چگونه بفهمیم به چه‌کار علاقه داریم

0

کاربردهای اینترنت روزبه‌روز گسترده‌تر شده و جنبه‌های بیشتر و بیشتری از زندگی انسان را دربرمی گیرد. از یکی از جنبه‌های مورداستفاده اینترنت می‌توان به حوضه کاریابی، سنجش مهارت و موارد چنینی اشاره کرد. در این حوضه‌ها وب‌سایت و وبلاگ‌های فراوانی در سرتاسر جهان وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا به پرسش ((چگونه بفهمیم به چه‌کار علاقه داریم)) پاسخی مناسب بدهید و بعدازاین مرحله بتوانید شغل موردعلاقه خود را پیدا کنید.

امروزه عصر، عصر تکنولوژی است و این تکنولوژی بانی دگرگونی بنیادین چهره زندگی بشریت و روابط انسان‌ها در تمامی زمینه‌ها است. تکنولوژی شامل اجزاء بسیار زیادی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها شبکه جهانی اینترنت است. از زمانی که اینترنت پا به عرصه وجود نهاد طولی نکشید تا اینترنت در تک‌تک خانه‌ها پا گذاشت و افراد بسیار زیادی را در سرتاسر جهان تحت تأثیر قرارداد. خود شما نیز همواره درگیر این شبکه هستید و همین حالا نیز که این مطلب را مشاهده و مطالعه می‌کنید در حال استفاده از شبکه جهانی اینترنت هستید.

اگر شما ساکن مشهد هستید و می‌خواهید به پاسخ پرسش ((چگونه بفهمیم به چه‌کار علاقه داریم)) برسید می‌توانید به وب‌سایت فن باز که یکی از وب‌سایت‌های بسیار فعال در مشهد است مراجعه کنید و ضمن پاسخ به این پرسش به کاریابی درزمینهٔ کاری که به آن علاقه‌مند هستید بپردازید.

مراحل پاسخ به پرسش ((چگونه بفهمیم به چه‌کار علاقه داریم))

بی‌شک در هر فرایندی مراحلی وجود دارد، در اینجا نیز برای پاسخ این پرسش مراحلی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود و شما می‌توانید از طریق طی این مراحل به پاسخی صحیح برای این پرسش برسید.

ارزیابی مشاغل موجود

اولین گام در راستای پاسخ به پرسش((چگونه بفهمیم به چه‌کار علاقه داریم)) شناسایی و ارزیابی شغل‌های موجود است. در راستایی این امر شما می‌توانید از فضا و اطلاعات موجود در اینترنت استفاده کنید. ساکنین مشهد در راستای اجرای صحیح این مرحله و بهره‌مندی از فضا و اطلاعات اینترنت می‌توانند به وب‌سایت فن باز که یکی از فعال‌ترین وب‌سایت‌های کاریابی، ایجاد ارتباط بین صاحبان مشاغل و افراد جویایی کار و همچنین معرفی مشاغل است مراجعه کنند.

کاربران مشهد با مراجعه به وب‌سایت فن باز باید آگهی‌های مختلف برای مشاغل مختلف را بررسی کنند و از این طریق اطلاعات بسیار خوبی در مورد مشاغل مختلف به دست بیاورید. در بررسی مشاغل مختلف باید گستره فعالیت این مشاغل، مهارت‌ها و مدارک علمی لازمه برای مشاغل، تجهیزات لازمه برای مشاغل، بازار کاری مشاغل، شرایط کاری و آینده کاری این مشاغل را بررسی کنید. این بررسی به شما دیدی کامل از این مشاغل می‌دهد.

Where-to-find-out-what-we-are-interseted-in

انتخاب هدف

دومین مرحله از پاسخ به پرسش ((چگونه بفهمیم به چه‌کار علاقه داریم)) این است که مشخص کنید هدف شما از انتخاب شغل موردعلاقه اتان چیست. باید مشخص کنید که آیا قسط دارید در این شغل بمانید و تا آخر عمر به آن ادامه دهید و یا نه. در این راستا نیز شما می‌توانید از مطالب موجود در اینترنت کمک بگیرد و با مراجعه به وب‌سایت فن باز این مورد را ارزیابی کنید.

برقراری ارتباط با فعالان در حوضه کاری مختلف

سومین مرحله از مراحل پاسخ به پرسش ((چگونه بفهمیم به چه‌کار علاقه داریم)) این است که با سایر افراد مشغول به کارهای مختلف ارتباط برقرار کنید و از ایشان درباره نظراتشان در مورد شغلشان سؤال بپرسی. با انجام این ارتباط‌ها شما می‌توانید به شرایط کاری مشاغل مختلف واقف شوید و آگاهانه به این پرسش پاسخ دید.

برای برقراری ارتباط با فعالان حوضه‌های کاری مختلف شما می‌توانید از فضای موجود در اینترنت بهره ببرید و اگر ساکن مشهد هستید و می‌خواهید به‌طور اختصاصی در مشهد به جستجو بپردازید و در این راستا از فضا و ظرفیت وب‌سایت‌های فعال در اینترنت نیز بهره خوبی داشته باشید می‌توانید به وب‌سایت فن باز مراجعه کنید و از امکانات این وب‌سایت در راستایی نیاز خود بهره ببرید و از این طریق بتوانید گام مؤثر دیگری برای پاسخ به پرسش ((چگونه بفهمیم به چه‌کار علاقه داریم)) بیابید.

سنجش مهارت‌های خود و مقایسه با مهارت‌های موردنیاز در مشاغل

یکی از عوامل مهم در راستای پاسخ به پرسش ((چگونه بفهمیم به چه‌کار علاقه داریم)) این است که در ابتدا بفهمیم چه مهارت‌ها و توانایی‌های داریم و سپس این مهارت‌ها و توانایی‌ها را در بین مشاغل مختلف مقایسه کنیم تا بفهمیم که در حال حاضر شرایط کسب چه موقعیت‌های شغلی را داریم و یا در صورت تقویت این توانایی‌ها و مهارت‌ها چه مشاغلی را می‌توانیم کاری برای خود کسب نماییم بدین‌صورت می‌توانیم بفمیم که به چه‌کار و شغلی می‌توانیم وارد شویم و چه‌بسا به این کار که شرایط کسب آن را داریم علاقه‌مند هم باشیم و یا در آینده‌ای نزدیک به آن علاقه‌مند شویم.

در راستای این بررسی می‌توانید از فضای اینترنت نیز بهره ببرید و اگر ساکن مشهد هستید به وب‌سایت فن باز مراجعه کنید و از پتانسیل خوب آن بهره ببرید.

Where-to-find-out-what-we-are-interseted-in

کارهای جدید را امتحان کنید

سعی کنید کارهای جدیدی را امتحان کنید این کار می‌تواند به شما ایده بدهد تا حتی کسب و کار موردعلاقه خودتان را راه‌اندازی کنید. اما اگر پس از بررسی کارهای جدید و رسیدن به نتیجه برای راه‌اندازی شغل موردعلاقه خود حتماً از افرادی آگاه مشاوره بگیرید تا بتوانید با ریسک کمتری کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.

یکی از منابع بسیار خوب در این راستا می‌تواند فعالان حوضه‌های کسب کار نوین باشند زیرا این افراد می‌تواند به شما بگویند که چه مراحلی احتمالاً باید طی کنی، چه سختی‌های باید بکشید و چه خطراتی در این راه برای شما وجود دارد و همچنین از چه مراکز و نهادهای می‌توانید کمک بگیرید و اگر علاقه‌مند باشید که در مشهد اطلاعات مناسبی در این زمینه به دست بیاورید می‌توانید به وب‌سایت فن باز مراجعه کنید.

سخن پایانی

امیدوارم که این مطلب توانسته باشد به شما در راستای پاسخی درخور برای پرسش ((چگونه بفهمیم به چه‌کار علاقه داریم)) کمک کرده باشد و شما از این مطالب استفاده بتوانید کنید، این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است شما فکر کنید به کاری علاقه دارید ولی آن کار برای شما مناسب نباشد و یا باعث پیشرفت شما نشود برای همین به شما توصیه می‌کنیم در فرایند ارزیابی خود سعی کنید تعدادی کار را در نظر بگیرید تا اگر بعد از اشتغال از آن کار ناراضی بودید بتوانید آن را جایگزین کنید.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =