فیزیوتراپی در مشهد

0

در سرتاسر جهان افراد بسیاری با ویژگی‌های مختلف وجود دارند که همه روزه برای تأمین نیازهای مختلف خود به اینترنت رجوع می‌کنند و اینترنت نیز پاسخگویی نیاز این افراد است. یکی از بی‌شمار کاربردهای مورد استفاده اینترنت برای کاربران می‌توان به امکان پیدا کردن متخصصین ارائه خدمات مختلف من‌جمله خدمات فیزیوتراپی اشاره کرد. در این بین وب سایت فن باز آماده ارائه خدمات برای افرادی است که به فیزیوتراپی در مشهد احتیاج دارنند.

مراکز مختلفی امروزه وجود دارند که برای نیازمندان به خدمات فیزیوتراپی به ارائه خدمات توان‌بخشی می‌پردازند. تقریباً تمامی این مراکز آدرس و شماره تلفن و سایر اطلاعات لازم برای بیماران را در فضای اینترنت قرار داده‌اند و بیماران می‌توانند به‌راحتی با مراجعه به اینترنت به اطلاعات این مراکز فیزیوتراپی دست پیدا کند و مرکز مناسب برای خود را انتخاب نمایند.

فیزیوتراپی برای چه کسانی می‌تواند مفید باشد

فیزیوتراپی یکی از روش‌های باز توانی است که می‌تواند در شرایطی مانند باز توانی در دوران نقاهت برای بیمارانی که دچار شکستگی لگن شده بوده‌اند. بیمارانی که دچار آرتروز شده‌اند. بیمارانی که دچار کشیدگی در ماهیچه‌های بدن خود در قسمت‌های مختلف شده‌اند. برای بیماران مبتلا به پارکینسون، سکته مغزی، آلزایمر، ام.اس و فلج مغزی شده‌اند و بیمارانی که به هر علتی دچار ضعف عضلانی هستند.

مراکز مختلف فیزیوتراپی

خدمات فیزیوتراپی به‌طورکلی به دودسته فیزیوتراپی در منزل و فیزیوتراپی در محل سکونت بیمار تقسیم می‌شوند. بدون شک اگر بتوانید خدمات فیزیوتراپی را در مراکز خدمات فیزیوتراپی دریافت کنید برای شما بهتر و کم‌هزینه‌تر است حال‌آنکه برخی بیماران شرایطی دارند که امکان حضور در مراکز خدمات فیزیوتراپی را ندارند، این افراد به‌ناچار مجبورند که از خدمات فیزیوتراپی در خانه استفاده کنند.

افرادی که نیازمند استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل هستند باید توجه داشته باشند که فردی مناسب و باتجربه و معتمد را به‌منظور خدمات در منزل برای خود انتخاب نمایند.

فیزیوتراپی سالمندان

دوران سالمندی بدون شک یکی از دوره‌های پر چالش در زندگی هر فرد است. در دوران سالمندی مشکلات جسمی و ذهنی برای افراد رخ می‌دهد که توانایی ایشان را بسیار محدود می‌کند. توان‌بخشی سالمندان با استفاده از فیزیوتراپی کمک به بازگشت توانایی‌های حرکتی سالمندان شده و باعث افزایش کیفیت زندگی سالمندان و ارتقاء اعتمادبه‌نفس سالمندان می‌گردد.

اگر شما ساکن مشهد هستید و سالمندی نیازمند به مراقبت‌های فیزیوتراپی دارید می‌توانید به‌جای مراجعه به مراکز فیزیوتراپی عمومی به مراکز فیزیوتراپی در مشهد که به‌طور ویژه برای سالمندان ارائه خدمات می‌کنند مراجعه کنید و یا اگر امکان حضور در چنین مراکزی ندارید از خدمات مراکز فیزیوتراپی ویژه سالمندان در منزل بهره ببرید می‌توانید در وب‌سایت فن باز به جستجوی مرکز موردنیاز خود بپردازید.

انواع فیزیوتراپی برای سالمندان

در مواجه با سالمندان باید کمی دقت کرد و با توجه به دردی که به سراغ آنها آمده است از روش‌های مختلف استفاده کرد. برای فیزیوتراپی سالمندان از 4 روش میتوان استفاده کرد که در آنها را توضیح می‌دهیم.

  1. درمان دستی (منوال تراپی)

در این روش درمانگر با استفاده از دست‌های خود فیزیوتراپی را انجام می‌دهد و با تکنیک‌ها و نرمش‌های خاصه هر اندام سعی در التیام درد بیمار دارد.

  1. سرما درمانی

به‌منظور از بین بردن التهاب برای عوارض آرتروز در سالمندان توسط فیزیوتراپیست استفاده می‌شود. در این روش به‌طورکلی از  استراحت، یخ، فشرده سازی و بالا بردن (مثلاً بالا نگه‌داشتن اندام آسیب‌دیده بر روی بالش) استفاده می‌شود.

  1. گرما درمانی

گرما درمانی برای سالمندان منجر به این می‌شود که عضلات آرام گشته و گردش خون را بهبود می‌بخشد. این روش منجر به از بین رفتن سفتی مفاصل می‌گردد.

  1. تحریک الکتریکی

تحریک الکتریکی و روش‌های دیگر نیز ممکن است نیاز گردند. در این روش از انرژی الکتریکی برای تسکین و بهبود اندام شما استفاده می‌کنند این روش یکی از روش‌های رایج است که با دستگاه‌های مخصوص انجام میشود و توان الکتریکی با توجه به میزان مقاومت شما تنظیم می‌شود؛ یعنی تا زمانی که شما بتوانید این نیرو را تحمل کنید توان دستگاه را بالاتر می‌برند و به محض اینکه تحمل این فشار از توان شما خارج شود آن را کم و به یک درجه متعادل می‌رسانند.

وظایف یک فیزیوتراپیست

یک فیزیوتراپیست تنها وظیفه اینکه از دستگاه الکتروشوک برای بیمار شما استفاده کند نیست. شاید این تجربه را داشته باشید که به مرکز فیزیوتراپی مراجعه کرده‌اید و تنها کاری که درمانگر برای شما انجام داده قرار دادن الکترودهای دستگاه الکتروشوک برای محل آسیب بوده است در حالی که وظیفه اصلی فیزیوتراپیست انجام حرکت‌های تمرینی با عضو آسیب‌دیده به‌منظور بازگشت توانایی‌های عضو است و این تمرین‌های دستی و با استفاده از ابزار کمکی و دستگاه‌ها است که در مجمع منجر به بهبودی بیمار می‌گردد و نه‌تنها استفاده از دستگاه الکتروشوک.

بنابراین حتماً دقت کنید که قبل از انتخاب و. مراجعه به مرکز توان‌بخشی، خدمات مراکز مختلف را باهم مقایسه و بهترین و مجرب‌ترین مرکز نزدیک به خود را انتخاب کنید. شما می‌توانید برای بررسی مراکز توان‌بخشی به بیمارستان‌ها مراجعه کنید.

هزینه فیزیوتراپی

معمولاً برای ارائه خدمات توان‌بخشی فیزیوتراپی هزینه ‌بر اساس زمانی است که درمانگر برای بیمار صرف کرده است. البته در برخی بیماران میزان زمانی که فیزیوتراپیست صرف می‌کند بسیار مهم است. ولی به‌طورکلی تمرین‌های هستند که شما می‌توانید روش صحیح انجام آن‌ها را از درمانگر فراگرفته و در خانه انجام دهید و به این شکل از ایجاد هزینه‌های اضافی برای خود بپرهیزید. حتماً قبل از مراجعه به مرکز فیزیوتراپی با پزشک خود نیز مشورتی داشته باشید.

تعداد جلسات فیزیوتراپی

تعداد جلسات موردنیاز برای فیزیوتراپی بسته به نوع بیماری یا عارضه و سن بیمار متفاوت است و توسط فیزیوتراپیست معین می‌گردد. توجه کنید که وقتی درمانگر به شما توصیه اکید می‌کند که چه تعداد جلسه فیزیوتراپی لازم دارید باید به حرف وی عمل کنید و جلسات درمانی خود را تکمیل کنید.

وضعیت کاری فیزیوتراپی

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که فیزیوتراپیست شوید، با توجه به روند روبه رشد تعداد سالمندان در جهان نیاز به فیزیوتراپی در سال‌های آینده بیشتر از پیش خواهد شد. در ایران نیز روند به همین منوال است و با کاهش نرخ تولد روند سالمندی رو به افزایش است و از طرفی نیز بیماری‌های مزمن نیز در حال افزایش‌اند بنابراین شرایط به‌گونه‌ای است که بازار کاری خوبی برای فیزیوتراپی در ایران وجود دارد و رونق بیشتری نیز در آینده خواهد یافت.

هرچه جمعیت شهری نیز بیشتر باشد به طبع بیماران نیازمند فیزیوتراپی در آن نیز بیشتر خواهد بود؛ بنابراین اگر شما دانش‌آموز هستید و به فکر ادامه تحصیل هستید فیزیوتراپی در مشهد می‌تواند شغل مناسبی برای شما باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =