راه‌های سریع برای رشد گل‌های آپارتمانی

0

اگر به دنبال بهترین راه‌های سریع برای رشد گل‌های آپارتمانی هستید این مقاله می‌توانید بهترین جواب برای شما باشد. در بسیاری از آپارتمان‌ها هیچ‌گونه فضای برای رشد و نگهداری گل و گیاهان به روش‌های معمول وجود ندارد لذا بسیاری از افراد روی به نگهداری از گل و گیاهان آپارتمانی آورده‌اند تا بتوانند باوجود محدودیت‌های امروزی زندگی شهری برای خود منظره زیبای در آپارتمانشان فراهم کنند.

ضرورت انتخاب تخصصی متناسب با نوع گل آپارتمانی

راه‌های سریع برای رشد گل‌های آپارتمانی برحسب نوع گل‌های آپارتمانی خیلی متفاوت است و از این جهت شما باید برحسب شرایط گل‌های آپارتمانی خود اقدام از روش‌های مختلف برای نگهداری گل‌ها خود استفاده کنید زیرا در صورتی که از روش مناسبی استفاده نکنید نه‌تنها باعث رشد گل‌های خود نمی‌شوید بلکه موجب آسیب دیدن سریع و شدید آن‌ها می‌شوید.

انواع گل‌های آپارتمانی

تنوع گل‌های آپارتمانی بسیار زیاد است و بستگی به سلیقه فرد دارد که چه گلی را برای نگهداری در آپارتمان خود انتخاب کند. برخی گیاهان آپارتمانی نسبت به سایرین از مقاومت بالاتری برخوردار هستند لذا برای نگهداری مناسب‌تر می‌توانند باشند که 15 مورد از برترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • آگلونما (گل ینی همیشه‌سبز)
 • درخت بونسای فیکوس
 • پوتوس
 • برگ عبایی
 • گل برگ قاشقی
 • کاکتوس
 • گیاه ماری
 • لاکی بامبو
 • بنفشه آفریقایی
 • اسطوخدوس
 • آنتوریوم
 • پول چینی
 • اکوریا
 • گیاه یشم
 • شبدر ترشک (اگزالیس)

انواع گل های آپارتمانی

راه‌های خیلی سریع برای رشد گل‌های آپارتمانی

شما از شکل‌های مختلف می‌توانید گل‌ها آپارتمانی خود را نگهداری کنید ولی باید دنبال راهی باشید تا این گل به‌سرعت رشد کنند و خراب نشوند. درست است که روش‌هایی زیادی برای نگهداری و رشد سریع گل‌های آپارتمانی وجود دارد ولی همه‌ی آن‌ها مناسب نیستند. در ادامه راه‌های مؤثر برای رشد سریع گل‌های آپارتمانی را به شما میگویم.

 1. ایجاد تنفس مناسب برای گل

تمامی گل و گیاهان آپارتمانی برای زیستن مناسب و رشد سریع نیاز به تنفس مناسب دارند لذا محل نگهداری گل‌های آپارتمانی باید در نزدیکی پنجره و بالکن باشد. باید پنجره و یل در بالکن را باز کنید و اجازه دهید جریان هوای تازه به گل برسد. هنگامی‌که اکسیژن تازه و کافی به گل و گیاه شما برسد ساقه‌ی گیاه مستحکم‌تر می‌شود و همین رنگ‌های برگ گیاه واضح‌تر و شاداب‌تر می‌شود.

 1. نور خورشید

باید شرایطی فراهم کنید که گل و گیاه شما در طول روز مقادیر مناسبی از نور خورشید را دریافت کند زیرا که یکی از عوامل بسیار مهم در تغذیه و رشد گیاه دریافت مقادیر مناسب از نور خورشید است. اینکه چه میزان نور خورشی به گیاه شما باید برسید کاملاً بستگی به نوع گیاه دارد. توجه داشته باشید اگر نور خورشید بیش‌ازحد به گیاه شما برسد می‌تواند منجر به رنگ‌پریدگی گیاه شما و اصلاً پژمردگی آن شود.

 1. آب دهی

میزان آب دهی به گیاه کاملاً بستگی به نوع گل آپارتمانی شما دارد. از آبدهی بیش‌ازحد جداً پرهیز کنید. ازآنجایی‌که در آب شهری کلر وجود دارد لذا توصیه می‌کنیم آب را ساعتی در ظرفی قرار دهید تا اثرات کلر در آب از بین برود و سپس گل را با آن آب آبیاری کنید. اگر در خانه آکواریوم دارید می‌توانید از آب آن در هنگان تعویض آب برای تقویت گل خود استفاده کنید.

 1. تنظیم عبور آب از گلدان

در زیر گلدان سوراخ‌های متقارنی باید باشد تا آب به شکل متناسبی از تمام قسمت‌های خاک گلدان عبور کند و به تمام قسمت‌های ریشه برسد. اگر به مسافرت رفتید می‌توانید یک بطری پر از آب را درباز و به حالت وارونه در گلدان قرار دهید با این کار گل‌ها از آب درون بطری استفاده خواهند کرد و می‌توانید تا مقدار زیادی اطمینان داشته باشید که آب کافی برای رشد خیلی سریع گل‌های آپارتمانی شما به آن‌ها می‌رسد.

 1. خاک گلدان

توجه داشته باشد یکی از مهم‌ترین عوامل در رشد هر گل آپارتمانی داشتن خاک مناسب است. به‌طورکلی وجود مقداری ماسه در خاک گلدان می‌تواند برای گل آپارتمانی مفید باشد. نباید خاک گلدان‌فشرده شده باشد. باید خاک را با مواد مغذی مناسب تقویت کنید یکی از تقویت‌کننده‌های عمومی که برای گل و گیاه استفاده می‌شود خاک‌برگ است که آن را می‌توانید از گل‌فروشی‌ها تهیه نمایید. اگر در منزل خود پرنده دارید می‌توانید از مدفوع پرنده‌های خود به‌عنوان کود برای تقویت گل‌های آپارتمانی خود استفاده کنید.

اهمیت خاک گل در رشد گل های آپارتمانی

 1. تعویض گلدان

هنگامی‌که ریشه‌های گیاه به انتهای گلدان رسید باید گلدان تعویض شود و گل آپارتمانی به گلدانی بزرگ‌تر انتقال داده شود. البته شما می‌توانید در ابتدا گل را در گلدانی بزرگ‌تر بکارید تا تعداد دفعاتی که لازم دارید گلدان را تعویض کنید به حداقل برسد.

 1. تنظیم دما

دمای مناسب برای رشد گل و گیاهان آپارتمانی به‌طورکلی بین 22 تا 25 دره سانتی‌گراد است. در فصل زمستان نیز باید زمین رعایت رسیدن نور کافی به گل‌ها دما را در این محدوده نگهدارید. توجه کنید که اگر در زمستان گیاه شما ظاهری پژمرده پیدا کرد نشان از خواب زمستانی گل دارد و نباید نگران شوید. ضمن تنظیم دما رطوبت را نیز تنظیم کند. منزل شما نباید خیلی مرطوب و یا خیلی خشک باشد.

 1. مبارزه با آفات

دقت کنید که در صورتی گیاه شما دار آفت شد به‌صورت آفت را برحسب نوع آن از طریق مناسب از بین ببرید زیرا آفت می‌تواند حتی موجب از بین رفتن کامل گل نیز بشود.

 1. قرص آهن

برای تقویت بیشتر گل‌های آپارتمانی می‌توانید از قرص آهن استفاده کنید. آهن در سبزی گیاه تأثیر مثبت دارد.

توصیه در راستای موفقیت بیشتر

اگر شما امکان مراقبت در هرزمانی از روز در آپارتمان خود را ندارید به شما توصیه می‌کنیم از گیاهانی در آپارتمان خود نگهداری کنید که شباهت بیشتری ازنظر شرایط مناسب برای زندگی دارند زیرا که این کار موجب می‌شود تا راحت‌تر از گیاهان خود نگهداری کنید و موفقیت بیشتری داشته باشد و اگر هم در طول روز در اکثر روزها در آپارتمان خود حضور ندارید و کسی هم نمی‌تواند به گل و گیاهان شما رسیدگی کند بهتر است از گل‌های آپارتمانی نگهداری کنید که برای رشد خیلی سریع کمترین نیاز به نور خورشید را دارند.

راهکار برای ساکنین خراسان رضوی

اگر شما ساکن مشهد هستید و در آپارتمان خود گل و گیاه آپارتمانی نگه می‌دارید و به دنبال مشاوره تخصصی برای دانستن راه‌های خیلی سریع برای رشد گل‌های آپارتمانی خود در مشهد هستید می‌توانید به وب‌سایت فن باز که یکی از وب‌سایت‌های ایجاد ارتباط بین ارائه‌دهندگان خدمات و نیازمندان به خدمات است مراجعه کنید تا بتوانید از خدمات مشاوره‌ای و تخصصی متخصصین حیطه تولید و نگهداری گل و گیاه آپارتمانی بهره‌مند شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 3 =