مقالاترشد کسب و کار

لیست کتاب‌های انگیزشی که حتماً باید بخوانید

خواندن کتاب یکی از مهم‌ترین راه‌های ایجاد انگیزه و افزایش سطح سواد افراد است. ولی خواندن هر کتابی نمی‌تواند شما را در مسیر موفقیت قرار دهد و باعث شود بی‌میلی و بی‌انگیزگی شما تبدیل به تلاش و پشتکار شود. در ادامه بهترین لیست کتاب‌های انگیزشی که حتماً باید بخوانید را شرح می‌دهم که مطمئناً می‌تواند مسیر شما را تغییر دهد.

لیست بهترین کتاب‌های انگیزشی

افراد کمی هستند که قدرت بالایی داشته‌اند و زندگی باورنکردنی را سپری کرده‌اند این افراد با تلاش‌های زیاد توانسته‌اند زندگی خود را از فراز و نشیب‌های زیادی عبور دهند و خوشبختانه این تجربه را برای دیگران نیز به صورت کتاب در اختیار گذاشته‌اند. با الگوبرداری از تجربیات این افراد و این کتاب‌ها شما می‌توانید مسیر زندگی خود را تغییر دهید و به قله موفقیت برسید.

  1. بخواه تا برآورده شود (Your Wish Is Your Command)

یکی از کتاب‌های جنجالی کوین ترودو که با موضوع یادگیری قانون جذب ارائه شده است و توانسته زندگی افراد زیادی را دگرگون کند. این کتاب در غالب 327 صفحه در سال 2009 ارائه شده است. در این کتاب با مطالعه درباره‌ی ابزارهایی برای استفاده از قانون جذب گفته‌شده است که با استفاده از آن‌ها می‌توان به هر چیزی که خواست رسید.

لیست کتاب‌های انگیزشی که حتماً باید بخوانید

  1. مدیر یک دقیقه‌ای (The One Minute Manager)

یکی از کتب عالی که در زمینه مدیریت حالات درونی و فردی کاربرد دارد. این کتاب نگارش دست افراد بزرگی همچون کنت بلانچارد و اسپنسر جانسون، نگارش شده است. بی‌شک رمز موفقیت این کتاب در بیان ساده مسائل پیچیده‌ای است که شاید تا قبل خواندن این کتاب درک آن برای افراد زیادی سخت بوده است. بیشتر افرادی که این کتاب را مطالعه نموده‌اند به تأثیر این کتاب در انضباط فردی و پیاده‌سازی آن در جامعه اشاره نموده‌اند.

  1. پدر پولدار و پدر بی‌پول (Rich Dad Poor Dad)

یکی از کتاب‌های بسیار مؤثر در افزایش دانش مالی کتاب پدر پولدار و پدر بی‌پول است که افرادی زیادی بعد از خواندن این کتاب اعلام نموده‌اند که این کتاب تأثیر بسزایی در افزایش دانش مالی آن‌ها داشته و باعث رشد و پیشرفت اقتصادی آن‌ها شده است. این کتاب اثر رابرت کیوساکی است که مطالعه برای عموم پیشنهاد می‌شود

این کتاب با دو نگرش مختلف به سراغ جامعه آمده است و بیان‌گر علت پیشرفت یا فرد نسبت به دیگری است. این دو نگرش که اولی به پدری پولدار اشاره دارد که علت پولدار شدنش را فرزندانش می‌داند و به این موضوع اشاره دارد که برای امنیت و رفاه فرزندانش تلاش می‌کند و در سمت دیگر پدری قرار دارد که علت فقیر بودن خودش را فرزندانش پرخرجش می‌داند.

  1. چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد (Who Moved My Cheese)

یکی از پرطرفدارترین کتاب‌های دنیا که باعث تحول عظیمی در ماهیت تصمیم گیری می‌شود. یکی از مهم‌ترین مشکلات هر فردی تصمیم گیری است و راه‌حل آن این کتاب است. این کتاب که توسط دکتر اسپنسر جانسون در 69 صفحه ارائه شده است.

  1. فکر کنید و پولدار شوید (Think and Grow Rich)

یکی از بهترین کتاب‌هایی که نباید خواندن آن را از دست بدهید. این کتاب سرگذشت و زندگی بیش از 500 مرد موفق است که شامل افراد بزرگی مانند توماس ادیسون، نیکولا تسلا و هنری فرد است که باعث دگرگونی سبک زندگی شما خواهد شد. این کتاب به دست ناپلئون هیل که نتیجه 20 سال از تحقیقات خود را گردآوری کرده است نوشته شده است.

ثبت نام متخصص در فن باز

لیست کتاب‌های انگیزشی که حتماً باید بخوانید

  1. قدرت عادت (The Power of Habit)

یکی از کتاب‌های بسیار مهم برای پرورش و استفاده از عادت‌های خوب که توسط چالز دوهیگگ نگارش شده است. در این کتاب زندگی افرادی مثال زده می‌شود که با استفاده از قدرت عادت زندگی خود را تغییر داده‌اند. به‌عنوان‌مثال به مدیرعاملی اشاره می‌شود که با استفاده از یک تغییر الگو بین کارمندانش بازدهی شرکت را چند برابر کرد.

  1. فقط شروع کنید (Just get started)

مطمئناً شروع هر کاری سخت‌ترین مرحله است زیرا نمی‌دانید دقیقه باید چه کنید از این رو شما می‌توانید برای یک شروع باقدرت از این کتاب کمک بگیرید. در این کتاب به مواردی نظیر سعی نکنید پیش‌بینی کنید، نظری ندهید و مواردی از این قبیل اشاره می‌شود که ذهن شما را از هر سردرگمی‌ها رها می‌کند.

  1. اثر مرکب (The Compound Effect)

اثر مرکب جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز است. این اثر برای تحرک و تغییر زندگی در هر برهه‌ی زمانی مناسب است. دارن هاردی در این کتاب سعی کرده است که به افراد نشان دهد که برای رسیدن به هر هدفی باید ممارست کرد و نباید از کارهای جزئی هم با بی‌اعتنایی گذشت.

  1. قدرت در درون شماست (The Power in Within You)

یکی دیگر از کتاب‌هایی که به طرح استفاده از قدرت درون برای حذف هر مشکلی است. در این کتاب که بیشتر نظرات و افکار خانم لوئیس ال هی است، اشاره می‌شود که می‌توان با استفاده از قدرت درون به هر نیروی غلبه کرد و هر مشکلی را از سر راه برداشت.

 

مشاهده بیشتر

تیم تحریریه

ما در تیم تحریریه مجله فن باز برترین و پرطرفدار ترین مقالات روز دنیا را بررسی و بهترین های آن ها را بصورت روانی ساده و قابل اجرا در مجله فن باز در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. اگر در خصوص این مقاله سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات بپرسید تا پاسخ آن را در کمتر از 24 ساعت دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا