راه‌های سریع برای تمیز کردن ماشین

0

امروزه چهره ارتباطات بین انسان‌ها درنتیجه پیشرفت تکنولوژی دچار تغییرات بنیادین شده است. یکی از تکنولوژی‌های که در تغییر چهره روابط جهانی تأثیر بسیار زیاد گذاشته است اتومبیل است. اتومبیل در هرجایی از کره زمین حضور بسیار پررنگی دارد و به جزء غیرقابل جایگزینی از زندگی بشری تبدیل‌شده است به‌طوری که تصور جهانی بدون خودرو برای انسان‌های که در عصر اتومبیل زندگی کرده‌اند غیرقابل‌باور است. اتومبیل یک ابزار عمومی و تخصصی است اما بیشترین کاربرد آن در سطح شهرها برای مصارف جابجایی انسان‌ها است. یکی از سؤالات مهم درباره اتومبیل‌ها راه‌های سریع برای تمیز کردن ماشین است؛ زیرا این کار وقت‌گیر است و ما به‌اندازه کافی وقت نداریم.

در ایران نیز تعداد بسیار زیادی اتومبیل وجود دارد و در هر نقطه‌ای از ایران تقریباً اتومبیل‌ها در اندازه و انواع مختلف کاربرد دارند. اصطلاحاً در ایران به اتومبیل ماشین می‌گویند. ماشین بدنه و ترکیبات به‌کاررفته در طراحی داخلی ماشین‌های مختلف باهم تفاوت‌های دارد.

نگهداری از ماشین

مانند هر وسیله دیگری ماشین‌ها نیاز به نگهداری صحیح دارند و یکی از اجزای اصلی این نگهداری تمیز کردن ماشین است؛ اما با توجه به اینکه امروزه زندگی و مشغله‌های آن برای مردم فرصت کافی نگذاشته است و با توجه به اینکه تمیز کردن ماشین می‌تواند بسیار وقت‌گیر باشد شما باید راه‌های سریع برای تمیز کردن ماشین خود بیابید تا از این طریق در وقت خود صرفه‌جویی کنید.

شاید شما با خود بگوئید کارواش گزینه مناسبی می‌تواند باشد ولی باید به این موضوع توجه کنید که بردن ماشین به کارواش می‌توانید وقت‌گیر باشد و همچنین می‌تواند هزینه بالاتری داشته باشد. در ادامه برخی روش‌ها وجود دارد که شما می‌توانید در این راستا از آن‌ها نیز بهره ببرید.

تفکیک

ابتدا باید توجه کنید که ماشین شامل دو قسمت است، بدنه خارجی و قسمت داخلی، خود این قسمت‌ها هم از زیر قسمت‌های جداگانه تشکیل شده‌اند و شما می‌توانید از راه‌های سریع برای تمیز کردن ماشین خود به‌طور مجزا برای این قسمت‌ها استفاده کنید و یا از یک‌راه برای تمیز کردن تمامی قسمت‌های خودروی خود بهره ببرید.

برق انداختن

یکی از راه‌های سریع برای تمیز کردن ماشین که بدان اشاره‌شده است استفاده از نرم‌کننده مو به‌منظور برق انداختن ماشینتان است. شما می‌توانید بجای آنکه بدنه خارجی ماشینتان را مرتباً در فواصل کم با استفاده از شوینده‌های معمولی موجود در منازل مورد شست‌وشو قرار دهید می‌توانید بدنه خارجی ماشین خود را با استفاده از نرم کند‌ه مو برای مدت طولانی‌تری برق بیندازید و از نیاز به شست‌وشوی بدنه خارجی خودروی خود خلاصی یابید و از این طریق در وقت و منابع مالی خود به‌خوبی صرفه‌جویی کنید.

استفاده از نم کننده مو یکی از راه‌های سریع برای تمیز کردن ماشین و برق انداختن آن است. است که به‌طور قابل‌توجهی توصیه‌شده است. شما می‌توانید به‌منظور تهیه این ماده از مراکزی که به‌طور اینترنتی به فروش این محصول فعال‌اند نیز بهره ببرید.

نکته مهم در مرد استفاده از نرم‌کننده مو برای برق انداختن بدنه خودرو این است که شما بهتر است از نرم‌کننده‌ای برای برق انداختن ماشین خود استفاده کنید که حاوی ماده مؤثر لانولین باشد.

دستمال مرطوب کننده

یکی دیگر از راه‌های سریع برای تمیز کردن ماشین که در برخی منابع به آن‌ها اشاره‌شده است می‌توان به دستمال مرطوب کننده اشاره کرد. البته باید توجه کنید که دستمال مرطوب کننده تنها زمان برای شما مفید خواهد بود که بخواهید شیشه‌های ماشین خودرو تمیز کنید وگرنه که در مورد تمیز کردن بدنه خارجی و قسمت داخلی ماشین اصلاً کارساز نیست.

بهره بری از جوش شیرین

یکی دیگر از راه‌های سریع برای تمیز کردن ماشین که بدان می‌توان اشاره کرد استفاده از ماده جوش شیرین برای تمیز کردن بدنه خارجی اتومبیل است. به این منظور شما می‌توانید مقدار 4/1 پیمانه جوش شیرین را با 4/1 پیمانه مایع ظرف‌شویی معمولی موجود در منزلتان با مقدار مناسب آب معمولی در ظرفی مناسب ترکیب کنید و پس از تهیه این محلول به شستشوی ماشین خود بپردازید، خواهید دید که خودروی شما به‌سرعت تمیز خواهد شد.

جاروبرقی‌های دستی کوچک

اگر شما می‌خواهید راه‌های سریع برای تمیز کردن ماشین در قسمت فضای داخل ماشین را به‌طور تخصصی پیدا کنید به‌عنوان یک‌راه حل مناسب از جاروبرقی‌های دستی کوچک بهره ببرید. این جارو دستی‌ها در کمترین زمان با بالاترین تمیزکنندگی و به‌راحتی فضای داخلی خودروی شما را تمیز می‌کنند.

حال اگر شما می‌خواهید از این وسیله به‌عنوان راهی سریع برای تمیز کردن فضای داخلی خودروی خود بهره ببرید و آن را در اختیار ندارید و می‌توانید به فروشگاه‌های بروید و آن را بخرید با برای استفاده راحت تر به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کنید.

نوشابه مشکی

شاید شما نیز در روزهای بارانی با این مشکل روبه‌رو شده باشید که شیشه جلوی ماشینتان به‌وسیله لک‌های باران لک شده‌اند و اگر این اتفاق برای شما رخ‌داده باشید می‌دانید تمیز کردن خودروی شما می‌توانید تا چه حد وقت از شما بگیرد، بنابراین برای تمیز کردن سریع شیشه جلوی خودروی خودتان می‌توانید از نوشابه شکی بهره ببرید.

ولی باید توجه کنید که این روش می‌توانید با خطر تخریب رنگ کاپوت ماشینتان همراه باشد به‌منظور حفظ امنیت کاپوت ماشینتان باید پارچه‌ای بر روی کاپوت ماشینتان بی اندازید و آسیب احتمالی پیشگیری کنید زیرا ممکن است کاپوت ماشین خوردگی پیدا کند، پس باید احتیاط کنید.

چراغ ماشین

اگر هدف شما این است که چراغ ماشین خود را تمیز کنید و به دنبال راه‌های سریع برای تمیز کردن چراغ ماشین خود هستید می‌توانید از تمیزکننده‌های که اصطلاحاً شیشه ‌پاک‌کن نام دارند استفاده کنید. مقداری شیشه‌پاک‌کن بر روی شیشه چراغ اتومبیل خود بریزید و سپس آن را با پارچه‌ای تمیز پاک کند.

تمیز کردن با آمونیاک خانگی

یکی دیگر از راه‌های سریع برای تمیز کردن ماشین استفاده از آمونیاک خانگی است. برف پاک‌کن‌ها به‌عنوان پرکاربردترین روش برای تمیز کردن شیشه جلو و عقب ماشین هستند حال اگر خود تمیز نباشند می‌توانند مشکل مهمی ایجاد کنند در راستای تمیز کردن سریع برف پاک‌کن‌ها شما می‌توانید از آمونیاک خانگی استفاده کنید.

برای این منظور 4/1 آمونیاک خانگی را با 4/1 پیمانه آب سرد مخلوط کرده سپس دستمالی را به آن آغشته کرده و با آن دستمال برف پاک‌کن‌ها را پاک کنید. درصورتی‌که بخواهید برای خرید آمونیاک خانگی نیز اقدام کنید می‌توانید به فروشگاه‌های اینترنتی مراجعه کنید یا به‌طور فیزیکی اقدام به خرید کنید هیچ تفاوتی ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 4 =