تاسیساتی

تعمیر و نصب فن کویل در استان خراسان رضوی

تعمیر و نصب فن کویل در استان خراسان رضوی جزء مشاغل فنی است که امروزه با توجه به گسترش تعداد ساختمان‌های چند طبقه اعم از مسکونی و تجاری و همچنین تعداد زیاد هتل و مسافرخانه‌های فعال در استان خراسان رضوی و افزایش جمعیت در استان خراسان رضوی که همگی منجر به افزایش مشتریان استفاده از تجهیزات سرمایشی و تهویه هوا در ساختمان‌ها شده‌اند از بازار کاری خوبی در استان خراسان رضوی برخوردار است.

کاربرد فن کویل

فن کویل عبارت است از بخش انتهایی سیستم تهویه مطبوع که هوای مورد نیاز در ساختمان‌های تجاری، مسکونی، اداری و رفاهی را به‌تناسب فصول سرد و گرم فراهم می‌کند.

انواع فن کویل

برای انتخاب نوع فن کویل مناسب برای ساختمان خود باید در ابتدا انواع مختلف آن را بشناسید. فن کویل‌ها در مدل‌های مختلفی دسته بندی میشوند که در ادامه لیست دسته بندی فن کویل‌ها را مشاهده می‌کنید.

 • فن کویل دیواری
 • فن کویل زمینی
 • فن کویل سقفی
 • فن کویل توکار
 • فن کویل کاستی
 • فن کویل کانالی

اهمیت بررسی و سرویس فن کویل

بررسی و سرویس منظم فن کویل از آن جهت اهمیت دارد که در هنگام این بررسی‌ها می‌توان ایرادات احتمالی فن کویل را شناسایی کرد و با هزینه بسیار ناچیز ایرادات را برطرف نمود و از ایجاد مشکلات پرهزینه در آینده جلوگیری نمود. بنابراین لازم است تا در فواصلی مشخص فن کویل‌ها را بررسی کنید و در صورت نیاز از خدمات متخصصین تعمیر و نصب فن کویل در استان خراسان رضوی استفاده کنید.

به علاوه سرویس به‌موقع فن کویل‌ها منجر به فوایدی ازجمله بالا رفتن  طول عمر مفید فن کویل‌ها، تنظیم میزان خروجی نهایی فن کویل، کارکرد مناسب فیلترهای تصفیه هوای فن کویل‌ها، کاهش مصرف انرژی دستگاه فن کویل و صرفه‌جویی در برق مصرفی توسط فن کویل و در نهایت پیش‌گیری از هزینه‌های سنگین می‌شود.

اهمیت بررسی و سرویس فن کویل

در چه زمان‌های نیاز به تعمیر فن کویل است؟

به‌طورکلی زمان‌های که فن کویل روشن نمی‌شود، هوای کافی از آن خارج نمی‌شود و یا سیستم گرمایشی و سرمایشی آن دچار مشکل شده و به‌خوبی عمل گرم سازی و یا سردسازی را انجام نمی‌دهد فن کویل نیاز به تعمیر دارد.

فیلتر تصفیه هوای فن کویل

فن کویل‌ها از فیلترهای تصفیه هوای استفاده می‌کنند که گرد و غبار موجود در هوا را به خود جذب می‌کنند لذا باید به‌صورت دوره‌ای تعویض شوند و این امر نیز باید توسط متخصص تعمیر فن کویل انجام گردد تا از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

اهمیت استفاده از متخصص

با توجه به قیمت بالای فن کویل و همچنین پیچیدگی ساختار فن کویل نیاز است تا خدمات تعمیر و نصب فن کویل حتماً توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود زیرا هرگونه اشتباه می‌تواند منجر به خسارات بالا و حتی نیاز به تعویض فن کویل و ایجاد مشکلات حاشیه‌ای نیز شود. بنابراین دقت کنید که حتماً به افراد متخصص و مجرب مراجعه کنید.

ثبت نام متخصص در فن باز

عوامل مؤثر بر قیمت تعمیر و نصب فن کویل

عوامل متعددی در هزینه نصب و تعمیر فن کویل موثر هستند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به نوع فن کویل اشاره کرد. البته یکی دیگر از عوامل مهم در هزینه تعمیر فن کویل را میتوان نوع خرابی و وسایل مورد نیاز برای تعمیر فن کویل دانست که در ادامه به طور کلی و کامل شرح داده می‌شود.

 1. نوع فن کویل

اولین عامل مؤثر بر قیمت خدمات نصب و تعمیر فن کویل در استان خراسان رضوی نوع  فن کویل است. به‌طورکلی فن کویل‌های زمینی هزینه نصب و تعمیر بالاتری نسبت به هزینه فن کویل‌های سقفی دارد. خدمات مختلفی که برای فن کویل‌های زمینی و سقفی انجام می‌شود با یکدیگر متفاوت است درنتیجه هزینه‌های آن‌ها نیز متفاوت است. لذا در هنگام جستجو به دنبال متخصصین تعمیر و نصب فن کویل در استان خراسان رضوی و مقایسه قیمت‌ها حتماً به این نکته توجه داشته باشید.

 1. نوع خدمت

فن کویل نیز مانند سایر تجهیزات از قطعات مختلفی تشکیل شده است و برحسب اینکه کدام قسمت نیاز به تعمیر دارد هزینه تعمیرات فن کویل متفاوت است. برخی از مهم‌ترین قسمت‌های فن کویل که می‌تواند دچار مشکل شود و در قیمت تعمیرات تأثیرگذار باشد عبارت‌اند از:

 • سیستم مولد گرمای فن کویل
 • لوله‌کشی و انتقال گرما به فن کویل
 • مشکلات مربوط به حبس هوا در فن کویل
 • ایجاد رسوب در بویلر و نیاز به شست‌وشوی درون مدار فن کویل با مایع رسوب‌زدا
 • خرابی بویلر و نیاز به تعمیر بویلر
 • خرابی فن و دمش ضعیف آن
 • هواگیری فن کویل‌ها
 • سرویس عمومی فن کویل‌ها
 • شست‌وشوی بادبزن‌های فن کویل
 • صداگیری فن کویل
 • تعویض اتصالات و شلنگ‌های فرسوده

نوع خدمت

 1. لوله‌کشی فن کویل

لوله‌کشی فن کویل نیز می‌تواند بر قیمت تعمیر و نصب فن کویل در استان خراسان رضوی تأثیرگذار باشد. دو نوع لوله‌کشی برای فن کویل مرسوم است.

الف. فن کویل دو لوله‌ای

فن کویل دو لوله‌ای بیشتر در ساختمان‌های اداری و تجاری مرسوم است. در این مدل از لوله‌کشی فن کویل یک لوله به‌منظور رفت آب و یک لوله به‌منظور برگشت آب قرار داده‌شده است. و لوله‌ها تنها به‌منظور گرمایش و یا سرمایش استفاده می‌شوند و نمی‌توان هم گرمایش و هم سرمایش را هم‌زمان داشت.

ب. فن کویل چهار لوله‌ای

در فن کویل‌های چهر لوله‌ای تعداد دو لوله به‌منظور رفت آب و دو لوله نیز به‌منظور برگشت آب به کار می‌رود. این فن کویل‌ها هم‌زمان می‌توانند بخشی از محیط را سرد و بخشی دیگر را گرم کنند از این رو برای مراکز تفریحی و بیمارستانی مناسب‌تر هستند.

لوله‌کشی را می‌توان هم به شکل رو کار و هم به شکل توکار در ساختمان انجام داد. البته اگر بخواهید توکار باشد باید در همان ابتدای طراحی و ساخت ساختمان کاملاً محل و طراحی نصب فن کویل را با دریافت مشاوره تخصصی از متخصصین تعمیر و نصب فن کویل در استان خراسان رضوی انجام داده باشید.

چرا برای تعمیر فن کویل باید از متخصصین فن باز کمک گرفت؟

وب‌سایت فن ازجمله وب‌سایت‌های بسیار فعال در حیطه ایجاد ارتباط بین متخصصین و نیازمندان به خدمات مختلف در استان خراسان رضوی است و درصورتی‌که شما نیاز به خدمات تعمیر و نصب فن کویل در استان خراسان رضوی هستید می‌توانید به وب‌سایت فن باز مراجعه کنید و در زمانی بسیار کوتاه‌تر متخصصین مورد نیاز خود را پیدا کنید.

توجه داشته باشید تنها از متخصصین باتجربه و دارای مجوز رسمی استفاده کنید تا دچار خسارات جانبی نشوید.

توصیه به سازندگان ساختمان

در صورتی که قصد دارید پروژه ساختمانی را شروع کنید و تمایل به استفاده از فن کویل در سیستم تهویه هوای آن دارید در مرحله طراحی و همچنین خرید فن کویل حتماً با متخصصین تعمیر و نصب فن کویل در استان خراسان رضوی مشورت کنید زیرا این مشورت می‌تواند از بروز مشکلات بعدی و وارد شدن خسارات بسیار به شما جلوگیری نماید. تصور نکنید که دانش اندک شما در مورد فن کویل کافی است و نیازی به مشاوره با متخصصین تعمیر و نصب فن کویل ندارید.

مشاهده بیشتر

تیم تحریریه

ما در تیم تحریریه مجله فن باز برترین و پرطرفدار ترین مقالات روز دنیا را بررسی و بهترین های آن ها را بصورت روانی ساده و قابل اجرا در مجله فن باز در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. اگر در خصوص این مقاله سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات بپرسید تا پاسخ آن را در کمتر از 24 ساعت دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا