آهنگری

نصب توری پنجره و آشنایی با آن (0 تا 100 توری پنجره)

نصب توری پنجره و آشنایی با آن و اطلاعات پیرامون توری پنجره ها از جمله موارد بسیار مهم به ویژه در فصول گرم سال است زیرا که در فصول گرم سال تعداد قابل توجهی حشرات از طریق پنجره ها وارد منازل و ادارات شده و باعث ایجاد ناراحتی و مزاحمت برای افراد می کنند و از آنجایی که این حشرات اغلب توانایی پرواز دارند لذا سم پاشی کمک چندانی نمی کند و برای کنترل آن‌ها مهم‌ترین اقدام نصب توری پنجره و ممانعت از ورود این حشرات به داخل محیط است.

انواع پنجره

اولین نکته برای آشنایی با توری پنجره شناخت انواع مختلف پنجره است. پنجره ها بر اساس مواد به کار رفته شده در ساخت فریم و همچنین طراحی آن‌ها به انواع مختلف زیر تقسیم می شوند:

 1. پنجره های چوبی تک جداره
 2. پنجره های چوبی دوجداره
 3. پنجره های آهنی
 4. پنجره های آلومینیومی تک جداره
 5. پنجره های آلومینیومی دوجداره
 6. پنجره های آلوود
 7. پنجره های PVC
 8. پنجره های UPVC

انواع مختلف توری پنجره

توری های پنجره متناسب با نوع پنجره و قاب آن و همچنین نوع حرکت و مواد به کار رفته در ساختشان انواع مختلفی دارند. به‌طورکلی می توان توری های پنجره را در انواع مختلف زیر تقسیم بندی کرد:

 1. توری های پنجره UPVC

این توری ها مناسب برای پنجره های UPVC دوجداره هستند. مواد به کار رفته در ساخت توری های UPVC از جنس فایبرگلاس است.

مزایایی توری های UPVC

توری های UPVC نسبت به سایر انواع توری مزیت های دارند که عبارت‌اند از:

 • جلوگیری از ورود گرد و غبار به محیط داخلی
 • عدم جلوگیری از ورود نور خورشید
 • عدم مخدوش کردن دید نسبت به منظره بیرونی
 • امکان ساخت در اندازه های مختلف متناسب با سفارش مشتری
 • امکان ساخت به‌صورت متحرک و ثابت

انواع توری های UPVC

توری های UPVC یکی از متنوع ترین نوع توری هاست که انتخاب امکان را در حال گسترده ولی سخت می آید. از این رو شما باید در انتخاب توری UPVC به مدل های زیر دقت داشته باشید و بهترین انتخاب را کنید.

انواع توری های UPVC

 1. توری های پلیسِ ای

این نوع از توری ها به شکل کرکره ای باز می شوند به همین علت به این توری ها توری آکاردئونی نیز می گویند. این توری ها نسبت به شرایط محیطی مقاومت بسیار بالای دارند و همچنین به راحتی پاره نمی شوند.

 1. توری های مگنتیک

توری های مگنتیک از جمله توری های پنجره ای هستند که علاوه بر پنجره برای نصب بر سردر درب اتاق ها و بالکن ها و اماکن تجاری بسیار مناسب‌اند. این توری ها مانند توری های پلیسِ ای از مقاومت بالای برخوردار بوده و به راحتی پاره یا خراب نمی شوند.

ثبت نام متخصص در فن باز

تکه های این توری ها به راحتی به وسیله‌ی آهنربا به یکدیگر متصل شده اند و به راحتی مصرف کننده می تواند آن‌ها را از هم باز کند و اتوماتیک پس از عبور فرد مجدداً به هم وصل می شوند. توری های مگنتیک در اندازه های مختلفی طراحی و تولید می شوند و به راحتی می توان آن‌ها را نصب کرد.

 1. توری های رولینگ

این توری ها متحرک بوده و دارای قابی ثابت هستند. این توری ها مناسب با انواع مختلفی از پنجره هستند برای پنجره های که از یک طرف باز می شوند به صورت یک طرفه و برای پنجره های کوچک به‌صورت عمودی و برای پنجره های با عرض بالا به‌صورت دوطرفه باز و بسته می شوند. جنس این توری ها نیز از فایبرگلاس است.

 1. توری ریلی

این نوع از توری ها برای پنجره های ریلی مناسب هستند. در این نوع از توری های پنجره ریل توری بر روی ریل پنجره نصب می گردد و توری را می توان در دو جهت راست به چپ و چپ به راست بر روی ریل حرکت داد. از این نوع توری ها به‌طور قابل توجهی در اماکن اداری، تجاری و رفاهی استفاده می شود.

 1. توری های لولایی

این توری ها با استفاده از لولا بر روی پنجره نصب می شوند. این نوع از توری ها با توجه به اینکه با استفاده از لولا بازو بسته می شوند نیاز به فضای زیادی برای باز و بسته شدن دارند و علاوه بر این مقاومتشان نسبت به سایر انواع توری کمتر است و نیمه عمر کمتری دارند لذا در بازار علاقه مندی کمتری نسبت به آن‌ها در مقایسه با سایر انواع توری های پنجره وجود دارد.

 1. توری های ثابت

این مدل از توری های UPVC به‌طور ثابت بر روی پنجره ها نصب می شوند و برای پنجره های که دور از دسترس هستند مناسب ترند.

 1. توری های پنجره مدل خورشیدی

کاربرد اصلی این نوع توری ها در مقایسه با انواع دیگر توری پنجره ممانعت از ورود نور خورشید به محیط داخلی است. این نوع از توری ها در مناطق گرمسیر و کویری که آفتاب گیر هستند و نور خورشید باعث ایجاد ناراحتی برای ساکنین می گردد کاربرد دارند. این نوع از توری ها در رنگ های متفاوتی تولید می شوند و در صورت تمایل فرد می تواند رنگ مورد علاقه خود را تهیه نماید.

 1. توری های آلومینیومی

توری های آلومینیومی یکی دیگر از انواع مختلف توری پنجره می باشد که در اندازه های مختلفی تولید می شود. جنس این توری ها از آلومینیوم است و در انواع مختلف لولایی، ثابت و ریلی در بازار موجود هستند و افراد متناسب با نیاز و سلیقه خود می توانند آن‌ها را خریداری و نصب کنند. برای نصب توری پنجره آلومینیومی باید از متخصصین این حیطه کمک بگیرید.

عیب توری های آلومینیومی

توری های آلومینیومی امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و طرفداران زیادی در بازار ندارند زیرا که مانع ورود نور خورشید به محیط داخلی می شوند. همچنین این توری ها مقاومت بالایی ندارند و با گذشت زمان دچار افت کارایی و تغییر رنگ می شوند.

 1. توری های پنجره گالوانیزه

قابلیت های گالوانیزه منجر شده تا توری های گالوانیزه به یکی از مقاوم ترین و بادوام ترین انواع توری های پنجره بدل شوند. این توری ها در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم هستند.

 1. توری های پنجره امنیتی

این توری ها که به توری امنیتی معروف هستند بیشترین استحکام و مقاومت نسبت به ضربه را دارند و در مقابل نیروی طوفان نیز تاب می آورند. همچنین قاب توری های امنیتی از جنس زد زنگ ساخته شده.

روش نگهداری و تمیز کاری توری پنجره

یکی دیگر از موارد مهم در مبحث نصب توری پنجره و آشنایی با آن، شناخت شرایط نگهداری و تمیزکاری توری های پنجره است. روش های مختلفی برای تمیزکاری توری های پنجره وجود دارد که عبارتند از:

روش نگهداری و تمیز کاری توری پنجره

الف) استفاده از بخار شویی

به راحتی می توان با استفاده از بخارشویی توری های پنجره را در همان محل اتصالشان شست‌وشو داد.

ب) جداسازی

روش سده دیگری که برای توری های قابل جداسازی به ویژه توری های مگنتیک می توان از آن استفاده کرد، جداسازی توری و شست‌وشو به روش ساده است.

ج) استفاده از جارو برقی

در برخی شرایط لازم است که در ابتدا آشغال های گیر کرده بر روی توری و در درز توری را با جاروبرقی تمیز کنید و سپس با استفاده از مواد اسپری شوینده توری ها را تمیز کنید.

خ) استفاده از نیروی تخصصی

زمانی که تعداد توری ها به ویژه توری های ثابت زیاد است به ویژه در محیط های اداری و تجاری، بهتر است از خدمات متخصصین و شرکت های فعال در زمینه تولید و نصب توری برای تمیزکاری توری های پنجره استفاده کنید.

نصب توری پنجره

به‌منظور نصب توری پنجره و آشنایی با آن به شما توصیه می کنیم که حتماً از خدمات متخصصین استفاده نماید، زیرا که نصب توری پنجره یک امر تخصصی بوده و نیاز به مهارت، ابزار و تجربه دارد.

محاسبه قیمت

باید بدانید که قیمت توری پنجره بر حسب مترمربع محاسبه می شود لذا در هنگان جستجو برای متخصصین ارائه خدمات نصب توری پنجره به مبنای محاسبه قیمت های اعلامی دقت کنید.

جمع بندی

توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب و نصب توری پنجره باید به نوع پنجره خودتان، محل قرارگیری پنجره اتان و نوع کاربری پنجره و همچنین ویژگی های توری های مختلف توری های پنجره دقت کنید و نهایتا از متخصصینی باتجربه در راستایی نصب توری پنجره برای خودتان انتخاب کنید و از تابستانی آرامش بخش لذت ببرید.

مشاهده بیشتر

تیم تحریریه

ما در تیم تحریریه مجله فن باز برترین و پرطرفدار ترین مقالات روز دنیا را بررسی و بهترین های آن ها را بصورت روانی ساده و قابل اجرا در مجله فن باز در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. اگر در خصوص این مقاله سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات بپرسید تا پاسخ آن را در کمتر از 24 ساعت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا