راهنمای ثبت درخواست در اپلیکیشن فن باز

0

فن باز یک پلتفرم خدماتی در شهر مشهد است که افتخار خدمت رسانی به همشهریان مشهدی را با بالاترین کیفیت دارد. در این مقاله با توجه به شروع فعالیت اپلیکیشن فن باز و در راستای راحتی شما برای کار با اپلیکیشن فن باز، آموزش صفر تا صد ثبت نام و ثبت درخواست در این اپلیکیشن رو آماده کردم. ثبت نام و ثبت درخواست در برنامه فن باز نهایتا ۳ دقیقه از شما وقت می گیرد.

ثبت نام در اپلیکیشن فن باز

برای دانلود اپلیکیشن فن باز می تونید از طریق لینک «https://cafebazaar.ir/app/com.fanbaz» اقدام کنید یا در برنامه بازار کلمه «Fanbaz» رو جستجو کنید. بعد از نصب برنامه که حجم کمی هم داره باید طبق عکس زیر قسمت مورد نظرتون که کاربر یا متخصص است را انتخاب کنید و روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

اپ فن باز

 1. پر کردن فرم ثبت نام

با انتخاب دکمه ثبت نام باید یک فرم به شما نمایش داده شود که مقادیر شماره موبایل، رمز عبور، اعتبار سنجی رمز عبور، قبول قوانین و ثبت نام در آن وجود دارد. به علاوه لوگوی فن باز هم در این صفحه موجود است. مقادیر را به ترتیب زیر و طبق شکل پر کنید.

شماره تماس: در این قسمت شماره اصلی و در دسترس خودتون را وارد کنید.

رمز عبور: بهتر است که رمز عبور شامل مقادیر مختلف اعداد، حروف انگلیسی و علائم اختصاصی مثل هشتگ باشد.

اعتبار سنجی رمز عبور: در این قسمت عینا رمز عبوری که در بالا زده بودید را وارد کنید.

قوانین سایت: روی مربع کوچک (چک باکس) کلیک کنید تا تیک خورده شود. تیک زدن این گزینه به منزله ی قبول قوانین فن باز که در سایت و اپلیکیشن موجود است، می باشد.

دکمه ثبت نام: برای تکمیل ثبت نام در آخر کار روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

 1. کد فعال سازی و تایید ثبت نام

اگر تمام مراحل بالا را درست رفته باشید، به قسمت بعدی می روید و یک کادر به شما نمایش داده میشه که باید در آن کد ۴ رقمی برای تایید ثبت نام خود را وارد کنید. مشابه شکل عمل کنید و کد ثبت نام را در کادر وارد کنید.

کد فعال سازی

 1. تکمیل اطلاعات کاربری

بعد از ارسال شدن کد تایید و اعتبار سنجی آن توسط برنامه فن باز، به قسمت ورود می روید که باید با شماره تماس و رمزی که انتخاب کردید، وارد سایت شوید. بعد از ورود به بخش تکمیل اطلاعات کاربری می رید و می تونید نام، نام خانوادگی، ایمیل، شماره ملی، آدرس و جنسیت خود را انتخاب کنید. لطفا تمام اطلاعات را دقیق وارد کنید. اگر طبق عکس زیر اطلاعات خود را وارد کرده باشید به مرحله بعد می روید.

 

 1. انتخاب عکس پروفایل

در این قسمت می تونید یک عکس را به دلخواه برای پروفایل خود انتخاب کنید و سپس گزینه ثبت بزنید. لازم به ذکر که بعد از طریق قسمت پروفایل می تونید تمام اطلاعات وارد شده رو اصلاح و تغییر دهید. با انتخاب عکس پروفایل و زدن دکمه ثبت، ثبت نام شما در برنامه تکمیل می شود.

 

ثبت درخواست در اپلیکیشن فن باز

حالا به قسمت مراحل ثبت درخواست خدمات فن باز در اپلیکیشن می‌رسیم، ثبت درخواست برای خدمات در فن باز در اپلیکیشن بسیار ساده می باشد و نهایتاً ۲ دقیقه زمان شما را بگیرید. در ادامه مراحل ثبت درخواست خدمات مکانیکی را به‌طور کامل توضیح می‌دهم تا در حین ثبت درخواست به هیچ مشکل احتمالی برنخورید.

 

 1. انتخاب نوع سفارش

در این قسمت طبق عکس زیر باید نوع سفارش خود را انتخاب کنید. در این قسمت من خدمات مکانیکی رو انتخاب می کنم، ولی شما طبق نیاز خود هر خدمت دیگه ای که لازم دارید رو انتخاب کنید.

ثبت درخواست

 1. انتخاب نوع خدمت

خدمات مکانیکی کلی بوده و شما می تونید با توجه به مشکل اصلی خود و طبق عکس یکی از زیر شاخه های خدماتی که توسط ما ارائه می شه رو انتخاب کنید.

 1. تکمیل فرم و پاسخ به سوالات مربوطه

بعد از انتخاب نوع خدمتی که لازم دارید به بخش اصلی کار می رسیم که شما باید به سوالاتی که متخصصین ما با توجه به نوع مشکل طرح کرده اند، پاسخ دهید. در این قسمت دو بخش سوالات ثابت و متغیر وجود دارد که بخش متغیر در هر خدمت متفاوت بوده ولی بخش ثابت مانند آدرس شما در تمام خدمات ثابت هستند. از اون جایی که قرار بود در این آموزش خدمت مکانیکی رو توضیح دهیم سوالات متغیر این بخش را با هم مرور می کنیم.

توجه کنید که این سؤالات در ارائه خدمات بهتر به شما کمک می‌کند و می‌تونه مشکل شما را با سرعت بیشتری حل کنه، پس در جواب های خود دقت کنید. در ادامه سؤالاتی که از شما درخواست می‌شود تا جواب دهید را با هم مشاهده می‌کنیم.

 

سوالات متغیری که باید به آن ها پاسخ دهید

همانطور که گفتم این سوالات در هر خدمت متفاوت بوده و در این آموزش خدمت مکانیک خودرو مدنظر ماست.

تکمیل سوالات

 1. کارشناسی خودرو

تنها سوال متغیر این خدمت کارشناسی خودرو است که به شما کمک می کند با هزینه کمتر و اطمینان بیشتری ماشین خود را تعمیر کنید یا اگر قراره ماشین دست دوم بخرید خیلی راحت بتونید از سلامت و مشکل نداشتن ماشین باخبر شوید. مطمئنا کارشناسی خودرو فقط برای همین خدمت نیازه و دیگر خدمات نیازی به کارشناسی خودرو ندارند، پس این نوع سوالات جزو سوالات متغیر قرار می گیرند.

 1. مشکل مکانیکی خودرو

در این بخش هم باید مشخص کنید که ماشین شما دقیقا چه مشکلی دارد که کارشناسان ما درک درستی از مشکل داشته باشند و در صورت نیاز به تجهیزات مخصوص آن ها را به همراه بیاورند تا نه تنها وقت شما گرفته نشود، بلکه مشکلتان نیز به درستی و اصولی رفع شود.

سوالات ثابتی که باید به آن ها پاسخ دهید

در تمام خدماتی که فن باز ارائه می دهد در راستای بهبود کیفیت سوالاتی پرسیده می شود که تعدادی از آنها در تمام خدمات یکسان هستند مثل توضیحات تکمیلی مشکل. دقت کنید که به درستی به این سوالات پاسخ دهید. سوالات ثابت خدمات فن باز شامل موارد زیر است.

سوالات ثابت

 1. توضیحات تکمیلی

اولین بخش ثابت در تمام خدمات فن باز که به ما کمک می کنه تا مشکل شما را به صورت جزئی بررسی کنیم و خیلی سریع تر بتونیم به شما خدمات ارائه بدیم. توصیه می کنیم در این بخش اگر مشکل دقیق یا نسبتا دقیق خودرو را می دانید وارد کنید و در غیر این صورت از به اشتباه انداختن متخصصین ما پرهیز کنید تا وقت کمتری از شما گرفته بشه.

 1. تاریخ

شما می توانید انتخاب کنید که در چه زمانی خدمات و متخصصین ما برای کمک به شما اعزام شوند؛ مثلا شما امروز درخواست می دهید که تا دو روز دیگر از خدمات فن باز استفاده کنید. این که خدمات در چه بازه زمانی به شما ارائه شود، منوط به انتخاب شماست.

 1. افزودن آدرس دستی

در این قسمت می تونید آدرس دقیق خود را وارد کنید. این بخش دو قسمت دارد که در عکس مشخص بوده و شما باید در بخش اول یک اسم برای آدرس خود انتخاب کنید، مثلا مشهد و در بخش دوم آدرس دقیق خود را وارد کنید و روی دکمه ثبت کلیک کنید.

آدرس دستی

 1. افزودن آدرس از روی نقشه

برای راحتی کار و در مواقعی که نمی دانید دقیقا در کجا هستید، می تونید از نقشه برای انتخاب آدرس دقیق خود استفاده کنید. دقت کنید که در انتخاب به روش نقشه GPS خود رو فعال کنید تا بتونید آدرس دقیق خود را انتخاب نماید.

آدرس از نقشه

 1. انتخاب آدرس مذکور

ممکن است شما چندین باز از خدمات فن باز در آدرس های مختلف استفاده کرده باشید، از این رو باید آدرسی که می خواهید این بار در آنجا به شما خدمت رسانی شود را انتخاب کنید.

 1. ثبت سفارش

بعد از ثبت تمام اطلاعات که نهایت ۱ دقیقه زمان می برد، شما باید دکمه ثبت را بزنید تا خدمت شما در جریان قرار بگیرد و به متخصصین ما هم پیامی مبنی به درخواست خدمت ارسال شود.

پیگیری سفارشات ثبت شده در اپلیکیشن فن باز

برای این که بدونید سفارش شما دقیقا در چه مرحله ای از کار می تونید از بخش پیگیری سفارشات اقدام کنید. برای ورود به این بخش و طبق عکس بعد از باز کردن برنامه به بخش سفارشات فعال بروید تا وضعیت سفارش خود را مشاهده کنید.

پیگیری سفارشات

تغییر پروفایل کاربری در اپلیکیشن فن باز

اگر به هر دلیل نیاز به تغییر پروفایل کاربری خود دارید یا می خواهید کیف پول خود را شارژ کنید و از همه مهم تر با پشتیبان های ما در ارتباط باشید، باید به بخش پروفایل طبق عکس زیر رفته و بخش مورد نظر خود را انتخاب کنید. به علاوه تمام قوانین و مقررات فن باز نیز در این قسمت موجود است که در عکس مشخص شده.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.