نماشویی ساختمان در مشهد

0

نماشویی یکی از کارهایی است که لزوم استمرار آن در جامعه به‌شدت دیده می‌شود. با بالا رفتن ریز گردها و افزایش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ ایران مانند تهران و مشهد، ساختمان‌ها با سرعت بیشتری کثیف می‌شوند و شکل بدی را به خود می‌گیرند و باید برای آن‌ها فکری کرد. شاید شما بتوانید داخل خانه را خودتان تمیز کنید ولی بیرون خانه مسئله جدایی است، مخصوصاً زمانی که شما در یک ساختمان چندطبقه زندگی می‌کنید. به‌علاوه در شهر مشهد که هتل‌های زیادی وجود دارد این مسئله تشدید می‌شود پس اگر به دنبال نماشویی ساختمان در مشهد هستید با ما همراه باشید.

یک‌راه بسیار مناسب برای رفع نیاز خود این است که به وب‌سایت فن باز مراجعه کنید و به دنبال متخصصین نماشویی بگردید و مطمئن باشید افرادی که فن باز به شما معرفی می‌کنند همه تضمین‌شده و افراد حرفه‌ای هستند و از این بابت هیچ جای نگرانی نیست.

لزوم نماشویی

امروزه ساختمان‌های چندطبقه و مراکز تجاری و رفاهی در بسیاری نقاط جهان وجود دارند به‌ویژه در کلان‌شهرها و بالا رفتن سطح آلاینده‌ها در هوا منجر به تیره شدن نمایی ساختمان‌ها شده لذا تمیز کردن سطح نمایی ساختمان‌ها ضرورت بسیار دارد زیرا تأثیر بسیار زیادی در زیبایی ساختمان شما دارد. شما می‌توانید به وب‌سایت فن باز مراجعه کنید تا نمونه‌های از تأثیر نماشویی در میزان زیبایی ساختمان‌ها تأثیر بسیار دارد.

انواع نماشویی

نماشویی برعکس فکر عموم که فقط استفاده از آب برای تمیز کردن ساختمان است و فقط از یک مدل پیروی می‌کند، دارای حالات مختلف است که متناسب با هر ساختمان از روش خاصی استفاده می‌شود. شاید در ظاهر این مدل یکی باشند ولی تفاوت‌های بسیاری دارند. به‌طورکلی نماشویی به سه حالت تقسیم می‌شود.

  • در این روش فقط از آب استفاده می‌شود، زیرا جرم و کثیفی زیادی وجود ندارد.
  • در روش دوم به‌علاوه آب از سیلیس برای از بین بردن جرم‌های بسیار سخت استفاده می‌شود.
  • این روش برای نماهای ماسه شسته و گرانیت کاربرد دارد و البته بعضی از سنگ‌های خاص که در آن‌ها اسید به‌کاربرده شده و به آن اسید شویی میگویند.

البته در تمام این موارد اگر ساختمان بزرگ باشد و به راحتی نتوان به آن دسترسی پیدا کرد باید از داربست استفاده کرد.

بازار کار نماشویی

در مشهد مانند هر کلان‌شهر دیگری تعداد بسیار زیادی ساختمان چندطبقه وجود دارد که بخش قابل‌توجهی از آن‌ها دارای نما هستند. همچنین ازآنجایی‌که مشهد یک شهر توریستی بزرگ است مانند هر شهر توریستی بزرگ دیگر دارای تعداد بسیار زیادی هتل و مراکز تجاری است که بی‌شک این مراکز و ساختمان‌ها می‌توانند نیازمند به نماشویی شوند و این امر پتانسیل بالقوه‌ای برای بازار کاری نماشویی در مشهد ایجاد کرده است.

هزینه نماشویی

معمولاً نماشویی نیز مانند هر خدمت دیگری یک رنج قیمتی مشخص دارد که با بررسی قیمت‌های مختلف متخصصین فعال در این حوضه شما به‌راحتی می‌توانید دریابید نرخ منطقی برای شما کدام است. فریب قیمت‌های پایین را نخورید.

معمولاً نماشویی ساختمان از طریق طناب و کارا بین انجام می‌گردد که انجام این کار هزینه خاص خودش را دارد ولی در شرایطی که ساختمان شما اجازه استفاده از طناب را به متخصصین نماشویی ندهد باید از داربست فلزی استفاده کنید.

نصب داربست باعث بالاتر رفتن هزینه‌های شما می‌شود و همچنین اینکه در برخی مواقع شرایط فیزیکی محلی که ساختمان شما در آن قرارگرفته است امکان احداث داربست فلزی را نمی‌دهد. نحوه محاسبه قیمت نماشویی مانند بیشتر مشاغل مرتبط با ساختمان معمولاً برحسب متراژی است که نماشویی برای آن انجام‌شده است.

سایر عوامل دخیل در هزینه نماشویی ساختمان‌ها

به‌غیراز موارد گفته‌شده ارتفاع ساختمان شما، نوع نما، میزان آلودگی نما (جنس مواد آلاینده موجود در سطح نمای ساختمان) و همچنین طول عمر نما نیز در قیمت و هزینه نهایی نماشویی ساختمانتان تأثیر دارد.

زمان مناسب برای انجام نماشویی

ازآنجایی‌که انجام نماشویی در فصل زمستان بسیار سخت است هزینه انجام نماشویی نیز بالاتر از فصول گرم است. هزینه انجام نماشویی در فصل زمستان با یک ضریب سختی 5/1 محاسبه می‌شود زیرا فرد باید با دقت بیشتری نماشویی را انجام دهد و زمان بیشتری را باید صبر کند تا آب بخار گردد.

این امر موجب می‌شود که کل فرایند نماشویی در زمان بسیار بیشتری نسبت به فصل گرما انجام شود. در فصل بهار نیز با توجه به حجم بالای مشتریان نماشویی این امکان وجود دارد که نماشویی مناسب و ماهر نتوانید پیدا کنید و یا اینکه مجبور شوید قیمت بالاتری برای خدمات نماشویی دهید و یا حتی اینکه نماشویی ساختمانتان باعجله و دقت کم انجام شود لذا توصیه می‌کنیم که اگر ساختمان شما نماشویی نیاز دارد این نماشویی را در فصل تابستان انجام دهید.

واترجت

یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزار مورداستفاده در نماشویی دستگاه واترجت است. دستگاه واترجت توانایی پرتاب آب به همراه اسید، مواد ماسه مانند و سیلیس را با سرعت بسیار بالا دارد لذا برای تمیز کردن سطح نمایی ساختمان‌ها بسیار پرکاربرد است. در انتخاب شرکت نماشویی برای خود حتماً دقت نمایید شرکتی را انتخاب کنید که از واترجت با سری مناسب استفاده کنند و از مواد کمکی نیز استفاده کنند.

طول عمر

همان‌گونه که گفته شد هرچه طول عمر نمای ساختمان شما بالاتر باشد هزینه نماشویی آن بالاتر می‌رود این امر هم به علت این است که روند زمانی نماشویی کندتر می‌شود. شما می‌توانید از شرکت نماشویی درخواست کنید که به‌غیراز خدمات نماشویی به ارائه خدمات جانبی هم بپردازد. درصورتی‌که عمر نمایی ساختمان شما بیش از 10 سال است و نمای آن سنگی است احتمال این می‌رود که به‌مرورزمان سنگ‌های نما دچار شل شدگی شده باشد.

شما می‌توانید از بین شرکت‌های ارائه خدمات نماشویی ساختمان در مشهد به جستجویی شرکتی بپردازید که خدمات جانبی هم ارائه می‌دهند و پس از انتخاب شرکت مناسب از ایشان بخواهید که با پیچ و رول‌پلاک سنگ‌های نمای ساختمان شما را در جای خود محکم کنند. البته این امر قطعاً منجر به افزایش هزینه‌های شما می‌شود. در راستایی شناسایی شرکت مناسب با نیاز خود می‌توانید به وب‌سایت فن باز مراجعه کنید و از امکانات وب‌سایت فن بارز بهره‌مند شوید.

نکته مهم

نکته مهم در انتخاب شرکت مناسب نماشویی توجه به رعایت اصول ایمنی توسط این شرکت است. یکی از مهم‌ترین اصول ایمنی وجود لوازم حفاظت فردی برای پرسنل شرکت نماشوئی است از شرکتی استفاده کنید که پرسنلش از وسایل حفاظت فردی مناسب مانند کلاه ایمنی و یا صندلی کوهنوردی و طناب استاندارد استفاده می‌کنند زیرا این امر مشخصه حرف ای بودن شرکت است. حتماً دقت کنید که پرسنل شرکت نماشویی مورد انتخاب شما بیمه داشته باشند تا از بروز پیامدهای دردسرساز احتمالی جلوگیری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 14 =