شیشه‌بری در مشهد

0

اگر به دورتادور خود نگاه کنید با شیشه‌های فراوان که در همه‌جا موجود است روبه‌رو می‌شوید. شیشه به‌عنوان یکی از نیازهای اصلی هر ساختمان، شرکت و ادارات حساب می‌شود، البته استفاده از شیشه به همین موارد ختم نمی‌شود، با توجه به شیشه‌های مختلف می‌توان استفاده آن‌ها را در صنعت‌های مختلف دید. نیاز به شیشه در تمام ساختمان‌ها دیده می‌شود و باید این نیاز به‌سرعت تأمین شود ولی آیا می‌توان به هر شیشه‌بری اعتماد کرد. جنس شیشه‌ای که در ساختمان باید به‌گونه‌ای باشد که در مقابل سرما، گرما و عوامل مختلف دیگر مقاوم باشد و شکسته نشود و یا ترک نخورد. ازاین‌رو اگر به دنبال بهترین شیشه‌بری در مشهد هستید با فن باز در ارتباط باشید.

شیشه‌بر کیست؟

شیشه‌بر به فردی گفته می‌شود که آشنایی بالایی با انواع شیشه دارد و خدماتی که ما در زمینه شیشه اعم از نصب و تعویض شیشه‌های قدیمی با جدید داریم را انجام می‌دهد. به بیانی دیگر شیشه‌بر فردی است که بتواند با توجه به موقعیت‌های مختلف بهترین شیشه را انتخاب و استفاده کند. شیشه‌بر باید استفاده از ابزار شیشه‌بری را به‌خوبی بداند و با آن‌ها آشنا باشد و توانایی تشخیص بهترین نوع شیشه با توجه به موقعیت را داشته باشد. پس اگر دنبال همچنین متخصص شیشه‌بری در مشهد هستید همین‌الان با فن باز تماس بگیرید.

تجهیزات موردنیاز شیشه‌بری

همان‌طور که گفته شد شیشه‌بر باید تمام تجهیزات شیشه‌بری را بشناسد و توانایی استفاده از آن‌ها را داشته باشد. ولی تجهیزات شیشه‌بری شامل چه وسایلی است. در ادامه حداقل تجهیزات یک شیشه‌بر را باهم مرور می‌کنیم.

 • متر
 • الماس شیشه‌بری
 • خط‌کش‌های چوبی
 • الماس برش تی
 • جعبه‌ابزار (شامل وسایلی نظیر انبردست، پیچ‌گوشتی و چکش)
 • لباس و کفش مناسب

هزینه شیشه‌بری

هزینه شیشه‌بری متغیر بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نوع شیشه، اندازه شیشه، ضخامت شیشه، میزان چسب، نوع چسب و عوامل دیگر بستگی دارد. پس می‌توان نتیجه گرفت هرچقدر کیفیت بالاتر باشد قیمت نیز بالا می‌رود.

فرض کنید شما می‌خواهید از شیشه دوجداره برای خانه خود استفاده کنید پس مسلماً هزینه بیشتر از شیشه معمولی خواهد بود. البته میزان هزینه‌ای هم که شیشه‌بر به‌عنوان دست مزد از شما دریافت می‌کند در این قاعده تأثیرگذار است. پس اگر به دنبال منصف‌ترین شیشه‌بری در مشهد هستید با فن باز در ارتباط باشید.

 

 

انواع شیشه

مهم‌ترین عامل در انتخاب مناسب نوع شیشه است اگر شما از شیشه استفاده کنید در کوتاه‌مدت خواهید دید که این شیشه چقدر به شما ضرر میزند. فرض کنید شیشه‌ای انتخاب کردید که بسیار ضعیف است و نمی‌تواند در مقابل سرما مقاومت کند و در کوچک‌ترین زمان می‌شکند و مجبور خواهید دوباره هزینه اضافی کنید و شیشه را عوض کنید. پس بهتر است قبل از خرید خود انواع شیشه را بررسی و بهترین را انتخاب کنید.

 1. شیشه تخت یا فِلت

شیشه‌های ساده یکی از مدل‌های بسیار معمول است که مقاومت بالایی در مقابل عوامل محیطی ندارد و در حال حاضر دیگر برای ساختمان‌ها استفاده یا استفاده آن به حداقل رسیده است. در حال حاضر از این شیشه‌ها بیشتر برای قاب‌سازی استفاده می‌شود.

 1. شیشه دوجداره

یکی از جایگزین‌های رایج شیشه‌های ساده در نمای ساختمان، شیشه‌های دوجداره و سه جداره است. این شیشه‌ها دارای مقاومت بالا و عایق صدا هستند و به‌علاوه این شیشه‌ها در بهینه کردن مصرف انرژی هم بسیار تأثیرگذار هستند. کیفیت شیشه‌های دوجداره در بهینه‌سازی، به میزان گازی تزریقی و کیفیت این گاز در بین جدار پنجره بستگی دارد.

 1. شیشه رفلکس یا آینه‌ای

شیشه رفلکس یکی از فرآورده‌های شیشه‌ای تخت است که همان‌طور که از اسمش پیدا در آینه‌کاری در مکان‌های مختلف مانند آسانسور و داخل خانه استفاده می‌شود. البته شیشه رفلکس به خاطر بازتابش نور و کاهش نور خورشید به سمت خانه‌ها، از جایگاه محبوبی در نمای خارجی ساختمان‌ها برخوردار است.

 1. شیشه سکوریت (Tempered)

شیشه‌های سکوریت که با اعمال حرارت خاصی به شیشه‌ای فلت به وجود آمده‌اند یکی از گزینه‌های اصلی استفاده در ساختمان‌ها است. اگر به دنبال شیشه‌ای نشکن هستید که از مقاومت بالایی برخوردار هستند از این شیشه می‌توان به‌عنوان یک گزینه بسیار مناسب استفاده نمود.

 1. شیشه لمینت

مطمئناً تا الآن شیشه‌هایی را دیده‌اید که به شکل خاصی (مدل عنکبوتی) شکسته شده‌اند ولی فرونریخته‌اند مانند شیشه جلوی ماشین. به این شیشه‌ها، شیشه لمینت گفته می‌شود که نوع دیگری از شیشه‌های ایمنی یا مقاوم در برابر ضربه هستند. علت این مدل شکسته شدن این شیشه‌ها هم استفاده PVB از به‌عنوان یک‌لایه میانی است.

 1. شیشه ضد حریق

یکی دیگر از مدل‌های شیشه که به نام تجاری پیرکس شناخته می‌شود، شیشه ضد حریق است که از مقاومت بسیار بالایی در مقابل حریق دارند. از این شیشه‌ها در ظروف آشپزخانه، ظروف آزمایشگاهی و شیشه وسایل گرمایش (بخاری) استفاده می‌شود. البته بعضی از این مدل شیشه‌ها با نام تجاری دیگر در بازار عرضه می‌شوند و در مقابل بعضی مواد شیمیایی هم مقاوم هستند و در موارد خاصی از آن استفاده می‌شود.

 

 1. شیشه‌ رنگی

شیشه‌های رنگی یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در نمای داخلی و خارجی ساختمان است زیبایی خاصی به خانه می‌دهد. از این شیشه‌ها در مکان‌های مختلفی مانند ادارات، حمام، آشپزخانه، دکوراسیون فروشگاه و موارد متعدد دیگر استفاده می‌شود. استفاده از این شیشه‌ها به دلیل طیف گسترده رنگ، بسیار محبوب است.

 1. شیشه اسپندرال یا چاپی

یکی از مدل‌های شیشه‌ی غیر شفاف که به علت داشتن قسمت رنگی مات در پشت آن قابل‌رؤیت نیست. از این شیشه‌ها در موارد متعددی مانند پوشش نمای ساختمان یا بخش از آن و دیوار حائل استفاده می‌شود.

 1. شیشه کریستال

شفاف‌ترین شیشه موجود که به دلیل شفافیت بالایش همواره مورد استقبال طلافروشی‌ها و شو روم‌ها است. همان‌طور که گفته شد این شیشه شفاف‌ترین شیشه موجود است که متأسفانه در ایران تولید و عرضه نمی‌شود.

 1. شیشه خم

این شیشه‌ها استفاده زیادی در ساختمان‌ها ندارند ولی در عوض استفاده بسیار زیادی در صنایع و آزمایشگاه‌ها برای تحقیق روی ایده‌های مهندسی و معماری دارند. این شیشه‌ها دارای مقاومت بسیار بالایی است و برای ایجاد تنوع در فضا نیز استفاده می‌شود.

یک شیشه‌بر ماهر باید با این شیشه‌ها آشنا باشد و بداند استفاده از هرکدام چه مزایا و معایبی دارد. البته لازم نیست شیشه‌بر به تمام این شیشه‌ها مانند شیشه کریستال یا خم آشنایی کامل داشته باشد زیرا نیازی نیست ولی باید با شیشه‌هایی مانند شیشه فلت و دوجداره که بسیار کاربرد دارند به‌طور کامل آشنا باشد. اگر شما به یک متخصص شیشه‌بری در مشهد نیاز دارید بهترین انتخاب ارتباط با فن باز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =