چگونه کاغذ دیواری نصب کنیم ؟ تکنیک‌های ریز

0

کاغذدیواری یکی از بهترین گزینه‌ها برای تزئین دیوارهاست که در چند سال اخیر به‌شدت طرفدار پیداکرده است و می‌توان کاغذدیواری را در هر خانه و شرکتی دید. نصب کاغذدیواری ازآنجایی‌که آسان است و در مدل‌های متنوع ارائه می‌شود به یکی از محبوب‌ترین وسایل تزئینی تبدیل‌شده است که رقبای (انواع گچ‌بری و رنگ‌کاری) خود را دچار مشکل کرده است و در آینده‌ای نزدیک از آن‌ها پیشی می‌گیرد. حال سؤال مهم این است که چگونه کاغذ دیواری نصب کنیم و اصلاً باید از چه مدل کاغذدیواری استفاده کنیم.

چه چیزی کاغذدیواری را به انتخاب اول تبدیل کرده؟

شاید با خودتان فکر کنید که آیا فقط تنوع در مدل‌های کاغذدیواری باعث محبوبیت این محصول تزئینی شده است، اما این فقط یکی از دلایل این موضوع است و ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود در ادامه توضیح می‌دهیم که چرا کاغذدیواری در این مدت کم به این درجه از محبوبیت رسیده است.

 1. تنوع بسیار

همان‌طور که در بالا نیز گفته شد تنوع بسیار یکی از دلایل محبوبیت کاغذدیواری‌هاست. غیرممکن است وارد مغازه‌ای شود و کاغذدیواری نتواند نظر شما جلب کند، به شما قول می‌دهیم که حتی سخت‌گیرترین آدم‌ها نیز بعد از مشاهده تنوع‌های کاغذدیواری نظرشان جلب شده است و حداقل از چند مدل کاغذدیواری خوششان آمده است.

 1. قیمت

یکی دیگر از دلایل اصلی انتخاب کاغذدیواری‌ها تنوع بیش‌ازحد قیمت است به‌طوری‌که با هر بودجه‌ای که شما در نظر داشته باشید می‌توانید کاغذدیواری خریداری کنید.

 1. مدل‌های مختلف

کاغذدیواری‌ها به دو مدل خارجی و ایرانی تقسیم می‌شوند که اکثر مدل‌های ایرانی قابل شستشو نیست و از دوام کمتری برخوردار است. البته این درباره تمام محصولات ایرانی صدق نمی‌کند و دراین‌بین محصولاتی هستند که از مدل خارجی بهتری هستند.

 1. دوام و کارایی

کاغذدیواری‌ها به این‌گونه نیستند که شما بخواهید هر 6 ماه یا 1 سال آن‌ها را عوض کنید و با توجه به جنسی که تهیه می‌کنید از دوام و کارایی بالایی برخوردار هستند که می‌توانند سال‌های زیادی برای شما کار کنند و رضایت شمارا جلب نمایند.

مهم‌ترین نکات برای نصب کاغذدیواری

بعد از تصمیم برای خرید کاغذدیواری برای خانه یا محل کار نوبت به خرید و نصب این کاغذدیواری‌ها می‌رسد، مراحل این کار سخت نیست ولی نیاز به کمی دقت دارد تا هزینه شما هدر نرود پس اگر به هر دلیل نمی‌توانید کاغذدیواری را تکی نصب کنید از فردی که این کار را بلد باشد کمک بگیرید.

 1. تخمین اندازه و خرید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مشخص کنید از کدام نوع کاغذدیواری قرار است استفاده کنید. اگر قرار است از جنسی استفاده کنید که در اندازه‌های استاندارد است کافی است ابعاد اتاق را تخمین بزنید و به‌طورکلی اقدام به خرید میزان طاقه نماید.

ولی اگر قرار است از کاغذدیواری‌هایی مانند کاغذدیواری پارچه‌ای پشت کاغذی استفاده کنید که در ابعاد مختلف است شما باید بر اساس اندازه هر دیوار اقدام به خرید نماید تا از هدر رفت پول خود جلوگیری کنید

 1. آماده نمودن سطح دیوار برای نصب

برای این‌که کاغذدیواری‌ها به‌خوبی بچسبند اول باید دیوار را خوب بشوید تا کثیفی (دوده و چربی) آن‌ها رفع شود. در مرحله دوم اگر شما از کاغذدیواری استفاده می‌کردید باید آن را از دیوار جدا کنید تا برای کاغذدیواری جدید آماده شود. البته در مواردی می‌توان کاغذدیواری را روی کاغذدیواری قبلی نصب کرد اما ممکن است کار خراب شود پس بهتر است آن‌ها را جدا نمایید و سپس با چسب قسمت موردنظر را آماده کنید.

ولی اگر از رنگ‌روغنی با نیمه براق استفاده کرده‌اید باید با چیزی مانند سمباده دیواری را زبر و خش‌دار کنید و از ملح برای غلیظ کردن چسب استفاده کنید و شروع به زیرسازی نمایید.

 1. دیوار تازه گچ کاری و رنگ خورده

در این موارد شما باید 10 روز یا حداقل 7 روز و سپس یک‌بار دیوار را با استفاده از بتونه آماده‌سازی کنید و تا سوراخ‌های دیوار پر شود و بعد شروع به نصب نمایید.

 1. تراز کردن با شاقول

برای این‌که مطمئن شوید که کاغذدیواری به‌درستی چسبانده می‌شود و از حالت صحیح خارج نمی‌شود از شاقول استفاده کنید. این تکنیک ریز چسباندن کاغذدیواری به شما کمک می‌کند تا جاهایی از دیوار که کاملاً عمود نیست را پیدا کنید و اقدام لازم را انجام دهید تا کاغذدیواری به‌درستی به دیوار بچسبد.

البته اگر بلد نیستید از شاقول استفاده کنید یا آن را ندارید می‌توانید از تراز نیز استفاده نماید و با استفاده از مداد زوایای تراز را روی دیوار به دست آورید تااندازه‌ای که باید آن را درست کنید درآید و این عمل را تا سقف انجام دهید.

 1. برش کاغذدیواری

برای این کار شما باید اندازه کاغذدیواری را با دیوار خود تناسب دهید و سپس اقدام به برش نماید البته بهتر چند سانتی‌متر مثلاً 10 سانتی بیشتر برش دهید تا اطمینان حاصل شود. برای برش شما باید این کار را روی سطح صاف انجام دهید تا اشتباهی رخ ندهد.

 1. چسب زدن کاغذدیواری

بعد از برش زدن کاغذدیواری‌ها شما باید با استفاده از قلم‌مو، پشت کاغذدیواری‌ها را چسب بزنید. توجه داشته باشید که این کار را از وسط کاغذدیواری انجام دهید و تا گوشه‌ها نکشید، زیرا ممکن است چسب به زیر کاغذها نفوذ کند و شمارا به دردسر بیندازد.

 1. جلوگیری از چروک شدن

دقت کنید که باید لبه‌های کاغذدیواری روی یکدیگر باشند تا چسب آن‌ها از بین نرود. حال اگر می‌خواهید کاغذدیواری‌ها چروک نشود یا زیرشان حباب نرود آن‌ها را به‌آرامی رها کنید تا منبسط شوند و به‌خوبی به دیوار بچسبند. بهتر از کار نصب را از سمت پنجره‌ها شروع کنید و به سمت داخل بیاید.

 1. جلوگیری از کنده شدن کاغذدیواری‌ها

ازآنجایی‌که گفته شد چسب کاری را از وسط انجام دهید باید با دست خود از وسط شروع به چسباندن کاغذدیواری به دیوار شوید و گوشه‌ها را به دلیل نداشتن چسب با غلتک مخصوص محکم‌کاری کنید.

 1. نصب کاغذدیواری در کنار لوله گاز

برای نصب کاغذدیواری در نقاط حساسی مانند لوله گاز یا آب که ممکن است کار شمارا خراب کند باید تا انتها پیش بروید و سپس قسمت اضافه را برش دهید.

 1. صدمه دیدن

اگر در فرایند نصب کاغذدیواری قسمتی از آن آسیب دید ابتدا آن قسمت را ببرید و سپس با استفاده از تیکه‌های اضافه‌ای هم طرح آن قسمت را با چسب آغشته کرد و سپس به دیوار بچسبانید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − پانزده =