قالی‌شویی خوب در مشهد

0

شستن فرش یکی از امور مهم در هر خانه‌ای است که بیشتر در شرف عید انجام می‌شود. البته شست‌وشوی فرش محدود به زمان خاصی نیست و در هرزمان می‌توان آن را انجام داد. به‌هرحال فرش و قالی‌های خانه باید شسته شوند تا تمیز بماند ازاین‌رو اگر خودمان به علت‌های مختلف مانند کمبود وقت نمی‌توانیم این کار را بکنیم باید آن را به دست قالی‌شویی‌های مطمئن بسپاریم تا از تمیز شدن و سالم ماندن فرش اطمینان حاصل کنیم. ولی سؤال مهم این است که چگونه می‌توانیم یک قالی‌شویی مطمئن برای این کار پیدا کنیم؟ وب‌سایت فن باز به افرادی که به دنبال قالی‌شویی خوب در مشهد می‌گردند کمک می‌کند تا بتوانند به بهترین کیفیت، با بهترین قیمت دست پیدا کنند.

ولی افرادی که در مشهد نیستند باید چگونه به دنبال قالی‌شویی خوب بگردند. در ادامه ویژگی‌های یک قالی‌شویی خیلی خوب را توضیح می‌دهیم.

تفاوت روش سنتی و روش صنعتی

شستن فرش پس از تولید دستگاه‌های صنعتی مخصوص قالی‌شویی به‌کلی دگرگون و بسیار ساده شده است ولی هنوز هم از روش سنتی آن بسیار استفاده می‌شود. ولی کدام بهتر است، استفاده از قالی‌شویی‌های صنعتی یا استفاده از روش صنعتی و اصلاً چه تفاوت‌ و شباهت‌هایی با یکدیگر دارند؟

شباهت‌های قالی‌شویی سنتی و صنعتی

قبل از هر چیزی به شباهت‌هایی که در بین قالی‌شویی سنتی و صنعتی است می‌پردازیم و متوجه می‌شویم قالی‌شویی به روش‌های صنعتی و سنتی باهم شباهت‌های بسیاری دارند و در عوض از تفاوت‌های کمی برخوردار هستند. بزرگ‌ترین شباهت قالی‌شویی‌ها به هم نحوه شستشوی فرش دز قالی‌شویی‌‌ها است که همه‌ی آن‌ها از روش‌های استاندارد استفاده می‌کنند.

  1. مواد شوینده قالی‌شویی

در قالی‌شویی سنتی و صنعتی از مواد شوینده قالی‌شویی یکسان استفاده می‌شود و هیچ تفاوتی باهم ندارند. البته اشاره به این نکته هم می‌تواند مفید باشد، در قالی‌شویی چه صنعتی و چه سنتی درست است که مواد شوینده با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند اما این موضوع در مورد کیفیت این مواد شوینده صدق نمی‌کند و انتخاب شخص است که کیفیت شوینده را مشخص می‌کند.

  1. طریقه شستن فرش در قالی‌شویی‌ها

تمام قالی‌شویی‌ها از متودهای (روش‌های) یکسان برای شستن فرش استفاده می‌کنند و در اصل کار باهم هیچ تفاوتی ندارند. درواقع باید گفت که تفاوت این قالی‌شویی‌ها با یکدیگر استفاده یا عدم استفاده از دستگاه‌های صنعتی مخصوص فرش شستن است.

تفاوت قالی‌شویی‌های صنعتی و سنتی

همان‌طور که گفته شد تنها تفاوت قالی‌شویی‌ها در استفاده یا عدم استفاده از دستگاه است. این دستگاه با توجه به‌دقت بیشتر و بهبود در استفاده از مواد شوینده قالی‌شویی باعث پاکیزگی بیشتر و ماندگاری بیشتر این قالی‌ها می‌شوند. این دستگاه فرش را به‌صورت عمقی و با فشار بسیار زیاد آب می‌شورند که باعث می‌شود فرش بهتر شسته شود.

قالی‌شویی خوب تو مشهد فراوانِ و شما هیچ نگرانی درباره این‌که آیا می‌توانید قالی‌شویی مناسب برای خود پیدا کنید ندارید. از قالی‌شویی‌های سنتی بیشتر در شستن فرش‌های دستبافت که از حساسیت بیشتری برخوردار است استفاده می‌شود. البته در قالی‌شویی‌های صنعتی نیز برای شستشوی فرش‌های دستباف از روش‌های متفاوت استفاده می‌شود تا به فرش آسیب‌زده نشود.

روش شستن فرش دستباف در قالی‌شویی

فرش‌های دستباف با توجه به حساسیت و هزینه بالایی که دارند دارای اهمیت بیشتری هستند و هرقدر قدمت این فرش بیشتر باشد هزینه آن‌هم بیشتر می‌شود، پس در شستن آن باید نهایت دقت را به خرج داد و در حد امکان این کار توسط متخصصین انجام شود تا به فرش آسیب نرسد. حال به هر دلیل اگر به کسی اعتماد ندارید تا فرش خود را به او بسپارید باید به نکات زیر توجه کنید.

  • در ابتدا کار فرش را غبارروبی کنید.
  • از رنگ پس ندادن فرش خود مطمئن شوید و شوینده را قبل از استفاده گسترده به‌وسیله دستمال‌کاغذی روی قسمت کوچکی از فرش تست کنید.
  • فرش را در سطح شیب‌دار قرار دهید تا آب اضافه به‌سرعت خارج شود.
  • از شامپو فرش، پودر شستشوی دستی، صابون و مایع دستشویی استفاده کنید.
  • بعد از شستشوی فرش آن را پرز گیری کنید.
  • برای خشک شدن فرش آن را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
  • برای خشک‌کردن فرش دستبافت از دستگاه گرم‌کننده و حرارتی مانند سشوار استفاده نکنید.

علت زرد شدن فرش بعد از شستن

یکی از مشکلاتی که مطمئناً برای افرادی که فرش شسته‌اند پیش‌آمده است زرد شدن فرش است به شکل که انگار از قبل هم کثیف‌تر است ولی چرا این مشکل رخ می‌دهد. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که شما بدون بررسی نکات شستشوی فرش اقدام به شستن آن می‌کنید و فرش شما بعد از شستن زرد می‌شود.

شماره قالی‌شویی در مشهد

همان‌طور که گفتیم قالی‌شویی‌های خوب در مشهد زیاد هستند و شما می‌توانید به‌راحتی از خدمات آن‌ها استفاده کنید؛ اما شما برای این‌که بتوانید به آدرس، شماره تلفن قالی‌شویی خوب مشهد دسترسی داشته باشید می‌توانید به وب‌سایت فن باز مراجعه کنید تا به‌علاوه این‌که بهترین قالی‌شویی‌ را پیدا می‌کند به‌سرعت راه ارتباط با آن را هم بیابید.

هزینه شستشوی فرش در قالی‌شویی‌ها

یکی از مهم‌ترین مسائل در هر امری، هزینه آن است و قالی‌شویی‌ها هم از این قاعده مستثنا نیست. به‌طورکلی برای حساب کردن هزینه شستشوی فرش متراژ آن را در نظر می‌گیرند که این قیمت توسط اتحادیه تعیین می‌شود. به بیان بهتر فرش را متری می‌شورند. برای درک بهتر به این مثال توجه کنید.

فرض کنید شما یک فرش 12 متری برای شستشو به یک قالی‌شویی داده‌اید و این قالی‌شویی قیمت شستشوی هر فرش را برای شما 9 هزار تومان حساب کرده است. در این صورت شما باید متراژ فرش (12 متر) را در قیمت اعلام‌شده ضرب کنید که هزینه‌ای معادل 108 هزار تومان می‌شود. ولی درنهایت از شما 130 یا 140 هزار تومان (شاید بیشتر یا کمتر) گرفته می‌شود.

ولی این هزینه اضافی چیست؟ البته به این هزینه، هزینه‌ای توافقی نیز میگویند شما باید قبل از دادن فرش خود از قیمت‌های جانبی نیز باخبر شوید زیرا این قیمت اضافه ممکن است به علت هزینه رفت‌وآمد فرش، خدمات ویژه فرش، نفیس و دستبافت بودن فرش و موارد متعدد دیگر باشد. پس به‌دقت به فاکتور خود نگاه کنید تا همه‌چیز برای شما واضح باشد و قبل از درخواست برای شستشوی فرش‌هایتان از قیمت‌ها باخبر شوید.

قالی‌شویی‌های مجاز و غیرمجاز

یکی از سؤالات بسیار مهم در امر قالی‌شویی‌ این است که از کجا می‌توان فهمید یک قالی‌شویی مجاز است یا خیر؟ به چند روش می‌توانید بفهمید که قالی‌شویی مجاز است یا خیر.

در اولین اقدام نام این قالی‌شویی‌ را در اتحادیه مربوطه جستجو کنید. در قدم دوم از یک آشنا بخواهید تا آدرس و شماره تلفن یک قالی‌شویی معتبر که از آن استفاده می‌کند را به شما بدهد و اگر در مشهد هستید کار شما بسیار راحت‌تر است و کافی است شما به فن باز مراجعه کنید تا قالی‌شویی‌های معتبر را به‌سرعت با تمام راه‌های ارتباطی و آدرس آن پیدا کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + یک =