مقالاتالکترونیکی

تعمیر مایکروویو در مشهد چگونه است از صفر تا صد

ماکروویو یا مایکروویو یکی از وسایل بسیار خوب برای گرم سازی غذا است که در حال حاضر کاربرد بسیار زیادی دارد. ماکروویو نیز مانند سایر وسایل خانه ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. تعمیر ماکروویو با توجه به ناآشنایی افراد عادی می‌تواند کار بسیار سختی باشد اما این کار برای متخصصین مانند بقیه کارهای روزمره است و به‌راحتی قابل انجام است. اگر به متخصص جهت تعمیر ماکروویو در مشهد نیاز دارید و یا می‌خواهید بدانید تعمیر ماکروویو چگونه است (از صفر تا صد) با فن باز همراه باشید.

عیب‌یابی و نیازسنجی

اولین کاری که یک تعمیرکار انجام می‌دهد عیب‌یابی و نیازسنجی است، به شکلی او منشأ مشکل را یافته و تجهیزات موردنیاز برای تعمیر را فراهم می‌کند. باید به یاد داشته باشید، شروع به تعمیر یک وسیله قبل از عیب‌یابی به‌جز خراب‌تر کردن و معیوب سازی کامل این وسیله به شما کمک نمی‌کند، پس باید از ظاهر مشکل گذر کنید و علت مشکل را پیدا کنید.

هزینه تعمیر ماکروویو

سؤالات زیادی درباره قیمت تعمیر ماکروویو پرسیده می‌شود که نمی‌توان به‌صورت قطعی به آن پاسخ داد و علت این امر را هم می‌توان در عدم آگاهی درباره مشکل دانست. پس می‌توان نتیجه گرفت برای تعیین قیمت دقیق تعمیر ماکروویو متخصص باید به‌صورت حضوری دستگاه را بررسی و با توجه به ایرادات دستگاه به شما هزینه احتمالی را اعلام نماید.

البته می‌توان زمانی که شما با متخصص ارتباط برقرار می‌کنید و مشکل را بازگو می‌کنید، متخصص باتجربه‌ای که دارد مشکل احتمالی دستگاه شما را حدس زده و محدود تقریبی قیمت را مشخص و به شما می‌گوید. اگر به دنبال بهترین متخصص تعمیر ماکروویو در مشهد هستید با فن باز در ارتباط باشید.

هزینه تعمیر ماکروویو

علل احتمالی خرابی ماکروویو

همان‌طور که گفته شد، شما به‌عنوان یک متخصص، اولین کاری که باید بکنید پیدا کردن مشکل است ولی این امر کار نسبتاً سختی است زیرا هر مشکل ممکن است چند منشأ احتمالی داشته باشد که شما باید با توجه به علائم این مشکل، ریشه و قسمت معیوب را بیابید و سپس به تعمیر آن بپردازید. در ادامه به مشکلات احتمالی یک ماکروویو می‌پردازیم.

 1. گرم نکردن ماکروویو

گرم نشدن ماکروویو یکی از مشکلات بسیار رایجی است که ممکن است شما با آن روبه‌رو شوید. این اتفاق حتی ممکن است زمانی رخ دهد که چراغ ماکروویو روشن است ولی خود ماکروویو کار نمی‌کند. علت این مشکل بسیار متنوع است که به چند مورداشاره می‌کنیم.

 • معیوب بودن مگنترون و نیاز به جایگزین سازی
 • معیوب بودن دیود و نیاز به تعویض قطعه
 • ایراد داشتن خازن‌ها
 1. خاموش شدن ماکروویو

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای ماکروویو شما رخ دهد. خاموش شدن ناگهانی ماکروویو در حال کار است. این مشکل نیز علت‌های زیادی دارد ولی به‌عنوان شایع‌ترین آن می‌توان به معیوب بودن قفل درب ماکروویو اشاره کرد.

 • معیوب بودن فن موتور
 • معیوب بودن تاچ پد
 • مشکل در ترانسفرمر
 • مشکل در خازن یا سوئیچ‌ها
 1. نچرخیدن صفحه گردان ماکروویو

مشکل بدی که ممکن است گریبان شما را بگیرید نچرخیدن صفحه گردان ماکروویو است که باعث می‌شود گرمای لازم برای گرم کردن غذا تولید نشود. وظیفه این دیسک‌گردان، گرم کردن یکنواخت غذا است که ممکن است به دلایل مختلفی نظیر خرابی موتور چرخنده آن صورت گیرد ولی این مشکل تنها به این دلیل رخ نمی‌دهد و ممکن است به خاطر دلایل دیگری نیز باشد.

ثبت نام متخصص در فن باز
 • معیوب بودن صفحه گردان
 • مشکل در دکمه‌ی کنترل صفحه گردان (در صورت داشتن دکمه)
 • مسدود شدن مسیر چرخش با آشغال‌ها
 1. جرقه در ماکروویو

یکی از مشکلاتی رایج که ممکن است برای هرکسی رخ بدهد و باعث وحشت فرد شود. البته برعکس چیزی که فکر می‌شود این مشکل به دلیل وجود مشکل اساسی در ماکروویو شما نیست ولی باید برای احتیاط به‌سرعت دستگاه را خاموش نمود. به‌طورکلی این مشکل می‌تواند به علت دلایل زیر رخ دهد.

 • معیوب بودن دیو و نیاز به تعویض
 • آسیب دیدن قفسه حفاظت
 • فرسوده‌شدن رنگ دستگاه
 • وجود لبه‌های فلزی مانند فویل فلزی و یا ظروف نگه‌دارنده
 • معیوب بودن پوشش موج‌بر ماکروویو (معمولاً در زمان فعالیت ماکروویو رخ می‌دهد)

 1. خرابی منبع تغذیه (Power)

یکی دیگر از مشکلات بی‌خطر که به علائم مشهودی رخ می‌دهد که به‌سرعت می‌توان آن را تشخیص داد، خرابی منبع تغذیه است. این مشکل همواره با دو نشانه رخ می‌دهد و اگر هرکدام از این نشانه به‌تنهایی برای دستگاه شما وجود داشته باشد نیز نشانه خرابی پاور دستگاه است. نشانه خرابی پاور عموماً به شکل پیام‌هایی با محتوای PF یا 8888 نمایش داده می‌شود. از دلایل خرابی پاور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مشکل در تبدیل برق DC به AC
 • قطع شدن جریان برق
 1. قفل شدن درب ماکروویو

یکی دیگر از مشکلات ماکروویو ها که به‌سادگی می‌توان آن را برطرف نمود قفل شدن درب ماکروویو است که عموماً به علت خرابی یکی از قفل‌های (عموماً ماکروویو ها 3 الی 4 قفل دارند) رخ می‌دهد و برای تعمیر آن شما کاری سختی در پیش رو ندارید و فقط باید قفل یا قفل‌های معیوب را تعویض نماید.

 1. صدای نویز

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماکروویو ها رخ بدهد، شنیدن صدای نویز در هنگام کار است که می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین دلیل آن به خرابی خازن اشاره نمود. شما برای رفع این مشکل تنها کاری که باید انجام دهید تعویض خازن معیوب است. البته دقت کنید تعویض خازن فقط باید به دست متخصص انجام گیرد.

 1. کار نکردن دکمه‌ها

مشکل بعدی که ممکن است برای شما رخ دهد، خرابی و معیوب شدن دکمه‌های ماکروویو است. این مشکل ممکن به شکل‌های مختلفی نظیر کار نکردن بخشی از دکمه‌ها یا همه‌ی دکمه‌ها و یا در موارد عمل کردن تنظیمات مشخص دکمه رخ دهد که باید به‌سرعت آن را رفع نمود. این مشکل ممکن است به خاطر معیوب شدن صفحه لمسی یا پنل اصلی دکمه‌ها رخ دهد که باید آن را تعویض نمود.

 1. عمل نکردن ترایاک

ترایاک یک قطعه نیمه‌هادی که سه پایانه دارد که میتواند در دو جهت کار کند. ترایاک به شما امکان می‌دهد که غذا را با میزان دمای موردنظر بپزید. اگر این قطعه معیوب شود، شما فقط می‌توانید با نهایت دما غذا را بپزید و این‌یک مشکل جدی است. از عمده دلایل خرابی ترایاک می‌توان به معیوب بودن سوئیچ کنترل اشاره کردن که با تعویض این سوئیچ همه جیز به حالت عادی برمی‌گردد.

مشاهده بیشتر

تیم تحریریه

ما در تیم تحریریه مجله فن باز برترین و پرطرفدار ترین مقالات روز دنیا را بررسی و بهترین های آن ها را بصورت روانی ساده و قابل اجرا در مجله فن باز در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. اگر در خصوص این مقاله سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات بپرسید تا پاسخ آن را در کمتر از 24 ساعت دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا