوانین حاکم و قرارداد حاضر، در راستای اهداف فن‏باز و رعایت شأن و حیثیت تجاری مجموعه فن‏باز و شرکت زینو خدمات راد به کار گرفته شود. در نتیجه کاربر متعهد می‌گردد که تحت هر شرایطی از ارتکاب رفتاری که اعتبار تارنما و نرم‌افزارهای فن‏باز را خدشه‌‌دار سازد، خودداری کند. بنابراین، مسئولیت هر اقدام کاربر که منجر به بروز هرگونه خسارت (اعم از بدنی، جانی یا مالی) به خود، فن‏باز و یا ثالث و در نتیجه حیثیت فن‏باز گردد به‌ عهده ی کاربر بوده و شرکت، هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

تبصره 5: در صورتی که کاربر مرتکب هرگونه تخلف در استفاده از حساب کاربری، اعم از تخطی از مفاد قرارداد حاضر و یا سایر قوانین موضوعه و یا نقض حقوق ثالث گردد، فن‏باز مجاز است علاوه بر انسداد حساب، نسبت به ضبط کلیه اعتبار موجود در حساب کاربری وی به عنوان وجه التزام اقدام کرده و کاربر حق هرگونه اعتراض را در این خصوص از خود سلب و ساقط می‏کند. شایان توجه است که اقدامات یادشده، حق پیگیری‌های قانونی لازم برای مقابله با فرد متخطی را از فن‏باز سلب نخواهد کرد.

۶-۷) در صورتی که حساب کاربری در مدت طولانی غیرفعال و یا تأیید نشده باشد، فن‏باز از طرف کاربر وکالت خواهد داشت در صورت صلاحدید، حساب کاربری را ملغی کند.

۶-۸) فن‏باز جهت دسترسی سریع و فوری کاربران به اخبار، خدمات و سرویس‌های ویژه‏ای همچون تخفیفات، رایانامه و یا پیامک‏هایی برای کاربران می‌فرستد. کاربر در صورت عدم تمایل به دریافت این پیام‌ها و رایانامه‌ها، قادر خواهد بود این اقدامات را لغو کند.

تبصره: در صورت لغو دریافت پیام و رایانامه توسط کاربر، با عنایت به اینکه اطلاع‏رسانی در خصوص خدمات فن‏باز از این درگاه‌ها صورت می‌پذیرد، درصورت ایجاد اختلال در روند خدمت‌رسانی، هیچگونه مسئولیتی متوجه شرکت نبوده و کاربر حق اعتراض در این مورد را از خود سلب و ساقط می‏کند.

۶-۹) در صورت تمایل به بستن حساب کاربری خود در فن‏باز، کاربر طی تماس با شرکت نسبت به این امر درخواست داده و حساب کاربری وی از سوی فن‏باز مسدود خواهد شد. شایان توجه است فن‏باز به دلایل قانونی برخی اطلاعات کاربر همچون تراکنش‌های مالی سابق را حذف نکرده و این اطلاعات در فن‏باز باقی خواهد ماند.

۷- تخفیف

۷-۱) فن‏باز در راستای رفاه حال و رضایت بیشتر کاربران، طرح‌های تشویقی و تخفیفات ویژه‏ای در مواقعی خاص در نظر می‏گیرد. کاربر باید شرایط استفاده از هر طرح یا تخفیف و تاریخ انقضای آنها را مطالعه و بررسی کند. در صورت هرگونه قصور و یا اشتباه از سوی کاربر در استفاده از طرح‌های تشویقی و تخفیفی، هیچگونه مسئولیتی برعهده ی فن‏باز نخواهد بود.

۷-۲) تا زمان اعمال صحیح و کامل طرح‏های یادشده، فن‏باز امکان انقضا و تغییر آن را خواهد داشت.

۷-۳) بسته‌های تشویقی اختصاصی، تنها برای استفاده‌ی شخصی کاربران در نظر گرفته شده و کاربر حق انتقال و فروش آن‌ها را ندارد. همچنین اعتبار ناشی از بسته‌های تشویقی، غیرقابل تبدیل به وجه نقد بوده و کاربر حق مطالبه ی وجه معادل بسته‌های تشویقی را از فن‏باز ندارد.

۸- اطلاعات

۸-۱) کاربر با رضایت کامل و با آگاهی از این که بنا بر ماهیت خدمات فن‏باز، برخی از اطلاعات خواسته شده برای تکمیل ارائه خدمات مانند نشانی و شماره تماس معتبر و... در دسترس متخصص و یا مشتری خواهد گرفت، اطلاعات لازم را در اختیار فن‏باز قرار می‏دهد.

۸-۲) کاربر متعهد می‏شود که پس از اتمام خدمت، به هیچ وجه اطلاعات کسب شده جهت استفاده از خدمات فن‏باز را به هیچ نحو ذخیره نکرده و از استفاده از این اطلاعات به هر شکل خودداری ورزد. لذا هرگونه استفاده ی خارج از محدوده ی اهداف و خدمات فن‏باز از اطلاعات مذکور، به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، تخطی محسوب شده و مسئولیت آن تنها به عهده ی فرد خاطی می‏باشد. فن‏باز حق پیگیری از طریق پلیس فتا و سایر مراجع قضایی ذی‌صلاح را برای خود محفوظ می‏داند.

۹- ثبت سفارش

۹-۱) استفاده از خدمات فن‏باز، تنها از طریق ثبت نام کاربر در اپلیکیشن فن‏باز و دریافت حساب کاربری و نهایی کردن سفارش از سوی مشتری میسر بوده و در صورت معلق ماندن نهایی‏شدن سفارش توسط مشتری، سفارش به فن‏باز ابلاغ نگردیده و قادر به انجام خدمت نخواهد بود.

۹-۲) روند سفارش‏های مشتری به مثابه مناقصه‏های کوچکی هستند که مشتری باید برای نهایی کردن هر سفارش خود از میان ۳ تا ۵ پیشنهاد ارائه شده از سوی فن‏باز، یکی از متخصصان را انتخاب کند.

۹-۳) مشتری موظف به ثبت و درج کلیه ی اطلاعات خاص سفارش خدمت خود، از جمله عتیقه بودن، وجود نقص یا خرابی در کل یا بخشی از کالایی که خدمت بر آن صورت خواهد پذیرفت، و هر توضیحی که ممکن است بر تصمیم متخصص برای قبول یا رد خدمت اثر داشته باشد، در بخش توضیحات بوده و توافق شفاهی مشتری با متخصص فاقد اعتبار از سوی فن‏باز بوده و قابلیت پیگیری توسط فن‏باز را نخواهد داشت.

تبصره 6: در صورت کوتاهی مشتری در ثبت و درج اطلاعات خاص در بخش توضیحات، کلیه ی خسارات احتمالی از جمله هزینه‌ی کارشناسی متخصص، به عهده ی مشتری خواهد بود و فن‏باز هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

۹-۴) مشتری متعهد می‏شود که پس از توافق نهایی، در زمان مقرر در نشانی‌ ثبت شده در درخواست سرویس حضور یابد. در غیر این صورت، این مجوز را به شرکت داده است که هزینه ایاب و ذهاب متخصص به اضافه وجه التزامی به مبلغ دویست هزار تا دو میلیون ریال را (بنا به صلاحدید شرکت) از اعتبار وی کسر یا از نام‌برده وصول کند. شرکت در هر زمان که بخواهد می‏تواند نسبت به انسداد حساب کاربری مشتری موصوف اقدام و وصول این مبلغ، نافی اختیار شرکت در این موضوع نخواهد بود.

۹-۵) مشتری موظف به پرداخت هزینه‌های سرویس به یکی از روش‌های یادشده در اپلیکیشن فن‏باز و با رعایت کلیه مقررات ذکر شده در بخش مالی و تخفیف، اقدام کند. در صورت بروز هرگونه مشکل در پرداخت، کاربران می‌توانند مشکل را به پشتیبانی فن‏باز گزارش و پیگیری کنند.

۹-۶) در صورتی که کاربر پس از منقضی شدن فرصت لغو اقدام به لغو سفارش کند، در صورت انجام شدن بخشی از سفارش از سوی فن‏باز از جمله ارسال متخصص و... و یا ایجاد هزینه‌ی فرصت برای متخصص مانند رزرو خدمت در زمان اوج سفارش، و مانند آن، فن‏باز مجاز خواهند بود که در راستای حمایت از متخصص، هزینه‌ی خدمت انجام شده و خسارات مربوط به هزینه‌ی فرصت و... را در حد متعارف از حساب مشتری کسر و یا از وی دریافت کند.

تبصره 7: پس از خدمت‌رسانی، امکان لغو سفارش و استرداد هزینه‌ها وجود نداشته و مشتری موظف به پرداخت هزینه‌ها بوده و وجوه دریافت شده قابل استرداد نمی‌باشد.

۹-۷) فن‏باز در راستای رفاه حال کاربران و ارتقای کیفیت خدمات خود، امکان ثبت سؤال، نظر و یا پیشنهاد مشتریان درباره ی خدمات ارائه‌شده را فراهم ساخته و در این خصوص باید توجه داشت که نظرات در هر صفحه باید تنها در قالب سؤال و یا نقد و بررسی همان متخصص و یا سرویس ارائه‌شده توسط وی و در کمال ادب و نزاکت و رعایت شئونات اسلامی و عرف جامعه باشد. شایان توجه است که فن‏باز در نگهداری یا حذف نظرات کاملا مخیر می‏باشد.

تبصره 8: در قبال صحت یا سقم نظرات منتشر شده در خصوص سرویس‌ها، هیچ مسئولیتی متوجه فن‏باز نبوده و نمایش نظرات کاربران به هیچ وجه به معنی تأیید فنی محتویات نظر توسط فن‏باز نمی‏باشد.

۹-۸) در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی در ارائه ی سرویس و خدمات، با عنایت به اینکه پس از گذشت زمان طولانی از انجام خدمات، امکان کارشناسی و راستی‏آزمایی در خصوص دعاوی مقدور نمی‏باشد، مشتری موظف و متعهد است این موارد را حداکثر ظرف دو هفته تقویمی به فن‏باز اطلاع دهد. درصورت عدم انجام این امر، مشتری حق هرگونه دعاوی آتی در این خصوص را از خویش اسقاط می‏کند.

10- این قرارداد در 10 بند، 44 ماده و 8 تبصره بین فن‏باز و کاربر منعقد و رعایت آن بر طرفین لازم و ملاک انجام خدمات و هرگونه امور متعاقب آن خواهد بود.