معلم انگلیسی در مشهد

0

معلم انگلیسی در مشهد :با گسترده شدن روابط از سطح محلی به سطوح برون کشوری، نیاز به وجود یک‌زبان مشترک برای استفاده در بین تمام کشورها احساس می‌شد. زبان انگلیسی که به‌عنوان زبان بین‌المللی شناخته می‌شود این وظیفه را بر عهده گرفت و با توجه به این نکته یادگیری زبان انگلیسی به یک پیش‌نیاز برای تمام کشورها تبدیل‌شده است.

توجه : اگر شما به دنبال یک معلم زبان انگلیسی در مشهد  هستید میتوانید به لینک   فوق مراجعه کنید و درخواست خود را مطرح کنید تا از بهترین معلم های زبان انگلیسی در مشهد پیشنهاد بهترین و مناسب ترین قیمت را دریافت کنید.

دقت کنید : اگر شما یک معلم زبان انگلیسی در استان مشهد هستید و میتوانید  تدریس کنید میتوانید به لینک  فوق مراجعه کنید و در فن باز به افرادی که میخواهند زبان انگلیسی یاد بگیرند زبان انگلیسی یاد بدهید . مراحل ثبت‌نام در پنل متخصصین فن باز در مقاله فوق توضیح داده شده است.

ویژگی‌های یک معلم خوب زبان انگلیسی

برای انتخاب یک معلم یک ‌زبان انگلیسی (هر کار دیگری) شما باید به ویژگی‌های فردی این معلم نگاه کنید و اگر به‌اندازه کافی خوب بود از او کمک بگیرید. این‌که اولین نفری که خود را معلم انگلیسی معرفی می‌کند را به‌عنوان معلم خود انتخاب کنید کاری اشتباهی است و باعث می‌شود به‌جای پیشرفت و یادگیری اصولی به یادگیری اشتباه و غیراصولی روی بیاورید که بعد از مدتی باعث می‌شود از یادگیری منصرف شوید و آن را به‌طور کامل کنار بگذارید.

  1. ایجاد انگیزه توسط یک معلم زبان انگلیسی

یکی از مواردی که معلمین باید به آن توجه زیادی داشته باشند ایجاد انگیزه در هنرجویان است و این کار فقط با تعامل و رفتار درست صورت می‌پزید. بعضی از معلمین فکر می‌کنند که افرادی که به یک موضوع مثل زبان علاقه ندارند را باید مانند متهم بازجویی کرد و مدام از آن‌ها سؤال و جواب می‌کنند تا در آن‌ها ایجاد انگیزه کنند درحالی‌که این کار اشتباه است و فقط استرس هنرجو را افزایش می‌دهد.

ایجاد انگیزه در هنرجو

  1. بروز بودن و آگاهی بالای معلم

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر معلمی بروز بودن و استفاده از استاندارهای جدید برای یاددهی است و زبان انگلیسی هم از این قاعده مستثنا نیست. اولین کاری که هر معلمی باید انجام دهد افزایش آگاهی فردی است تا بتواند بسیار بهتر به هنرجویان علم‌آموزی کند

  1. تجربه بالا

تجربه یکی دیگر از ملاک‌های بهترین معلم انگلیسی است زیرا افرادی که تجربیات یک معلم زبان انگلیسی را دارند به‌درستی می‌توانند از متودهای جدید بهره ببرند و با هنرجو ارتباط برقرار کنند. البته این بدان معنا نیست که معلم‌های تازه‌کار نمی‌توانند به‌خوبی کار کنند ولی تجربه همیشه یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین عوامل برای یاددهی است.

مطمئناً افرادی را دیده‌اید که در یک موضوع بسیار تبحر دارند و می‌توان سطح علمی آن‌ها را در آن موضوع بالاتر از استاد دانست ولی زمانی که از آن‌ها می‌خواهی این موضوع را برای شما توضیح دهند، به شکلی عمل می‌کنند که نه شما نه حتی خود آن‌ها هم متوجه حرف‌هایشان نمی‌شوند، این امر به علت نداشتن تجربه کافی است.

برای این‌که بتوانید در هنرجو ایجاد انگیزه کنید قبل از هر کاری باید علت انگیزه نداشتن هنرجو را متوجه شوید و از یک رفتار متناسب با آن مانع برخورد کنید و از طرفی باید هنرجو را در کلاس شرکت دهید و کلاسی تعاملی داشته باشید ولی نه به شکلی که هنرجو احساس متهم بودن را داشته باشد و حس کند که در حال بازجویی است.

  1. استفاده از محتوای چندرسانه‌ای

در مقاله هفت راه برای یادگیری زبان به تمام روش‌های یادگیری زبان اشاره کردیم که سهم زیادی از این راه‌ها اختصاص به فیلم‌ها، کتاب‌ها و ویس‌ها داشت. حال یک معلم خوب باید انگلیسی باید به این نکات توجه داشته باشد و از فیلم‌های متنوع، کتاب‌ها و ویس‌هایی که در یادگیری زبان کمک می‌کند استفاده کند و به‌علاوه منابع مختلفی به هنرجویان ارائه دهد تا آن‌ها هم در اوقات فراغت به یادگیری بپردازند.

  1.  تعامل عمیق و حرفه‌ای با هنرجویان

معلم باید توانایی بالایی برای ارتباط با تمام هنرجویان داشته باشد و به این نکته توجه کند که تمام هنرجویان از یک خصیصه اخلاقی پیروی نمی‌کنند و نباید از یک روش برای ارتباط با تمام هنرجویان استفاده نمود. توجه داشته باشید استفاده از روش‌هایی که در سال‌های قبل در مدارس استفاده می‌شده بسیار غلط است و باعث می‌شد تا هنرجویان میل و رغبت به یادگیری را از دست بدهند.

متأسفانه درگذشته معلمین فکر می‌کردند که اگر رفتار خشن و خشکی با هنرجو داشته باشند باعث می‌شوند تا هنرجو بسیار جدی‌تر به یادگیری به پردازد درحالی‌که این عامل فقط باعث ترس و استرس و عدم یادگیری صحیح می‌شود و به‌علاوه اگر هنرجویی سؤالی یا اشکالی داشت توانایی و جرئت بیان آن را نداشته و همین ترس در تمام زندگی او تأثیرگذار بوده و از یادگیری هنرجو جلوگیری می‌کند.

تعامل با هنرجویان

  1. توجه به یادگیری تا تمام کردن موضوع

یکی از اشکالات بعضی از معلمان که باعث می‌شود تدریس بازدهی کمی داشته باشد توجه به تمام شدن موضوع درس است تا یادگیری آن. ازآنجایی‌که کلاس‌های زبان در زمان‌بندی‌های مشخصی برگزار می‌شود، معلم سعی می‌کند تمام مطالبی را که برای آن جلسه جمع‌آوری کرده است تدریس کند تا این‌که بررسی کند هنرجو مطالب قبلی را یاد گرفته است. ازاین‌رو شما نباید این اشتباه را ترک کنید و یادگیری را در اولویت قرار دهید. اگر هنرجو نصب مطالبی که قرار بوده در این جلسه گفته شود را فرابگیرد بهتر است تا هیچی را متوجه نشود و فقط بشنود.

  1. پویا بودن کلاس

یکی از مواردی که در یادگیری زبان بسیار تأثیر دارد و باعث می‌شود هنرجو علاقه و انگیزه زیادی برای یادگیری پیدا کند، تعاملی و پویا بودن کلاس است. منظور از پویا بودن کلاس این است که به‌جای انتخاب یک موضوع و تدریس آن، موضوعی را انتخاب کنید و از هنرجویان بخواهید با شما یا یکدیگر به ارائه این موضوع به‌صورت انگلیسی بپردازند.

شما می‌توانید به‌جای استفاده از متدهای قدیمی و ناکارآمد از این‌ روش استفاده کنید و هر جلسه یک موضوع را برای جلسه بعد انتخاب کرده و از هنرجویان بخواهید خود را برای این موضوع آماده کنند. این کار باعث می‌شود تا هنرجویان به دنبال یادگیری این موضوع بروند و به‌سرعت زبان را یاد بگیرند.

  1. ایجاد حس رقابت

یکی از عواملی که اگر درست استفاده شود باعث پیشرفت جمعی می‌شود، ایجاد حس رقابت بین هنرجویان است. شما باید به شکل عمل کنید که از هنرجویانی که تلاش در یادگیری می‌کنند به روشی از او تقدیر کنید تا این حس برای تقدیر شدن در بقیه هنرجویان ایجاد شود. ایجاد رقابت سالم یکی از روش‌های بسیار خوب برای ایجاد انگیزه در افراد است که شما باید از آن استفاده کنید.

توجه : اگر شما به دنبال یک معلم  زبان انگلیسی در مشهد  هستید میتوانید به لینک   فوق مراجعه کنید و درخواست خود را مطرح کنید تا از بهترین معلم های زبان انگلیسی در مشهد پیشنهاد بهترین و مناسب ترین قیمت را دریافت کنید.

دقت کنید : اگر شما یک معلم زبان انگلیسی در استان مشهد هستید و میتوانید  تدریس کنید میتوانید به لینک  فوق مراجعه کنید و در فن باز به افرادی که میخواهند زبان انگلیسی یاد بگیرند زبان انگلیسی یاد بدهید . مراحل ثبت‌نام در پنل متخصصین فن باز در مقاله فوق توضیح داده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − شش =