ویژگی‌های بارز یک فنی کار

0

فنی کاران عزیز باید همه ویژگی‌های بارز یک فنی کار را داشته باشند تا در دنیایی پر رقابت امروز بتوانند برای خود در مشاغل مربوطه به رشته فنی که در آن تخصص دارند کار مناسبی پیدا کنند و یا اینکه بتوانند برای خود کسب و کار مناسب و با رونقی راه اندازی کنند به ویژه در شهرهای پرجمعیت مانند شهر مشهد این مسئله بسیار اهمیت دارد زیرا که رقابت در این گونه شهرها بسیار بالا است و تنها کسانی می‌توانند در این رقابت بالاترین بهره را ببرند که از کیفیت بالای برخوردار باشند و تمام ویژگی‌های یک فنی کار حرفه‌ای را داشته دباشند.

مهمترین ویژگی‌های فنی کاران

فارغ از اینکه فرد مشغول به ارائه چه خدمات تخصصی از تعمییرات خودرو های مختلف سبک وسنگین گرفته تا تعمیرات لوازم مختلف منزل و یا خدمات فنی مرتبط با ساختمان و مبلمان شهری و غیره می باشد همگی باید ویژگی‌های مکشترکی داشته باشند تا بتوانند به‌عنوان یک فنی کار متخصص و مجرب خود را معرفی نمایند. این ویژگی ها عبارتند از:

  1. دانش و مدرک علمی مرتبط

با توجه به اینکه امروزه خدمات فنی مختلف بسیار تخصصی شده اند و نیاز به داشتن اطلاعات به روز و کافی دارند لذا یکی از نیازهای بسیار مهم در دنیایی امروز داشتن تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی در زمینه تخصص فنی مورد ارائه توسط فنی کار مذکور است. این مسئله به ویژه در شهرهای بزرگ مانند شهر مشهد از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا که رقابت در این شهرها بیشتر است و خدمات نیز تخصصی تر می باشد.

دانش و مهارت

  1. ویژگی‌های جسمی

داشتن بدن سالم یکی از نیازهای مهم در بسیاری از رشته های فنی می باشد به ویژه خدماتی که نیاز به قوه جسمی بالا می باشد مانند مشاغل فنی مرتبط با ساختمان که نیاز به قوه بدنی بالا می باشند.

 

  1. قدرت بیان

یکی از موارد تاثیر گذار بر توانایی متخصصین فنی کار امروزه داشتن توانایی بیان بالا می باشد. افرادی می‌توانند در بازار کسب و کار با مشتریان ارتباط مؤثر برقرار کنند و در محیط کار با همکارانشان ارتباطی مناسب داشته باشند که از قدرت بیان بالایی برخوردار باشند و بتوانند مطالب مورد نظر خود را به‌خوبی به افراد دیگر منتقل کنند و یا اطلاعات مورد نیاز برای ارائه خدمات بهتر به مشتری را بتوانند به درستی دریافت کنند.

امروزه بسیاری از موسسات و شرکت های ارائه کننده خدمات فنی به ویژه در شهرهای بزرگی مانند مشهد به دنبال به کارگیری فنی کارانی هستند که از قدرت بیان بالایی برخوردارند.

  1. خلاقیت

به جرعت می توان گفت یکی از مهمترین ویژگی‌های بارز یک فنی کار داشتن خلاقیت است. داشتن خلاقیت برای یک فنی کار باعث می‌شود تا فنی کار بتوانند در موقعیت های مختلف راه کارهای متفاوتی پیدا کند و به این شکل خدمات خود را برای مشتریان تبدیل به خدمات خاص کند و به‌عنوان یک برند فنی در بین همکاران خود شناخته شود.

یکی از مهمترین عوامل موفقیت و تبلیغاتی که می‌تواند به کسب و کار یک فنی کار کمک کند داشتن خلاقیت بالا و پویا توسط فرد فنی کار است به ویژه در مشاغل فنی که مورد به مورد ویژگی‌های سفارش مشتریان با هم فرق می کنند و از الگوی یکسانی برخوردار نیست و نیاز است تا فنی کار موارد پایه را مطابق با سفارش مشتری تنظیم کند. خلاقیت موتور محرک فنی کاران است همان‌طور که مله معروف می گوید (یک مهندس راه حل را می آفریند).

  1. ارتباطات گسترده

یکی از عوامل تاثیر گذار در مشاغل فنی مانند سایر مشاغل و کسب و کارها داشتن ارتباطات گسترده و دیده شدن در فضای کسب و کار است. شما زمانی می‌توانید خلاقیت های خود را به عرصه نمایش بگذارید که ارتباطات موثری داشته باشید و توسط مشتریان دیده شوید.

درصورتی‌که فعل فنی کار در خراسان رضوی هستید و خواستار ایجاد ارتباطات بیشتر با همکاران در حوضه تخصصی خود هستید و یا خواستار تبلیغات گسترده تر و دیده شدن بیشتر هستید می‌توانید از وب سایت های فعال در امر کسب و کار و معرفی مشاغل مختلف هستند مانند وب سایت فن باز که در مشهد بطور فعالانه مشغول است همکاری کنید.

ارتباط و درک عمیق

  1. افزایش مهارت‌ها

دنیای امروز به سرعت در حال تغییر است و خدمات فنی که مردم در تخصص های مختلف به آن نیاز پیدا می کنند نیز به سرعت تغییر پیدا می کند لذا اگر یک متخصص فنی کار بخواهد در بازار کسب و کار باقی بمانند و سهم کاری خود را حفظ کرده و ضمناً ارتقاء بدهد باید با میل و اشتیاق فعالانه به ارتقاء وبروزرسانی دانش فنی خود مطابق با آخرین تغیرات فنی و نیازمندی بازار کند.

حواستان به بازار خدمات فنی مربوط به خدمات فنی خود باشد و به محضی که خدمت نوینی به بازار ارائه شد دانش ارائه این خدمت را فرا بگیرید و اگر نیاز به گذارندن دوره خاصی و یا گواهی خاصی داشتن با در نظر گرفتن سایر شرایط خود این دوره ها را بگذرانید و سپس خدمت مذکور را با تبلیغات مناسب به بازار کاری منطقه تحت پوشش خود ارائه کنید.

افزایش مهارت‌ها مطابق با رویه جهانی بازار کسب و کاری در حوضه فنی مربوطه شما باعث می‌شود تا با شرایط جدید سازگار شوید و مشتریان خود را از دست ندهید.

  1. درک متقابل

یکی از موارد دیگر که برای یک فنی کار لازم است داشتن قدرت درک متقابل در مقابل مشتری است. شما وقتی می‌توانید خدمات خود را به‌خوبی ارائه کنید و رضایت مشتری را جلب نمایید که درک درستی از خواسته مشتری داشته باشید و درصورتی‌که خواسته وی را منطقی نیافتید با توضیحاتی مناسب و ارائه راهکارهای مناسب برای رفع نیاز مشتری رضایت مشتری را کسب کنید.

گاها پیش می‌آید که مشتری از متخصص فنی درخواست ارائه خدمتی را دارد بنا به سفارش خود حال‌آنکه انجام خدمت طبق خواسته مشتری مناسب نبوده و یا اینکه فنی کار ره انجام بهتری را سراغ دارد که منفعت بیشتری دارد ولی تنها زمانی می‌تواند این مطلب را به مشتری به‌خوبی انتقال دهد که درک متقابلی از روحیه و درک مشتری داشته باشد و بتواند مشتری را بدون اینکه تصور نماید فنی کار توانایی انجام آن کار را ندارد و یا اینکه با انجام سفارش به روش خود سود بیشتری خواهد برد، به روش فنی کار اعتماد کند.

  1. فراگیری خدمات فنی مرتبط

ممکن است به علت‌های مختلفی بازار تخصصی خدمت فنی شما با رکود مواجه شود، در چنین شرایطی فنی کارانی که بتوانند خدمات نزدیک به خدمت فنی خود را ارائه کنند می‌توانند تا حدی خود را از آسیب رکود در رشته فنی اصلی که به آن فعالیت دارند حفظ نمایند.

توصیه به علاقه‌مندی به فنی کاران

همان‌طور که گفته شد شما باید تمام موارد ذکرشده در مورد ویژگی‌های بارز یک فنی کار را در نظر بگیرید و اگر واقعاً تصمیم گرفته‌اید که به‌عنوان یک فنی کار تحصیل‌کرده و فعالیت کنید باید همه این موارد ذکرشده را به‌دقت در خود ایجاد کنید تا بتوانید در آینده به‌عنوان یک متخصص فنی باکیفیت در حیطه مربوط به خود فعالیت مؤثر داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + نه =