شوفاژ کار در مشهد

0

شوفاژ یکی از وسایل گرمایشی پراستفاده است که بازدهی بالایی دارد. چرخه کار شوفاژ به این شکلی است که گرما را از طریق لوله‌ها به اتاق وارد می‌کند و همین عامل سبب می‌شود تا دمای آب داخل لوله‌ها کاهش یابد و برای گرم‌سازی مجدد به موتورخانه برگشته و وارد دیگ شود تا عمل گرم‌سازی انجام شود، بعد این سیکل برگشتی دوباره فرآیند گرم‌سازی انجام می‌شود. حال فکر کنید که در فصل سرما شوفاژ یا موتورخانه شما خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد، پس باید فکر به حال آن بکنید. بهترین کار ارتباط سریع با متخصص تعمیر و سرویس شوفاژ است؛ اما شما چگونه می‌توانید یک شوفاژ کار حرفه‌ای پیدا کنید. بهترین پاسخ به افرادی که به دنبال شوفاژ کار در مشهد هستند فن باز است.

هزینه‌های احتمالی شوفاژ

هزینه‌های سرویس و تعمیر شوفاژ چندین مؤلفه دارد که باعث متغیر بودن قیمت‌ها می‌شود. مواردی که در قیمت تعمیر و سرویس شوفاژها مؤثر هستند شامل اضافه یا کم کردن پره‌های شوفاژ، آب‌بندی، هواگیری، تعویض شیر شوفاژ، سرویس کامل و نصب ترموستات اتاقی می‌شود.

البته این موارد در مورد شوفاژها است و هزینه‌های تعمیر و سرویس موتورخانه (شوفاژخانه) با توجه به مشکلات آن بسیار متغیرتر است و همچنین باید به دست متخصص انجام شود زیرا پیچیده‌تر است. حال اگر شما به دنبال بهترین قیمت‌ها و بهترین شوفاژ کار در مشهد هستید با فن باز در ارتباط باشید.

تعمیر و سرویس شوفاژ

تعمیر و سرویس شوفاژ شامل موارد متنوعی می‌شود که پیشنهاد می‌شود در فصل سرما به فکر آن نیفتید و کمی قبل از رسیدن فصل سرما به فکر سرویس و در صورت نیاز تعمیر شوفاژ و موتورخانه باشید؛ اما موارد احتمالی که شما را مجبور به کمک گرفتن از شوفاژ کار می‌کند شامل موارد زیر است.

مشکلات احتمالی شوفاژها

هواگیری شوفاژها

هواگیری یکی از رایج‌ترین موارد سرویس است که به‌کرات پیش می‌آید و البته هزینه آن بسیار کم است زیرا کار پیچیده‌ای انجام نمی‌شود و به‌علاوه به‌سرعت انجام می‌شود. ولی دلیل هواگیری شوفاژ چیست و چه زمان باید دانست که شوفاژ به هواگیری احتیاج دارد. به‌طورکلی می‌توان موارد زیر را علائم احتیاج به هواگیری دانست.

 • سیستم گرمایشی مرکزی روشن است ولی شوفاژ داغ نمی‌شود.
 • بخشی از شوفاژ گرم و بخش دیگری سرد است.
 • نیاز به شوفاژ بعد از استفاده نکردن از آن به مدت طولانی.

البته ذکر این نکته هم بد نیست که سرد بودن شوفاژ در تمام موارد به هواگیری ربط ندارد. چه زمانی می‌توان متوجه شد که مشکل از هواگیری شوفاژ نیست و مشکل کار از جایی دیگر است.

 • تمام شوفاژهای ساختمان سرد هستند.
 • سرد شدن شوفاژ با پدیده جمع شدن آب در زیر شوفاژ همراه می‌شود.
 • شوفاژهای قسمتی از ساختمان سرد ولی در قسمت دیگر گرم هستند.

نشت آب شوفاژ

یکی دیگر از مشکلات شوفاژ که ممکن است برای رخ دهد نشت آب شوفاژ است. این مشکل ممکن درزمانی که شما در حال تعمیر و سرویس رادیاتور شوفاژ هستید خود را نمایان کند و باعث دردسر بیشتر شود. نشت آب شوفاژ به سه شکل اتفاق میافتد که در ادامه هر مورد را بررسی می‌کنیم.

 1. داخل رادیاتور

زمانی که آب داخل خود رادیاتور نشت می‌کند می‌توان نتیجه گرفت هسته رادیاتور دچار مشکل شده است و به‌سرعت باید به آن رسیدگی کرد. توجه داشته باشید اگر میزان نشت زیاد یا متوسط باشد به‌احتمال‌قوی شما به یک رادیاتور دیگر احتیاج دارید.

 1. در شلنگ‌ها یا خطوط خنک‌کننده

زمانی که شلنگ‌ها یا خطوط خنک‌کننده شروع به نشت می‌کنند می‌توان نتیجه گرفت که عمر آن‌ها به پایان رسیده است و باید تعویض شوند. عمدتاً ترکیدگی یا سوراخ شدن شلنگ‌ها یا لوله‌ها بدون دلیل خارجی نشان‌دهنده به پایان رسیدن عمر کاری آن‌ها است و در این فرمول، عمر مؤلفه بسیار مهمی است.

 1. در قسمت‌های اتصال شلنگ

باید امیدوار باشید که اگر نشتی صورت می‌گیرد در این قسمت باشد زیرا کار و هزینه شما را بسیار کمتر می‌کند. زمانی که گیره‌های شلنگ شل باشند یا در اثر فرسودگی در حال شکستن باشند، باعث می‌شوند خنک‌کننده تحت‌فشار قرار گیرد و نشت کند. شما می‌توانید با سفت کردن یا تعویض گیرهای شلنگ به این مشکل رسیدگی کنید.

تعمیر شوفاژ در مشهد

صداهای عجیب از شوفاژ

یکی از مشکلات که افراد را به هراس می‌اندازد زمانی است که در حال سرویس رادیاتور شوفاژ هستیم و به‌یکبار صداهای عجیبی از شوفاژ شنیده می‌شود. نگران نباشید و خون سردی خود را حفظ کنید زیرا این صداها طبیعی است و شما کار اشتباهی انجام ندادید. این صداها به دلایل زیر شنیده می‌شود.

 1. صدای سوت

زمانی این صدا به گوش شما می‌رسد که آب بیشتر از حد مجاز در رادیاتور انباشته‌شده است و شما می‌توانید با چرخاندن کامل شیر رادیاتور از دست این صدا راحت شوید.

 1. صدای تیک‌تیک

در مواجه با این صدا تنها شما لازم نیست هیچ کاری انجام دهید زیرا این صدا طبیعی است و نشانه گرم و سرد شدن شوفاژ است.

 1. صدای ضربه

این صدا می‌تواند حاصل یک اشتباه باشد و باید به آن توجه کرد. زمانی که شما ترموستات رادیاتور را اشتباه نصب‌کرده باشید، این صدا را می‌شنوید که باید به‌سرعت مشکل را حل کنید. البته این مشکل می‌تواند به علت تغییر اشتباه جریان سوپاپ‌ها نیز باشد.

گرم نشدن شوفاژ

مشکل اصلی که شما را سردرگم می‌کند، گرم نشدن شوفاژ است. این مشکل می‌توانید دلایل متعددی داشته باشد و شما باید همه‌ی این موارد را جستجو کنید تا مشکل را دریابید. توجه داشته باشید اولین رکن در تعمیر و سرویس هر چیزی عیب‌یابی و پیدا کردن مشکل و سپس حل آن است. از رایج‌ترین دلایل این مشکل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. عدم هواگیری

همان‌طور که قبلاً هم گفتیم این مشکل بسیار رایج است و شما به‌کرات با آن برخورد می‌کنید. این مشکل زمانی پیش می‌آید که شما بعد از مدتی طولانی بخواهید از شوفاژ استفاده کنید.

 1. معیوب بودن شیرهای رادیاتور

علت بعدی که می‌تواند این مشکل را برای شما به وجود آورد ایراد داشتن شیرهای رادیاتور است. باید شیرهای ورودی و خروجی را بازکنید تا از باز بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید به‌علاوه باید از تنظیم درست ترموستات هم مطمئن باشید.

 1. مشکل در سیستم گرمایشی مرکزی (موتورخانه)

بهتر است امیدوار باشید سیستم مرکزی مشکل خاصی نداشته باشد و مشکل شما با دو مورد بالا حل شود ولی اگر به هر دلیل سیستم مرکزی مشکل داشته باشد شما باید تمام جوانب را بررسی نماید تا عیب و یا مسئله مشکوکی را درباره سیستم مرکزی بیابید. اگر خود قادر به این کار نیستید حتماً باید یک شوفاژ کار حرفه‌ای تماس بگیرید زیرا در صورت اشتباه مشکلات بیشتری برای شما رخ می‌دهد. اگر به دنبال بهترین شوفاژ کار در مشهد هستید با فن باز در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =