رازهای ست کردن لباس با هم

0

در این مقاله به رازهای ست کردن لباس با هم می پردازیم تا شما نیز بتوانید از این رازها در جهت جذابیت و موفقیت در روابط اجتماعی و کاری خود بهره ببرید. اگر ساختار ست کردن لباس به شکلی درست انجام شود، می تواند فرد مقابل را تحت تاثیر قرار داده و باعث شکست ناپذیر دیده شدن شما شود که این امر یکی از مهم ترین عوامل موفقیت شما در جامعه است.

آیا ظاهر تاثیری بر روابط اجتماعی دارد؟

برداشت های اولیه در برخورد با یک فرد تاثیر بسیار زیادی در ایجاد یک رابطه و ادامه رابطه با وی دارد و بر روی کیفیت این رابطه نیز تاثیرات بسیاری دارد. یکی از عواملی که باعث می شود تا بر روی یک فرد تاثیر مثبتی داشته باشید ظاهر و آراستگی ظاهری است، هنگامی که بدانید چطور باید لباس هایتان را با یکدیگر ست کنید، می توانید ظاهری آراسته تر داشته باشید و این ظاهر آراسته در روابط اجتماعی مانند یک شاه کلید موفقیت عمل می کند.

مهم ترین اشتباه در مورد ست کردن لباس

افراد فکر می کنند ست کردن لباس به این معنا است که باید تمامی لباس هایشان از شلوار گرفته تا ساعت همه به یک رنگ باشد که این یکی از مهم ترین تفکرات اشتباه در مورد ست کردن لباس هاست. لباس های باید به شکلی ست شوند که فرد را تحت تاثیر قرار داده و باعث شود شما در راس دید او قرار بگیرید. در ادامه مهم ترین رازهای ست کردن لباس با هم دیگر را بررسی می کنیم.

رازهای ست کردن لباس با هم

روش های مختلف و تاثیر گذاری برای ست کردن لباس ها وجود دارد که شما با توجه به ظاهر و سلیقه ی خود باید از آن ها استفاده کنید تا بتوانید تاثیر مثبتی در ذهن کاربر داشته باشید. از نظر بنده این مهم نیست که شما از کدام روش های زیر استفاده کنید، این مهم است که شما این روش ها را به درستی انجام دهید تا بتوانید ذهن کاربر را درگیر خود کنید.

ست کردن لباس

 1. ست کردن رنگ های اولیه و ثانویه

رنگ های اولیه و ثانویه که در چرخه رنگ ها در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند را می توان با هم ست کرد ولی بهتر است این رنگ ها رو با هم ست نکنیم چون که این رنگ ها جلوه بصری خوبی با هم ندارند.

برخی رنگ های که کنار یکدیگر در چرخه رنگ ها قرار دارند

 • آبی با بنفش و سبز هماهنگی دارد
 • زرد با قرمز و نارنجی هماهنگ دارد
 1. رنگ های مکمل

رنگ های مکمل عبارت‌اند از رنگ های اولیه و ثانویه ای که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار دارند. همواره برای ایجاد رنگ های مکمل به یک رنگ سرد و یک رنگ گرم نیاز است. رنگ های مکمل عبارت‌اند از رنگ هایی مانند موارد زیر.

 • زرد و بنفش
 • نارنجی زرد و نیلی
 • نارنجی و آبی
 • قرمز نارنجی و فیروزه ای
 • قرمز و سبز
 • سبز چمنی و ارغوانی

ویژگی رنگ های مکمل این است که باعث ایجاد ظاهری زیبا و چشم نواز در لباس ها شده و جلوه بصری بسیار زیبایی ایجاد می کنند.

 1. انتخاب بر اساس رنگ غالب

هنگامی که می خواهید لباس برای خود تهیه کنید ابتدا لباسی را انتخاب کنید که اهمیت غالب را برای شما دارد و یا اینکه بخش اصلی لباس شما را تشکیل می دهد و سپس سایر اجزای لباس را هماهنگ کنید.

 1. انتخاب طرح های یکسان یا مشابه

یکی از رازهای ست کردن لباس با هم این که لباس هایی را باهم ست کنید که طرح های یکسان و یا شبیه به هم دارند. هنگامی که لباس های با طرح های بسیار متفاوت انتخاب می کنید جلوه بد و ناپسندی به ظاهر شما می دهد و در دید بیننده شما را فردی شلخته نشان می دهد.

طرح یکسان

 1. استفاده از رنگ های خنثی

رنگ های خنثی عبارت هستند از رنگ های مشکی، سفید، شیری، خاکستری، بژ، قهوه ای، نقره ای، برنزی و طلایی. استفاده از رنگ های خنثی به منظور ست کردن لباس در اماکن رسمی مانند دانشگاه و محل کار می تواند بسیار مناسب باشد زیرا که نه تنشی به بیننده وارد می کند و نه احساس افسردگی.

 1. استفاده از درجات مختلف رنگ ها

یکی از نکاتی که باعث می شود شما ستی مناسب و چشم نواز داشته باشید استفاده از درجات مختلف رنگ ها است. به این معنی که یک تکه از لباستان را از رنگی با درجه تیره و رنگ دیگری را از رنگ با درجه های روشن انتخاب کنید.

 1. چند ست داشته باشید

یک از اشتباهاتی که خیلی انجام می دهند، استفاده از یک ست لباس برای مدت طولانی است که به هر میزان نیز زیبا باشد، بالاخره دل کاربر را زده و در ذهن او تکراری می شود که همین امر باعث از بین رفتن جذابیت شما در ذهن او می شود.

سعی کنید چند ست لباس با ترکیب (طرح و رنگ) متفاوت داشته باشید و در مکان و زمان های مختلف از آن‌ها استفاده کنید. در نظر داشته باشید که منظور از داشتن چند ست به این معنی نیست که باید تمامی لباس ها را تعویض نمایید بلکه شما می توانید برای یک تکه از لباستان چند ست تهیه کنید تا همواره در ذهن کاربر خود به مانند یک ستاره بدرخشید.

مثال

به‌طور مثال فرض کنید شلوار تکه ای از لباس است که برای شما اهمیت دارد و مابقی لباس ها را با آن هماهنگ می کنید در این شرایط شما می توانید از سایر ترکیب های رنگی و یا چندین درجه از رنگ های یک خانواده رنگی برای ساخت چندین ست هماهنگ با شلوارتان استفاده کنید و به این شکل در هزینه هایتان صرفه جویی کنید. همین اقدام را می توانید برای هریک از اجزاء لباستان استفاده کنید.

جمع بندی

ست کردن لباس ها یکی از مهم ترین ابزار شما برای جذابیت در جامعه است که می تواند موفقیت های زیادی برای شما به دنبال داشته باشید. از آن گذشته چرا وقتی می توانید یک ظاهر درست و حسابی داشته باشید به سراغ آن نروید و انتخاب اشتباه کنید. به یاد داشته باشید، در ذهن کاربر شخصیت شما از لباس هایی که می پوشید قابل شناسایی است و شما نباید در نگاه اول این ذهنیت را خراب کنید پس در استفاده از این رازهای ست کردن لباس با هم به درستی استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + سه =