آموزشی

زبان آلمانی در مشهد

با گسترده شدن ارتباطات بین انسان‌ها در بسیاری از نقاط جهان که به دلایلی مانند تجارت و ارتباطات کاری و حتی به‌منظور مهاجرت، افراد در کشورهای مختلف دیگر است. لازمه این ارتباطات فراگیری زبان ملت‌های دیگر است. این ارتباطات به‌ویژه در شهرهای گردشگری و صنعتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مشهد یکی از مهم‌ترین شهرهای گردشگری ایران است و همچنین یکی از شهرهای صنعتی ایران است و صنایع‌دستی آن در ارتباط تنگاتنگ با صنعت گردشگری و گردشگرانی است که از سرتاسر ایران و سایر نقاط جهان به این شهر می‌آیند و یکی از کشورهای که با ایران تجارت خوبی دارد و همچنین مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجویان و محل مناسبی برای مهاجرت افرادی است که قصد مهاجرت دارند کشور آلمان است، لذا فراگیری زبان آلمانی در مشهد از اهمیت زیادی برخوردار است و امروزه افراد قابل‌توجهی به فراگیری زبان آلمانی می‌پردازند.

راه‌های متداول یادگیری زبان آلمانی

برای فراگیری زبان‌های مختلف عمدتاً چند راه وجود دارد. استفاده از کتاب‌های آموزشی که روش خودآموز است و فرد با استفاده از کتاب‌های مختلف به فراگیری زبان می‌پردازد. روش دیگر استفاده از فیلم‌های آموزشی است که این فیلم‌ها در قالب پک‌های آموزشی توسط مؤسسات آموزشی مختلف تهیه و تولید می‌شوند و شما می‌توانید از این پک‌ها استفاده کنید.

روش دگر استفاده از کلاس‌های آموزشی مؤسسات آموزشی مختلف است و در آخر نیز گرفتن مدرس خصوصی است. این روش‌ها به‌طورکلی مزیت‌ها و معایبی هر یک دارند که بسته به شرایط، توان مالی و اهمیت که فراگیری زبان برای شما دارد می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید.

توصیه مهم

توصیه ما به شما این است که فارغ از اینکه قصد فراگیری چه زبانی را دارید، بسته به مرحله‌ای از تسلط به زبان از همه روش‌های ذکرشده استفاده کنید تا بتوانید به زبان موردنظر خود به‌طور کامل مسلط شوید.

تعیین سطح در زبان آلمانی

امروزه تعداد بسیار زیادی از افراد در سرتاسر جهان در حال فراگیری زبان آلمانی هستند لذا مقایسه زبان آلمانی با زبان انگلیسی می‌تواند به شما کمک کند تا درجه سختی فراگیری زبان آلمانی را درک کنید.

راههای یادگیری زبان

ساختار دستوری زبان آلمانی (گرامر زبان آلمانی)

ساختار دستور زبانی زبان آلمانی در مقایسه با ساختار گرامری زبان انگلیسی دارای پیچیدگی‌های بیشتری است ولی درصورتی‌که با این ساختار آشنایی پیدا کنید متوجه می‌شوید که فراگیری آن از زیبای خاصی برخورداراست.

جنسیت

زبان آلمانی یک زبان با محوریت جنسیت است. این جمله به این معنا است که هر اسم حتماً یک جنسیتی دارد و این جنسیت‌ها شامل مذکر، مؤنث و خنثی هستند.

جمع زدن

در زبان آلمانی قاعده خاصی برای تبدیل اسامی به حالت جمع قاعده و قانون کلی و خاصی وجود ندارد. این امر موجب شده تا فراگیری زبان آلمانی قدری نسبت به زبان انگلیسی از سختی بیشتری برخوردار باشد.

ثبت نام متخصص در فن باز

جایگاه فاعل و مفعول

تشخیص جایگاه فاعل و مفعول جملات در زبان آلمانی از طریق حالت آن صورت می‌گیرد لذا این موارد می‌توانند جایگاه‌های متفاوتی را در جمله داشته باشند که این امر نیز به‌نوبه خود موجب شده تا فراگیری زبان آلمانی دارای سختی بیشتری نسبت به فراگیری زبان انگلیسی باشد.

راه مناسب برای فراگیری زبان

خوب چه راهی برای فراگیری زبان آلمانی مناسب است. همان‌طور که در قبل ذکر شد بهتر است شما همه راه‌ها را برای فراگیری زبان آلمانی مورداستفاده قرار بدهید ولی بهتر است این کار را مرحله‌به‌مرحله انجام دهید.

مثال:

بیاید فرض کنیم شما به‌تازگی با زبان آلمانی آشنا شده‌اید و دانشی درباره زبان آلمانی ندارید و عجله‌ای هم چندان برای یادگیری زبان آلمانی ندارید. در این صورت برای فراگیری زبان آلمانی بهتراست در ابتدا با کتاب‌های آموزشی شروع کنید.

اگر شما ساکن مشهد هستید و به دنبال منابع آموزشی و معلم خصوصی برای زبان آلمانی در مشهد هستید بهتر است به وب‌سایت‌های مختلف مراجعه کنید و از طریق این وب‌سایت‌ها در ابتدا جستجویی مناسب انجام بدید تا بتوانید به پک آموزشی مناسب برسید و بعد از انتخاب می‌توانید پک را تهیه و مطالعه کنید. در راستای این بررسی شما می‌توانید به وب‌سایت فن باز مراجعه کنید و از امکانات وب‌سایت فن باز و اطلاعاتی که این وب‌سایت فعال در مشهد به شما می‌دهد استفاده کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

راه های یادگیری زبان

مؤسسات

مؤسسات آموزشی مختلفی به آموزش زبان آلمانی در مشهد مشغول‌اند و قیمت‌ها و شرایط مختلفی دارند. شما باید در انتخاب موسسه آموزشی به نکات بسیار مهمی توجه کنید. مهم‌ترین چیزی که در انتخاب مؤسسات آموزشی باید در نظر داشته باشید کیفیت مدرسین مؤسسات آموزشی است، بعد از آن هم قیمت مؤسسات برای آموزش است.

کیفیت مدرسین مؤسسات آموزشی

کیفیت مدرسین مؤسسات آموزش زبان آلمانی در مشهد مانند هر شهر دیگری بر اساس سابقه تدریس این مدرسین، مدرک مدرس، کتاب‌های تألیف شده توسط مدرس اخلاق حرفه‌ای مدرس تعیین می‌شود. باید مؤسسات آموزشی را بر اساس کیفیت مدرسینش طبقه‌بندی کنید. در این راستا نیز می‌توانید از وب‌سایت فن باز نیز مانند موارد قبلی بهره ببرید.

هزینه

منظور از هزینه در اینجا این نیست که تنها به ارزان بودن قیمت خدمات موسسه توجه کنید بلکه منظور است باید خدمات مؤسسات آموزشی را بر اساس کیفیت آن‌ها بسنجید یعنی در واقع هزینه اثربخش بودن را بسنجید. همان‌طور که مثال معروف بیان می‌کند هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست و یا در مثلی دیگر چنین بیان‌شده که ((مراقب باشید کلاغ را به‌جای قناری به شما نفروشند)). درون مایع این مطالب این است که فریب تبلیغات واهی را نخورید و از مؤسسات باکیفیت و قیمت مناسب استفاده کنید.

مرحله نهایی

مرحله نهایی زمانی است که شما از مؤسسات آموزشی نیز استفاده کرده‌اید و به این نتیجه رسیده‌اید که نیاز دارید تا استاد خصوصی بگیرید. در این مرحله بهتر است از مدرسینی با رزومه مناسب استفاده کنید. ممکن است مدرس موسسه‌ای که قبلاً از آن استفاده می‌کردید کلاس خصوصی نیز برگزار کند که در صورت تمایل می‌توانید ازایشان درخواست کلاس خصوصی کنید و یا اینکه به دنبال مدرسین خصوصی دیگر که به تدریس خصوصی زبان آلمانی در مشهد می‌پردازند استفاده کنید. در این مرحله نیز می‌توانید از امکاناتی که وب‌سایت فن باز در اختیار شما قرار داده است استفاده کنید.

سخن آخر

قبل از اینکه در نهایت تصمیم به یادگیری زبان آلمانی بکنید ببینید که یادگیری زبان آلمانی برای شما چه میزان اهمیت و جذابیت دارد. به طبع اگر از فراگیری این زبان لذت نبرید نمی‌توانید در فراگیری ین زبان آلمانی موفقیت چندانی کسب کنید.

سعی کنید در فرایند فراگیری زبان آلمانی به این زبان علاقه‌مند شوید و از آن در زندگی روزمره خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که فرایند یادگیری زبان می‌تواند طولانی باشد پس در نظر داشته باشید که نباید زود ناامید شوید و باید در راستای فراگیری زبان موردنظرتان سخت بکوشید.

مشاهده بیشتر

تیم تحریریه

ما در تیم تحریریه مجله فن باز برترین و پرطرفدار ترین مقالات روز دنیا را بررسی و بهترین های آن ها را بصورت روانی ساده و قابل اجرا در مجله فن باز در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. اگر در خصوص این مقاله سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات بپرسید تا پاسخ آن را در کمتر از 24 ساعت دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا