آموزشی

هزینه تعمیر جاروبرقی در سال 99

جارو برقی یکی از وسایلی است که برای تمیز نگه‌ داشتن و همچنین زیبایی منزل و محل کار لازم و ضروری است. و به طور طبع کسی نمی ‌تواند اهمیت کاربرد آن را انکار کند. اگر جاروبرقی شما برای مدت کمی هم دچار مشکل شود، محل مورد نظر شما کثیف شده و تحمل در آن سخت می‌شود، با این تفاسیر لازم است پس از خراب و یا سوختگی جاروبرقی به تعمیر کاری خبره بدهید تا آن را به خوبی و به دور از خرابی دوباره تحویل شما دهد. در این مقاله به هزینه تعمیر جاروبرقی در سال 99 با توجه به تمام عوامل تاثیر گذار در آن می پردازیم.

جاروبرقی خراب خود را کجا تعمیر کنم؟

برای تعمیر جاروبرقی، تفاوتی ندارد جاروبرقی شما از چه نوعی باشد، چیزی که بسیار مهم و حائز اهمیت است، این است که جارو خود را به کسی بدهید که در کار خود تجربه کافی و وافی را داشته باشد زیرا لوازم خانگی اگر به طور مداوم خراب و تعمیر شوند به مرور زمان از کارایی‌ هایشان کاسته می‌شود.

به همین دلیل باید جاروبرقی خود را به کسی بدهید که در بار اول مشکل آن را متوجه شده و دست به تعمیر آن بزند. شرکت فن باز دقیقا جایی که شما می ‌توانید بهترین تعمیر کاران لوازم خانگی از جمله جاروبرقی را در مشهد پیدا کنید. شما می ‌توانید از طریق آپ فن باز یا سایت فن باز اقدام به ثبت سفارش مشکل خود کنید و متخصصین ماهر و معتبر فن در کمترین زمان برای تعمیرات جاروبرقی شما اقدام و یا شما را به محل کار راهنمایی می ‌کنند.

۵ مشکل رایج جاروبرقی و علت آنها

دانستن نحوه کارکرد جاروبرقی و همچنین چگونگی رفع مشکلات آن از گام ‌های موثر در تعمیر جاروبرقی است که تعمیر کاران شرکت فن باز به خوبی بر آن مسلط بوده و کمترین زمان عیب‌یابی را از جاروبرقی انجام می‌دهند. بطور کلی سیستم بیشتر جاروبرقی ‌ها شبیه هم بوده به همین دلیل مشکلات و نحوه رفع آن ‌ها نیز تا حدودی مانند هم خواهد بود. 5 مشکل رایج در جاروبرقی‌ ها در زیر به طور خلاصه بیان شده است.

۵ مشکل رایج جاروبرقی و علت آنها

 1. کمبود قدرت جاروبرقی

کمبود قدرت جاروبرقی یکی از مهمترین علل کار نکردن جاروبرقی است که ممکن است در نگاه اول مشکلی ساده بنظر بیاید. . خراب شدن زغال و بلبرینگ یا بوش ها از دلایل کمبود قدرت جاروبرقی بشمار می ‌رود.

 1. مکش‌ کم جاروبرقی

یکی از شایع ‌ترین و متداول‌ ترین مشکلات جاروبرقی، مکش‌ کم آن است. که ممکن است در اثر عواملی چون، پر بودن کیسه جاروبرقی، انسداد در خرطوم یا گردن، مسدود شدن فیلتر جاروبرقی، کثیف بودن برس و یا سوراخ بودن لوله جاروبرقی به وجود آید.

 1. خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

یکی دیگر از مشکلات جاروبرقی‌ ها خاموش شدن ناگهانی آن است که در بیشتر مواقع با سوختگی وسیله همراه است اما گاهی، قطعی در سیم رابط جاروبرقی، خرابی سیم جمع کن و مشکل کلید استارت یا خاموش و روشن علت اصلی خاموشی ناگهانی جاروبرقی است.

 1. عدم چرخش برس جاروبرقی

عدم چرخش برس جاروبرقی گاهی اوقات ممکن است اتفاق بیافتد. برسی که چرخش ندارد ، خاک را از بین نمی ‌برد و ممکن است علت ایجاد این مشکل به خاطر آسیب دیدن کمربند آن باشد.

ثبت نام متخصص در فن باز
 1. سروصدای بالای جاروبرقی

یکی دیگر از مشکلات رایج جاروبرقی ‌ها سروصدای بلند آن در هنگام کار کردن است که ممکن است در اثر عواملی مانند خرابی پروانه ها و خراب شدن بوش یا بلبرینگ جاروبرقی به وجود آید. که در هر صورت نیاز به تعمیر کار دارید. توصیه مهم ما این که فقط به سراغ شرکت های مجاز ارائه دهنده خدمات رفاهی مثل فن باز بروید تا هزینه های شما طبق فاکتور صادر شود با در صورت اختلاف بین هزینه دریافتی و هزینه فاکتور بتوانید اقدام به بازپس گیری هزینه اضافی نماید.

هزینه تعمیر جاروبرقی در سال 99

هزینه تعمیرات جاروبرقی با توجه به نوع جاروبرقی و مشکلات آن متفاوت است و اصولا قیمت مشخص و معینی ندارد. در بعضی مواقع مدت زمان گارانتی برای خدمات جاروبرقی، هزینه تعمیرات را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ممکن است قیمت تعمیر را با فاصله زیادی جا به ‌جا کند. همچنین تکنولوژی بکار رفته در دستگاه جاروبرقی و استفاده از قطعات فابریک یا متفرقه برای تعمیر برند جاروبرقی، هزینه خدمات را تحت‌ شعاع قرار می‌دهد.

هزینه تعمیر جاروبرقی در سال 99

عوامل تاثیر گذار در هزینه تعمیر جاروبرقی در سال 99

همانطور که قبل تر هم گفته شد، نمی توان برای تعمیر و سرویس جارو برقی تعرفه مشخصی اعلام نمود، زیرا در ابتدا باید مشکل اصلی جارو برقی ارزیابی و سپس هزینه های احتمالی را برآورد نمود. در برخی از موارد ممکن حتی قسمت هایی دیگر از جاروبرقی هم مشکل داشته باشند که در نگاه اول دیده نشوند و بعد از تعمیر اولیه این ایرادات پیدا شوند که این موضوع هم مشمول هزینه های جداست. از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار در میزان هزینه جاروبرقی، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • دارا بودن خدمات گارانتی
 • تکنولوژی مورد استفاده در جاروبرقی
 • مارک و برند جارو برقی
 • تعمیر یا تعویض قطعات مختلف
 • ایاب و ذهاب
 • میزان و نوع خرابی
 • تعرفه های تعمیر کار

بررسی بعضی هزینه تعمیر جاروبرقی در سال 99

برای درک و آگاهی بیشتر شما به بعضی تعرفه های تعمیر قسمت های مختلف جارو برقی می پردازیم. در این لیست قیمت حدودی که معمولا تعمیر کاران مجاز از شما دریافت می کند را قرار داده ایم تا اگر جاروبرقی خود را برای تعمیر ارائه می کنید، بدانید حدودی باید چه قیمتی و تعرفه را پرداخت کنید.

بررسی بعضی هزینه تعمیر جاروبرقی در سال 99

 1. هزینه تعویض کلکتور جاروبرقی

صدای زیاد و خاموش شدن جاروبرقی به صورت ناگهانی از جمله نشانه های خرابی کلکتور است که به شما اطلاع می دهد وقت تعویض یا تعمیر این قطعه است. البته در اکثر موارد این قطعه نیاز به تعویض دارد و نمی توان آن را تعمیر نمود؛ به هر حال هزینه معمول تعویض و تعمیر این قطعه بین 100 تا 250 هزار تومان است. تفاوت قیمت به علت فرق هزینه بین مدل های مختلف است.

 1. هزینه تعویض برد جاروبرقی

برد یکی از مهم ترین قسمت های قطعات الکترونیک که در تمام قطعات از جمله جاروبرقی وجود دارد. هزینه تعویض و تعمیر برد جاروبرقی از 350 تا 500 هزار تومان می باشد. این قیمت با توجه به برند های مختلف جاروبرقی متغیر شده است ولی به صورت حدودی باید نزدیک قیمت های گفته شده باشد. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که با توجه به نوسانات روزمره ممکن این قیمت ها کمی بالا و پایین شود.

 1. هزینه سرویس جاروبرقی

سرویس کردن جاروبرقی هزینه کمتری داره زیرا تعمیر کار فقط قطعات شما را تست می کند تا از سلامت آن ها با خبر شود. البته تعمیر های جزئی نیز شامل این سرویس می شود و بسته به تعمیر کار شما دارد که بابت آن هزینه جدا دریافت کنید یا خیر. به طور کلی هزینه سرویس جاروبرقی حدود 100 تا 150 هزار تومان است.

 1. هزینه تعمیر موتور جاروبرقی

موتور مهم ترین قطعه در جاروبرقی که در صورت خرابی شما را با صدای آزاد دهنده و عدم مکش با خبر می کند. تعمیر موتور هزینه نسبتا پایینی دارد اما اگر موتور سوخته باشد دیگه ارزش تعمیر جاروبرقی وجود ندارد، زیرا هزینه آن بسیار بالا می باشد و شما به سراغ یک جارو برقی دیگر بروید بهتر است. از بحث خارج نشویم، برای تعمیر موتور جاروبرقی به طور حدودی نیاز به پرداخت 150 تا 200 هزار تومان است.

 1. هزینه تعمیر و تعویض سیم جمع کن

استفاده بعد از جاروبرقی به ویژه سیم جم کن، باعث هزینه برای شما می شود. میزان سیم جاروبرقی محدود بوده و زمانی که شما سعی می کنید بیش از حد سیم جاروبرقی را بکشید باعث خراب شدن آن می شوید، به هر حال اگر سیم جمع کن جاروبرقی خراب شود و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد باید بین 150 تا 300 هزار تومان متحمل هزینه شوید، پس از جاروبرقی درست استفاده کنید تا هزینه کمتری نیاز به صرف کردن داشته باشید.

انواع جاروبرقی‌ ها

جاروبرقی ها به دو شکل هستند و با توجه به شکل و قدرتی که دارند در مکان های مختلفی استفاده می شوند. فرقی نمی کند که جاروی شما از کدام نوع باشد، به هر حال خراب شده و نیاز به تعمیر دارد. مهم ترین نکته در تعرفه تعمیر جاروبرقی در سال 99، نوع خرابی جاوربرقی است که با توجه به شکل و برند جاروبرقی می تواند تفاوت داشته باشد. همانطور که گفته شد دو نوع جاروبرقی وجود دارد که در ادامه هر مدل را بررسی می کنیم.

انواع جاروبرقی‌ ها

جاروبرقی‌ های ایستاده

این دسته از جاروبرقی‌ ها نسبت به مدل خوابیده عمر کمتری دارند و در دسته جاروبرقی‌ های مدرن قرار می‌ گیرند. این نوع جاروبرقی‌ ‌ها تمام اجزای تشکیل ‌دهنده خود را در بدنشان حمل می ‌کنند و دارای بخش خرطومی نیستند. این نوع جاروبرقی به عنوان جاروی عصایی نیز شناخته‌ شده است.

جاوربرقی های خوابیده

این نوع از جاروبرقی ‌ها در گروه جارو های کلاسیک شمرده می‌ شوند و دارای خرطومی، مخزن ذخیره مجزا و سیم جمع کن و سایر قسمت‌ ها هستند.

چرا باید به سراغ تعمیر کاران معتبر و مجوز دار برویم؟

اینکه شما جاروبرقی خود را برای تعمیر به چه کسی بدهید، کاملا انتخابی و برعهده شما است. اما باید این نکته را در نظر داشته‌ باشید که به تعمیر کاران معتبر و مجوز دار بدهید تا با یک بار مشاهده مشکل جاروبرقی را تشخیص داده و دست به تعمیر آن بزنند چرا که تعمیر مداوم یک وسیله برقی باعث کاسته شدن از کارایی آن می‌شود.

بهترین انتخاب برای اینکه با خیال راحت جاروبرقی شما تعمیر و استفاده شود این است که سراغ تعمیر کاران مجاز و معتبر گروه فن باز در مشهد بروید و با اطمینان جاروبرقی خود را برای استفاده دوباره به دست آنها دهید. فراموش نکنید که گروه فن باز مشهد تمام خدمات خود را گارانتی می‌کند تا اگر تعمیرکار باعث خرابی بیشتر جاروبرقی شما شد، موظف باشد به شما خسارت وارد شده را تقبل کند.

جاروبرقی که بیش از حد گرم می‌شود، برا تعمیر و عیب‌ یابی آن چه باید کرد؟

گرم شدن بیش از حد جاروبرقی می ‌توانید به دلایل مختلفی از جمله؛ خرابی ترموستات دستگاه، نیم‌ سوز شدن موتور، خرابی فن دستگاه و … باشد. اگر احساس می ‌کنید جاروبرقی شما در حین استفاده بیش از حد داغ می‌شود و یا پس از گرم شدن به طور ناگهانی خاموش می‌شود، حتما برای تعمیر با شرکت فن باز مشهد تماس حاص کنید. زیرا ممکن است در صورت سهل‌ انگاری به این موضوع، موتور جاروبرقی بسوزد و مجبور به تحمیل هزینه هنگفتی شده و یا باید جاروبرقی جدیدی را خریداری کنید.

جاروبرقی که در حین کار کردن می ‌لرزد، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

اگر دستگاه جاروبرقی شما در حین کار کردن بسیار لرزش دارد، به احتمال زیاد مشکل از نگهدارنده پلاستیکی است. نگهدارنده پلاستیکی موتور را چک کنید اگر شل شده‌ است فیکس کنید و یا درصورت خرابی تعویض کنید. اگر بعد از این اقدامات مشکل لرزش جاروبرقی حل نشد، مشکل خود را با فن باز مشهد به اشتراک بگذارید، تا در کمترین زمان و با مهارتی خاص مشکل لرزش جاروبرقی شما را برطرف کنند.

علت عدم تعمیر جاروبرقی توسط خودمان

در بیشتر مواقع تعمیرات جاروبرقی در منزل و توسط خود فرد، توصیه نمی‌ شود. چرا که افراد قطعات و وسایل لازم برای تعمیر را در منزل ندارند و از طرفی تجربه کافی برای عیب ‌یابی و مشکل اصلی جاروبرقی را نمی‌ دانند. پس ممکن است به اشتباه به تعمیر و دستکاری قطعات سالم دستگاه بپردازند و مشکل جاروبرقی خود را چند برابر کنند. پس بهتر است در گام اول از وسایل منزل خود و از جمله جاروبرقی به خوبی محافظت کنید، و در صورت به وجود آمدن مشکلی با فن باز مشهد تماس حاصل کنید تا از تجربه و مهارت آن ها بهره برده و در کمترین زمان ممکن مشکل جاروبرقی شما را تشخیص و رفع کنند.

جمع‌ بندی

جاروبرقی یکی از عمده وسیله‌ هایی است که برای نظافت محیطی که در آن هستیم بسیار لازم و ضروری است. فرقی نمی‌کند جاروبرقی شما از چه نوعی باشد و چه موتور یا برندی داشته ‌باشد، بالاخره ممکن است به دلایل گوناگونی خراب و دچار مشکل شود. باید توجه داشته‌ باشید که وسایل خود را برای تعمیر نزد افرادی ببرید که با بهترین خدمات و با گارانتی جاروبرقی شما را تعمیر و مشکل آن را برطرف کنند.

مشاهده بیشتر

تیم تحریریه

ما در تیم تحریریه مجله فن باز برترین و پرطرفدار ترین مقالات روز دنیا را بررسی و بهترین های آن ها را بصورت روانی ساده و قابل اجرا در مجله فن باز در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. اگر در خصوص این مقاله سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات بپرسید تا پاسخ آن را در کمتر از 24 ساعت دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا