هفت راه برای یادگیری زبان

0

یادگیری زبان به یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های جامعه تبدیل‌شده است، زیرا شما در حال حاضر برای هر کاری باید زبان را بلد باشید از و چه بخواهید چه نخواهید زبان در همه جای زندگی دیده می‌شود. زبان انگلیسی به دلیل بین‌المللی بودن آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و هرکسی که می‌خواهد پیشرفت کند باید زبان انگلیسی را در سطح متوسط بلد باشد. در این مقاله هفت راه برای یادگیری زبان را شرح می‌دهیم و به شما توصیه می‌کنیم برای پیشرفت خود هم که شده تا انتهای این مقاله با ما باشید.

اهمیت زبان انگلیسی

در حال حاضر زبان انگلیسی در حوزه‌ها حرف اول را می‌زند و اگر به هر علت شما قصد داشته باشید با جامعه در ارتباط باشید باید زبان انگلیسی شما خوب باشد. شبکه اینترنت بزرگ‌ترین شبکه ارتباطی بین افراد و اگر شما هم می‌خواهید در این شبکه پیشرفت کنید باید زبان انگلیسی خوبی داشته باشید زیرا افرادی که در این شبکه فعالیت می‌کند به‌عنوان زبان مشترک که قابل‌فهم همه باشد از این زبان استفاده می‌کنند.

این افکار که اگر قرار است شما به مسافرت برید باید زبان انگلیسی بلد باشید را بریزید دور، امروز اگر قرار است شما آب هم بخورید باید زبان انگلیسی بلد باشید و این موضوع را زمانی که 10 دقیقه در اجتماع باشید متوجه می‌شوید. دیگر سال 1360 نیست که شما برای سفر کردن زبان یاد بگیرید. در حال حاضر دنیا با زبان احاطه‌شده است و اگر قرار است در این دنیا به چیزی برسید و پیشرفت کنید اولین لازمه آن زبان است.

روش‌های یادگیری زبان

روش‌های یادگیری زبان بسیار متنوع است و برای تمام سلیقه‌ها می‌توان راهی بسیار مفید پیدا کرد تا زبان را یاد بگیرند، تنها کاری که شما باید بکنید ایجاد علاقه و اراده است وگرنه پیروزی معنایی ندارد. در ادامه هفت راه یادگیری زبان را به‌طور کامل شرح می‌دهیم.

  1. کتاب

اولین منبع مؤثر برای یادگیری هر چیزی کتاب است. شما با استفاده از چند کتاب می‌توانید شروع به یادگیری زبان کنید. به‌علاوه شما بامطالعه کتاب می‌توانید به‌علاوه یادگیری زبان، اوقات فراغت خود را پرکنید و میزان اطلاعات خود را نیز بالا ببرید. از بهترین کتاب‌هایی که برای یادگیری زبان می‌توان معرفی که می‌توان به مجموعه 7 کتاب هری پاتر و قلعه حیوانات اشاره کرد.

  1. فیلم و سریال

یک منبع بسیار عالی برای یادگیری زبان که در حال حاضر افرادی زیادی از آن استقبال می‌کنند و اگر از کسانی که زبان را در حد متوسط و عالی بلد هستند تا بخواهید یک منبع عالی به شما معرفی کنند از 10 نفر 9 نفر آن‌ها به دیدن فیلم و سریال اشاره می‌کند. برای یادگیری زبان با استفاده از فیلم و سریال شما باید فیلم زبان اصل (انگلیسی) را با زیرنویس فارسی تماشا کنید. بعد از مدتی خود شما تأثیر این عمل را می‌بینید.

از مهم‌ترین سریال‌هایی که می‌تواند به یادگیری شما کمک کند می‌توان به انیمیشن “خانواده‌ی سیمپسون” که در حال حاضر 30 فصل از آن منتشر شده است اشاره کرد. این سریال در تمام زمینه‌ها صحبت می‌کند و ازاین‌رو منبع خوبی برای یادگیری است.

  1. گرامر را فراموش کنید

بعضی از افراد به‌اشتباه وقت خود را صرف یادگیری گرامر حرام می‌کنند این در حالی است که یادگیری گرامر تا زمانی که کلمات و اصطلاحات زبان را بلد نباشید کمی نمی‌کند. پس به‌جای گرامر به یادگیری کلمات و اصطلاحات زبان روی بیاورید.

  1. سایت‌های یادگیری زبان

یکی دیگر از امکاناتی خوبی که برای یادگیری زبان ارائه‌شده است، سایت‌هایی هستند که به شما در یادگیری زبان کمک می‌کنند. در این سایت‌ها شما باید Course به Course جلو بروید و سطوح مختلف را بگذرانید تا به‌صورت حرفه‌ای زبان را یاد بگیرید. از مهم‌ترین سایت‌هایی که در این زمینه فعال هستند می‌توان به English at Home، British Council: Learn English و Free English Study اشاره کرد.

  1. اپلیکیشن‌ها

یکی دیگر از مواردی که برای یادگیری زبان خیلی مؤثر است استفاده از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان است شما می‌توانید از این اپلیکیشن‌ها که با امکانات زیادی ارائه می‌شوند استفاده کنید تا زبان را قورت دهید. البته فکر نکنید که با چند اپلیکیشن شما زبان را در چند ماه یاد می‌گیرید، برای این کار شما باید به‌طور هم‌زمان از چند روش استفاده کنید.

از بهترین اپلیکیشن‌های موجود در این حوزه می‌توان به Memrise و Doulingo اشاره کرد. این اپلیکیشن‌ها که بسیار قدرتمند هم هستند به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرند و می‌توان از تمام امکانات آن‌ها به‌طور رایگان بهره برد.

  1. انگلیسی حرف زدن با موضوعات خاص

یکی دیگر از بهترین راه‌هایی که می‌توانند در یادگیری شما کمک کند این است که در موضوعات که به آن‌ها علاقه دارید و جزو امور اصلی جامعه است با دوستان خود صحبت کنید. این کار هم به شما و هم به دوستتان کمک می‌کند تا زبان را خیلی سریع یاد بگیرید.

برای استفاده از این ‌روش شما می‌توانید به چند مدل عمل کنید. در مدل اول شما با استفاده از وبینارهای آنلاین به صحبت با یکدیگر می‌پردازید و این افراد می‌توانند حتی جزو دوستان شما نباشند. در روش دوم شما به‌صورت فیزیکی با یک گروه که درباره یک موضوع خاص شروع به حرف زدن می‌کنید، این موضوعات به‌صورت هفتگی یا چند روز در میان تغییر می‌کند و شما آماده‌تر می‌شوید.

البته یک‌راه بهتر هم دارید که بهتر به شما کمک می‌کند و آن‌هم این است که با خودتان انگلیسی صحبت کنید. این کار بسیار برای یادگیری زبان مفید است و شما را تقویت می‌کند. پس‌دست به کار شوید و موضوع موردعلاقه‌تان را پیدا کنید و شروع به صحبت با خودتان کنید.

  1. بازی‌های رایانه‌ای

بازی‌های رایانه‌ای یا ویدیو گیم‌ها برعکس تصور عموم که مزاحم زندگی هستند و فقط به شما ضرر می‌زنند، مزایای بسیاری دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به افزایش قدرت تحلیل، افزایش تمرکز و یادگیری بهتر زبان اشاره کرد.

شما برای این‌که بتوانید داستان یک بازی را متوجه شوید باید زبان انگلیسی بلد باشید، البته در حال حاضر بعضی از سایت‌ها در حال ارائه ترجمه بازی‌ها هستند، ولی فراموش نکنید این منبع رایگان برای شما بسیار سودآور است و می‌تواند زبان شما را در حد بسیار بالایی تقویت کند.

به‌علاوه شما می‌توانید از بازی‌های رایگان آنلاین‌ که باید چند نفر انجام شد نیز استفاده کنید. این بازی‌ها به‌علاوه این‌که اوقات فراغت شما را پر می‌کند در یادگیری زبان نیز شما را کمک می‌کند، زیرا پلیرهای (بازیکنان) این بازی‌ها به انگلیسی صحبت می‌کند و فهمیدن حرف‌هایی که آن‌ها می‌زنند ضروری است، پس شما می‌توانید با کمی تلاش از این فرصت برای یادگیری استفاده کنید. از بهترین بازی‌ها رایگان برای یادگیری زبان که می‌توانند برای یادگیری مؤثر باشد می‌توان به “CSGO” و “Final Fantasy” اشاره کرد.

نکته آخر شما باید از این هفت راه برای یادگیری زبان با توجه به علاقه خود یک یا حداکثر سه روش را برای یادگیری زبان به طور همزمان انتخاب کنید و به طور جدی به یادگیری بپردازید و لازم نیست که از همه روش‌ها به طور همزمان استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − سه =