لوله‌بازکنی و تخلیه چاه در استان مشهد

0

لوله‌بازکنی و تخلیه چاه یکی از مشاغل نادیده گرفته‌شده است که مطمئناً همه اسم آن را شنیده‌اید و حداقل یک‌بار از آن استفاده کرده‌اید. این کار برعکس چیزی که فکر می‌کنید به‌شدت موردنیاز است و بازار کاری آن بسیار پررونق است. مطمئناً نحوه ارتباط شما با شرکت‌های لوله‌بازکنی و تخلیه چاه در حد تراکت و برچسب‌های تبلیغاتی که روی در و دیوار شما نصب می‌شود بوده است. ولی با افزایش فرهنگ اجتماعی دیگر از این برچسب‌ها خبری نیست و به‌علاوه خبری هم از ارتباط ساده با این شرکت‌ها نیست. حال وب‌سایت فن باز برای افرادی که نیاز به لوله‌بازکنی و تخلیه چاه در استان مشهد دارند، تمهیداتی را فراهم کرده است تا به‌سرعت به نیاز خود را رفع کنند.

دسترسی سریع به شرکت‌های لوله‌بازکنی و تخلیه چاه بسیار مشهود است زیرا اگر لوله خانه‌ای گرفته شود خانه پر از آب می‌شود و دردسرهای زیادی مانند آب‌گرفتگی خانه و کثیف شدن فرش‌ها به وجود می‌آید، پس باید این مشکل رفع شود پس شما به راه‌های ارتباطی با چندین شرکت معتبر نیاز دارید تا در سریع‌ترین زمان بتوانید مشکل خود را حل کنید.

تخلیه چاه مکانیزه

تخلیه چاه مکانیزه اشاره دارد به فرایندی که در آن تقریباً تمام مراحل به‌وسیله دستگاه‌های مکانیزه انجام می‌شود و در آن تمام اصول بهداشتی و امنیتی انجام می‌شود و دخالت نیروی انسانی در آن بسیار کم است. این دستگاه‌ها بسیار کار را سریع‌تر و تمیزتر انجام می‌دهند و تنها کاری که کارگران باید انجام بدهند استفاده از این تجهیزات است.

بُعد منفی شغل لوله‌بازکنی و تخلیه چاه

متأسفانه و به علت فرهنگ پایین جامعه این شغل در افکار عمومی بسیار بد جلوه کرده است و علت این ماجرا هم ضعف فرهنگی است که باعث می‌شود این شغل در سطح پایینی بماند. در اجتماع به بعضی از شغل‌ها مانند پزشکی بسیار احترام گذاشته می‌شود و اگر فردی دکتر باشد احترام زیادی دارد ولی اگر فردی به شغل لوله‌بازکنی و تخلیه چاه مشغول بیشتر تحقیر می‌شود زیرا این کار با فاضلاب سروکار دارد.

البته مشکل به همین‌جا ختم نمی‌شود و مردم به علت چسباندن برچسب شرکت‌های لوله‌بازکنی و تخلیه چاه به درودیوارها با این افراد بسیار بدبرخورد می‌کنند. البته باید به این نکته اشاره کرد که با توجه به زیرسازی و تقویت فرهنگ دیگر به این شغل بد نگاه نمی‌کنند و کسی را بابت انتخاب این شغل تحقیر نمی‌کنند و با توجه به تصحیح الگو شرکت‌ها در تبلیغاتشان دیگر مشکلی میام مردم و این شرکت‌ها وجود ندارد.

اعتماد به شرکت‌های لوله‌بازکنی و تخلیه چاه

با توجه به این‌که کلاه‌برداران در لباس و حیطه این شغل دست به دزدی، زورگیری و موارد دیگر می‌کنند باید از شرکتی که به آن زنگ می‌زنید اطمینان حاصل کنید تا به مشکل نخورید. به‌علاوه این مشکل شرکت‌ها را هم به دردسر می‌اندازت و اعتماد را از بین مردم می‌برد به همین علت شرکت‌ها تمهیداتی برای اعتماد مردم به خود ایجاد کرده‌اند و شرکت‌ها مجاز را می‌توان به استعلام کرد.

اما این کار طول خواهد کشید و شما به‌سرعت نیاز به لوله‌بازکن دارید پس بهتر است راه‌های دیگر را امتحان کنید. فن باز با معرفی شرکت‌های معتبر لوله‌بازکنی و تخلیه چاه در استان مشهد به کمک شما آمده است تا بتوانید با اعتماد کامل و به‌سرعت نیاز خود را رفع کنید.

 

تجهیزات مورد استفاده در تخلیه چاه مکانیزه

در تخلیه چاه مکانیزه از ابزار زیادی استفاده می‌شود ولی از اصلی‌ترین موارد می‌توان به تانکر بسیار بزرگ و موتور ساکن (مکنده) و موتور لجن گیر اشاره کرد. این ابزار بسیار حرفه‌ای عمل می‌کنند و استفاده از آن‌ها بسیار راحت است و فقط به یک آموزش سطحی احتیاج دارد.

عوامل اصلی مسدود شدن لوله

طبق بررسی و گفته‌ی شرکت‌های معتبر لوله‌ها بیشتر به دلایل زیر گرفته می‌شوند و دردسر برای مشتری‌ها ایجاد می‌کنند.

  • ته‌مانده غذا و آشغال در حین شستشوی ظروف
  • ریختن روغن اضافه‌ی پخت غذا داخل لوله‌ها
  • انداختن دستمال توالت و دستمال‌کاغذی در توالت‌ها
  • افتادن وسایل خارجی به داخل لوله مانند توپ‌های کوچک
  • انداختن موهای اضافه سر به داخل لوله حمام (این مورد بسیار شایع است)

هزینه لوله‌بازکنی و تخلیه چاه

هزینه تخلیه چاه به موارد بسیار زیادی بستگی دارد و یک قیمت مشخص ندارد و باید به‌صورت حضوری قیمت دهی شود زیرا باید شرایط بررسی شود و با توجه به شرایط قیمت دهی شود، قیمت تخلیه چاه مشهد هم به همین صورت است، اما می‌توان این موارد را در قیمت دهی تأثیرگذار دانست.

  1. بسته بودن درب چاه

اگر درب چاه بسته باشد پس باید برای باز کردن آن خدمت ارائه شود پس می‌توان آن را در افزایش قیمت تأثیرگذار دانست.

  1. متراژ و تعداد استفاده از فنر

یکی از عوامل بسیار تأثیرگذار در کاهش یا افزایش هزینه تعداد فنر زدن و متراژی است که فنر باید آن را باز کند. اگر لوله شما گرفته است و می‌توان از داخل حیاط آن را با یک‌بار فنر انداختن باز کرد هزینه بسیار کم می‌شود. ولی اگر باید از داخل آشپزخانه این کار را انجام داد و نیاز است چهار بار فنر انداخت هزینه بسیار بیشتر خواهد شد، زیرا همه تعداد دفعات بیشتر بوده و هم فاصله و متراژ لوله.

  1. تعداد رفت و برگشت تانکر

یکی دیگر از عواملی که در قیمت تخلیه چاه تأثیرگذار است تعداد رفت و برگشت تانکر حمل فاضلاب است. این تانکرها محدودیت دارد و اگر پر شود باید به‌جای مخصوصی که معلوم شده است (توسط شهرداری) برای خالی کردن فاضلاب برود و این رفت و برگشت هزینه اضافی است که فاکتور شما را سنگین‌تر می‌کند.

  1. کنده‌کاری

در بعضی موارد خاص که با فنر نمی‌شود شی‌ء مسدودکننده لوله را خارج کرد مجبور به کنده‌کاری است و هرقدر میزان این کنده‌کاری بیشتر باشد هزینه آن‌هم بالاتر می‌رود.

  1. ایاب و ذهاب

این مورد بیشتر در مواردی کاربرد دارد که کار لوله‌بازکنی بسیار جزئی باشد و نمی‌توان قیمت خاصی برای آن تعیین کرد. در این موارد شرکت‌ها برای رضایت مشتری فقط هزینه کمی برای ایاب و ذهاب (رفت و آمد) می‌گیرند.

البته شرکت‌های مجاز طبق مصوبه صنف لوله‌بازکنی عمل می‌کنند و با توجه به این قیمت‌ها عمل می‌کنند. قیمت تخلیه چاه مشهد هم به همین شکل است. البته یک‌راه بسیار مطمئن‌تر نیز وجود دارد و آن استفاده از ویژگی‌های فن باز برای پیدا کردن قیمت لوله‌بازکنی مشهد است. به‌علاوه شما در این وب‌سایت می‌توانید شماره تخلیه چاه مشهد، تخلیه چاه شبانه‌روزی مشهد و آدرس شرکت‌های تخلیه چاه مشهد را بیابید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 7 =