مقالاتدرودگری

نجار خوب سیار در مشهد

شغل نجاری یکی از کارهای بسیار پرکاربرد است که همواره به آن نیاز است و می‌توان گفت یکی از بهترین بازارهای کاری را در بین شغل‌های مشابه دارد. اگر به خانه خود نگاه کنید متوجه خواهید شد که خیلی از وسایلی که از آن استفاده می‌کنید چوبی است از همین رو ممکن است شما به هر دلیل به نجار نیاز داشته باشید تا بتوانید مشکل خود را حل کنید. ولی یک مشکل کوچک در پیش روی شما است و آن‌هم این است که شما نمی‌توانید بعضی از وسایل چوبی بزرگ و سنگین مانند درب، کمد، کابینت و موارد دیگر را با خود حمل کنید ازاین‌رو شما به یک نجار سیار احتیاج دارید که به کار او مطمئن باشید. پس شما به بستری احتیاج دارید تا بهترین نجارهای سیار را به شما معرفی کند ازاین‌رو اگر به دنبال نجار خوب سیار در مشهد هستید با فن باز در ارتباط باشید.

نجار سیار کیست؟

شاید برای شما سؤال باشد نجار سیار دقیقاً به چه فردی گفته می‌شود؟ با توجه به دگرگونی کاری و گستردگی بیش‌ازاندازه کارهای چوبی، نجار سیار به فردی گفته می‌شود که برای تعمیر یا انجام کار به خانه فرد می‌رود و با استفاده از ابزار قابل‌حمل‌ونقل نجاری، مشغول به کار می‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت کارهایی که نیاز به دستگاه‌های بزرگ غیرقابل‌حمل‌ونقل دارند جزو وظایف نجار سیار نیست.

خدمات نجاری

به‌طورکلی خدمات نجاری شامل دو قسمت سفارش محصولات چوبی و عیب‌یابی و تعمیر وسایل چوبی می‌شود که نجاری سیار قسمت عیب‌یابی و تعمیر را به عهده دارد. به‌طورکلی خدماتی که یک نجاری خوب ارائه می‌دهد شامل موارد زیر است.

 • منبت‌کاری انواع مبلمان
 • ساخت کمد دیواری با ابعاد دلخواه
 • ساخت انواع مختلف میز نظیر میز توالت، آرایش، کار، کامپیوتر و تحریر
 • ساخت انواع میز و صندلی چوبی
 • ساخت انواع کابینت
 • ساخت کتابخانه
 • ساخت انواع بوفه و کنسول
 • ساخت انواع درب و پنجره

این موارد تنها موارد اندکی از خدماتی است که یک نجاری می‌تواند ارائه دهد و همان‌طور که گفته شد قسمت تعمیر و رفع ایرادات بیشتر به عهده نجار سیار است مگر در مواردی که وسایل موردنیاز تعمیر غیرقابل حرکت باشد؛ اما به‌طورکلی مواردی که در یک نجاری به‌عنوان خدمات تعمیر ارائه می‌شود شامل موارد زیر است.

 • کوتاه کردن درب یا تعویض و تعمیر قسمت قفل درب
 • رفع انواع لکه از روی سطح چوب
 • ساخت و تعویض قطعه نو با قطعه معیوب
 • ترمیم شکستگی یا ترک‌خوردگی وسایل چوبی
 • تعویض ریل سالم با ریل معیوب و مونتاژ وسایل چوبی

مزایای استفاده از خدمات نجاری سیار

یکی از سؤال‌های مهم که همواره ذهن را مشغول می‌کند این است که چرا باید از خدمات نجاری سیار استفاده کنیم که باعث افزایش هزینه ما می‌شود؟ در جواب باید گفت این سؤال صورت اشتباهی دارد زیرا استفاده از خدمات نجاری سیار نه‌تنها باعث افزایش هزینه‌ها نمی‌شود بلکه هم هزینه‌ها را کمتر می‌کند و هم کار شما را راحت می‌کند زیرا شما را از هزینه‌های اضافی حمل‌ونقل و مشقت این کار رها می‌سازد.

البته این تنها مزیت استفاده از خدمات نجار سیار نیست و از مهم‌ترین مزیت‌های آن می‌توان به در نظر گرفتن جزئیات اشاره کرد. برای روشن شدن این موضوع بهتر است با یک مثال پیش برویم.

فرض کنید شما می‌خواهید در خانه خود کمد دیواری نصب کنید یا متناسب با آشپزخانه خود یک میز ناهارخوری سفارش دهید. مطمئناً زمانی که از خدمات نجار سیار استفاده کنید و نجار به خانه شما بیاید و جزئیات خانه را مشاهده کند خیلی بهتر می‌تواند میز یا کمدی طراحی کند که به خانه‌ی شما بخورد.

هزینه استفاده از خدمات نجاری سیار

قیمت خدمات نجاری سیار بستگی به عوامل مختلفی دارد که قیمت را بالا و پایین می‌برند. از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در قیمت خدمات نجاری سیار می‌توان به‌اندازه کار، میزان تخصصی بودن کار، نوع چوبی مصرفی، میزان تعمیر موردنیاز و میزان تخصص نجار اشاره کرد و نمی‌توان قیمت دقیق برای آن نوشت.

ثبت نام متخصص در فن باز

ولی زمانی که شما با نجار تماس بگیرید و نوع کار خود را مشخص کنید نجار با توجه به مهارت و تجربه‌ای که دارد قیمتی حدود قیمت اصلی کار شما می‌دهد که البته همیشه درست درنمی‌آید زیرا ممکن است عمق خرابی کار بیشتری از چیزی که در ظاهر دیده می‌شود باشد و باعث افزایش هزینه شود. اگر به دنبال نجار خوب سیار در مشهد هستید همین حالا با فن باز تماس بگیرید.

ویژگی‌های یک نجار سیار ماهر

تا اینجا با خدماتی که نجاری سیار ارائه می‌دهد آشنا شدیم ولی سؤال مهم‌تر این است که از کجا می‌توانیم یک نجار ماهر پیدا کنیم و از او کمک بخواهیم. اولین راه برای افرادی است که به دنبال نجار خوب سیار در مشهد هستند. این افراد می‌توانند به فن باز مراجعه کنند و مشکلات خود را حل نمایند. دومین راه این است که ویژگی‌ها یک نجار خوب را بدانیم و در نجاری که از او کمک خواسته‌ایم جستجو کنیم. یک نجار ماهر سیار باید دارای ویژگی‌های زیر باشد.

 1. خلاق و ارائه طرح‌های مختلف

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشیم این است که این نجار چقدر خلاق است و برای حل مشکل ما از چه روش‌هایی استفاده می‌کند و یا اگر قرار باشد میز یا وسیله‌ی دیگری را برای ما بسازد کند چه طرح‌های را ارائه می‌دهد.

 1. منظم و سروقت آمدن

دومین ویژگی که یک نجار سیار باید داشته باشد این است که سر زمانی که به مشتری اعلام کرده است در محل حاضر شود. اگر این فرد در کوچک‌ترین کارها بدقولی کند چگونه می‌توان کاری با نتیجه و کیفیت بالا از او انتظار داشت.

 1. داشتن تجهیزات لازم

یک نجار ماهر باید تمام شرایط احتمالی را در نظر داشته باشد و متناسب با آن وسایل موردنیاز خود را فراهم کند و به سرکار ببرد تا از اتلاف زمان به علت نداشتن ابزار موردنیاز جلوگیری کند.

 1. استاندارد کار کردن

یک نجار اولین چیزی که باید در ذهن داشته باشد این است که طوری کار کند که نه به خود و نه به ابزار صدمه وارد نکند و به‌درستی و بی‌نقص کار را تحویل دهد.

 1. اندازه‌گیری درست

یکی از مواردی که نجار به آن تسلط کافی داشته باشد اندازه‌ها هستند که در صورت اشتباه باعث خراب شدن کل کار می‌شود و تمام زحمات نجار و هزینه صاحب‌کار را هدر می‌دهد.

 1. نمونه کار

داشتن نمونه کار یک اصل مهم است که می‌تواند در تصمیم‌گیری صاحب‌کار بسیار کارا باشد و به‌علاوه کار نجار را نیز آسان‌تر کند. پس یک نجار ماهر همواره باید با خود نمونه کار به همراه داشته باشد.

مشاهده بیشتر

تیم تحریریه

ما در تیم تحریریه مجله فن باز برترین و پرطرفدار ترین مقالات روز دنیا را بررسی و بهترین های آن ها را بصورت روانی ساده و قابل اجرا در مجله فن باز در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. اگر در خصوص این مقاله سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات بپرسید تا پاسخ آن را در کمتر از 24 ساعت دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا