آموزشی

هزینه تعمیر تلویزیون در سال 99

تلویزیون یکی از مهم ترین و رایج ترین تجهیزات سرگرمی که در هر خانه ای در اندازه و تکنولوژی های مختلف یافت میشه. تلویزیون هم مانند سایر قطعات الکترونیک به دلایل مختلف به مشکل می خورد و نیاز به سرویس و تعمیر دارد. در این مقاله به هزینه تعمیر تلویزیون در سال 99 و عوامل موثر روی این قیمت های می پردازیم تا اگر قصد تعمیر تلویزیون خود را دارید بتوانید بهترین قیمت را انتخاب کنید.

هزینه تعمیر تلویزیون در سال 99

تعمیر و سرویس تلویزیون در مواردی بسیار هزینه بردار و در مواردی با کمترین هزینه قابل انجام است. هزینه تعمیر تلویزیون در سال 99 بیشتر به عوامل مختلفی مثل برند تولید کننده تلویزیون، نوع عیب و ایراد، احتیاج به قطعات مختلف و میزان دستمزد خود تعمیر کار ارتباط دارد که در ادامه به طور کامل به این موضوع می پردازیم. دقت داشته باشید که تعرفه تعمیر تلویزیون در سال 99 متغیر بوده و نمی توان برای آن قیمت مشخص و مقطوع اعلام نبود.

 

عوامل موثر روی قیمت تعمیر تلویزیون

هزینه تعمیر تلویزیون به عوامل به شدت زیادی بستگی داره که نمیشه به تمام آن ها اشاره نمود، ولی خوب به راحتی میشه گفت که هزینه تعمیر تلویزیون یک عدد بسیار متغیر که ممکن از شنیدن اون تعجب کنید. عوامل مختلف روی این قیمت گذاری ها تاثیر می گذار که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

نکته مهم: دقت داشته باشید که عوامل موثر بیشتری برای تعرفه تعمیر تلویزیون های مختلف وجود داره که به آن ها اشاره نمی کنیم و در این بخش فقط کلیات را مورد بررسی قرار می دیم و در ادامه تمام موارد را بررسی می کنیم.

 

تعمیر تلویزیون

 

 • برند و سازنده تلویزیون
 • نوع تکنولوژی تلویزیون (LED یا LCD)
 • نوع و میزان خرابی
 • نیاز یا عدم نیاز به قطعات
 • هزینه حمل و نقل
 • تعرفه های تعمیر کار
 • معتبر یا معتبر نبودن تعمیر کار
 • گارانتی
 • و …
 1. شایع ترین مشکلات و هزینه های تعمیر تلویزیون شامل چه مواردی می شود؟

 • هزینه تعمیر تلویزیون آب خورده با توجه به میزانی خرابی
 • تعمیرات قطعات مختلف تلویزیون مثل برد اصلی
 • قیمت تعمیر پنل تلویزیون سونی، سامسونگ و مارک های دیگر
 • هزینه تعویض قطعات تلویزیون در صورت سوختگی
 • هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ، ال جی و مارک های دیگه
 • تعمیر و تعویض مقاومت تلویزیون
 • هزینه تعمیر پرس تصویر
 • رفع مشکل صدای تلویزیون ال جی، سامسونگ و مارک های دیگر
 • تعمیر و تعویض پاور تلویزیون

 

ثبت نام متخصص در فن باز
 1. تعمیر ال سی دی در منزل

تعمیر تلویزیون های LCD یا LED در خانه شامل هزینه های بیشتری برای شما می شود، زیرا متخصص یک هزینه جدا هم برای بازدید تلویزیون در خانه از شما می گیرد که می توان این مسئله را نیز جزوه عوامل موثر در هزینه تلویزیون دانست. البته تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون نیز تاثیر بسزایی در هزینه های شما برای تعمیر تلویزیون می گذارد.

 

 1. برند و سازنده تلویزیون

برند تلویزیون هم به طور مستقیم در هزینه های تعمیرات تلویزیون دخیل بوده و به شدت هزینه ها را تغییر می دهد. مثلا هزینه تعمیر تلویزیون های سامسونگ و ال جی یا حتی سونی از سایر تلویزیون ها مثل x.vision بالا تر می باشد.

 

 1. نوع تکنولوژی تلویزیون (LED یا LCD)

تلویزیون های LED و LCD از بعضی جهات مثل تکنولوژی صفحه نمایش با هم یکدیگر متفاوت هستند و مطمئنا هزینه های متفاوتی نیز دارند. البته در حاضر تلویزیون ها با صفحه نمایش های مختلفی وجود داره که در هزینه تعمیرات تلویزیون ها تاثیر گذار اند.

 1. نوع و میزان خرابی

نوع و میزان خرابی تلویزیون جزو مهم ترین عوامل تاثیر گذار در تعرفه های تعمیر تلویزیون هستند که از 50 هزار تومان شروع و به چند میلیون نیز می رسند. دقت داشته باشید که قبل از هر چیزی نوع و میزان خرابی باید به درستی ارزیابی شود تا تلویزیون به درستی تعمیر شود و دیگر نیاز به پرداخت دوباره هزینه برای تعمیر مجدد نباشد.

 

 1. تعویض یا تعمیر قطعات

این که یک قطعه تعویض یا تعمیر شود، مسلما جزو عوامل تاثیر گذار در هزینه تلویزیون بوده و باعث ایجاد تفاوت قیمت زیادی می شود. مثلا اگر تلویزیون شما به دلیل قطعی یک سیم به مشکل خورده باشد و صدای دیگر از تلویزیون پخش نشود با حداقل ترین مبلغ می توان آن را تعمیر نمود ولی وقتی ایراد از برد اصلی باشد و نیاز به تعویض آن مسلما هزینه بسیار زیادی باید پرداخت نمود.

 

تعمیر قطعات تلویزیون

 1. هزینه های حمل و نقل

هزینه ی حمل و نقل تلویزیون به تعمیرگاه نیز جزو هزینه هایی که یک مبلغ مشخص و کمی را برای شما ایجاد می کنه، البته اگر تعمیر کار به منزل شما بیاید و تعمیرات تلویزیون در منزل انجام شود نیز باز باید هزینه ایاب و ذهاب را پرداخت کنید.

 

 1. تعرفه تعمیر کار

تعرفه تعمیر کار جزو عوامل مهم و تاثیر گذار در میزان هزینه تعمیر تلویزیون می باشد به شکلی که تعمیر یک تلویزیون توسط دو تعمیر کار با شرایط یکسان به هزینه متفاوت ختم می شود. این که چگونه تعمیر کاران هزینه تعمیر خود را مشخص می کنند، اگر از سمت شرکت های معتبر باشد مشخص است ولی تعمیر کارانی که به صورت شخصی فعالیت می کنند را نمی توان پیش بینی نمود.

 

 1. استفاده از گارانتی

گارانتی شرط مهمی در میزان هزینه تعمیرات تلویزیون داشته و اگر تلویزیون شما گارانتی داشته باشد با کمترین هزینه ممکن می توانید تلویزیون خود را تعمیر کنید و فرقی ندارد که نیاز به تعویض قطعه داشته باشید یا خیر زیرا این موارد مشمول گارانتی می شود (البته اکثر گارانتی ها بدین شکل هستند). دقت داشته باشید که اگر می خواهید هزینه های شما مشمول گارانتی شود، نباید علت خرابی تلویزیون شما موارد مندرج در گارانتی باشد که این گارانتی را باطل می کند.

 

 1. تعمیر و نصب آنتن تلویزیون

تعمیر و نصب آنتن تلویزیون نیز بستگی به مدل تلویزیون دارد و ممکن است هزینه ای بین 100 تا 150 هزار تومان برای شما داشته باشد. دقت داشته باشید که این هزینه از طریق فاکتور و SMS به شما اعلام می شود.

 

 1. سرویس، تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون

تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون با توجه به مدل آن هزینه بین 250 تا 350 هزار تومان برای شما دارد. این هزینه شامل هزینه متخصص و قطعاتی که ممکن است لازم شود نیز می شود.

 

 1. هزینه تعمیر پاور

هزینه تعمیر پاور با در نظر گرفتن نوع دستگاه شما تعیین می شود، زیرا دستگاه های مختلف نیز به پاور های مختلفی نیز دارند و از این رو هزینه های شما ممکن بین 170 تا 250 هزار تومان باشد.

 

 1. هزینه تعمیر یا تعویض اسپیکر

تعمیر یا تعویض اسپیکر تلویزیون مانند پاور آن به مدل تلویزیون بستگی دارد زیرا با توجه به نوع تلویزیون باید از اسپیکر مناسبی استفاده شود. هزینه تعمیر اسپیکر با توجه به نوع مدل آن می تواند بین 160 تا 250 هزار تومان باشد.

 

 1. هزینه تعمیر یا تعویض صفحه تلویزیون

هزینه تعمیر صفحه تلویزیون به عوامل مختلفی مثل LED یا LCD بودن تلویزیون بستگی دارد و هزینه آن بسیار متغیر است. در بعضی مواقع ممکن تلویزیون شما چند پیکس سوخته داشته باشد و در برخی موارد صفحه تلویزیون شما به کلی شکسته باشد که این موضوع هزینه ها را به شدت تغییر می دهد و ممکن است هزینه ای بین 150 تا چند میلیون برای شما داشته باشد. دقت داشته باشد اگر نیاز به تعویض صفحه داشته باشید با توجه به اندازه و نوع صفحه نمایش باید هزینه متفاوتی پرداخت کنید.

 

هزینه تعویض تصویر تلویزیون

هزینه تعمیرات تلویزیون با فن باز

تمام موارد گفته شده با توجه به این متغیر هستند، می توانند توسط هر تعمیر کاری با یک قیمت دلخواه ارائه شوند و شما نیز نمی توانید به آن قیمت ها اعتراض کنید مگر این که طرف حساب شما یک شرکت معتبر مثل فن باز باشد. تعمیر کاران فن باز در قبال خدماتی که انجام می دهند به شما فاکتور داده و تعرفه هزینه های تعمیر تلویزیون هم توسط SMS براتون ارسال می شود تا اگر مبلغ دریافتی بیشتر از تعرفه گفته شده در فاکتور بود اقدام کرده و مازاد هزینه پرداختی را باز پس گیرید.

 

نحوه ثبت درخواست تعمیرات تلویزیون

برای ثبت درخواست تعمیر تلویزیون در فن باز کافی از طریق سایت فن باز یا آپ فن باز اقدام کرده و درخواست خود را با توجه به نوع خرابی تلویزیون خود اعلام کنید. در فرمی که برای ثبت درخواست وجود دارد سوالاتی از شما پرسیده می شود که با توجه به آن کارشناسان ما با شما تماس گرفته و به شما خدمات ارائه می کنند.

 

جمع بندی

هزینه تعمیر تلویزیون به عوامل مختلفی بستگی داره که می تونه از 50 هزار تومان شروع و حتی به چند میلیون هم برسد. دقت داشته باشید که هزینه تعمیر تلویزیون شما با توجه به مشکلی که دارد تعیین می شود، اما این تمام هزینه ای نیست که شما برای تعمیر تلویزیون خود می کنید و عوامل دیگری نیز دخیل هستند که باید آن ها را نیز در نظر داشته باشید.

اگر دوست دارید که هزینه تعمیر تلویزیون شما تا حد ممکن کم شود، می توانید از شرکت معتبر فن باز برای ثبت درخواست های خود استفاده کنید.

بسیار خوشحال هستیم که تا انتهای مقاله همراه ما بوده اید پیشنهاد می کنیم که از مقاله تعمیرات لوازم صوتی در مشهد نیز دیدن فرمایید

مشاهده بیشتر

تیم تحریریه

ما در تیم تحریریه مجله فن باز برترین و پرطرفدار ترین مقالات روز دنیا را بررسی و بهترین های آن ها را بصورت روانی ساده و قابل اجرا در مجله فن باز در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. اگر در خصوص این مقاله سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات بپرسید تا پاسخ آن را در کمتر از 24 ساعت دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا