بهترین متخصص کارواش در مشهد

0

کارواش یکی از مشاغل بسیار پردرآمد است که در حال حاضر از آن استقبال زیادی می‌شود. با پیشرفت و گران‌تر شدن ماشین‌ها، صاحبان این ماشین‌ها به دنبال بهترین کارواش و متخصص شستشوی ماشین می‌گردند تا با خیال راحت ماشین خود را به آن‌ها بسپارند. ولی این مسئله عملاً غیرممکن است زیرا زمانی که شما به شهرها دیگر سفر می‌کنید قطعاً آشنایی زیادی با آن شهر ندارید و نمی‌توانید به خواسته خود برسید. مشهد یکی از شهرهایی است که رفت‌وآمد زیادی را در طول سال به چشم می‌بیند و افرادی زیادی به کارواش نیاز پیدا می‌کند و به دنبال یک کارواش خوب می‌گردند. حال وب‌سایت فن باز به این مشکل رسیدگی کرده است و به دوستانی که به دنبال بهترین متخصص کارواش در مشهد هستند کمک می‌کند تا به خواسته خود برسند.

چرا باید از کارواش استفاده کنیم

استفاده از کارواش به یک امر غیرقابل‌انکار تبدیل‌شده است زیرا خدماتی که در کارواش‌ها ارائه می‌شود بسیار حرفه‌ای‌تر از کاری است که ما انجام می‌دهیم و به‌علاوه با توجه به زندگی روزمره‌ای که داریم ما هیچ‌وقت اضافه‌ای نداریم که بخواهیم به شستن ماشین اختصاص بدهیم.

خدمات کارواش

یکی از راه‌هایی که شما متوجه خوب بودن یک کارواش شوید، مشاهده خدمات آن است. کارواشی موفق است که خدمات خودش را بروز نگه دارد و از متودهای (روش‌های) جدید پیروی کند. پس شما می‌توانید با مقایسه خدمات چند کارواش با یکدیگر یک کارواش مناسب انتخاب کنید. مجموعه خدماتی که یک کارواش خوب باید ارائه دهد به شرح زیر است.

 • شستشوی نانو (شستشو بدون دخالت آب)
 • شستشوی اتوماتیک (استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های خاص شستشو)
 • صفر شویی (شستشوی کامل ماشین)
 • شستشوی بخار
 • روشویی ماشین (بدون آسیب به بدنه و رنگ ماشین)
 • شستشوی کابین ماشین
 • زیر شویی (شستشوی قسمت‌های زیرین ماشین)
 • موتورشویی
 • لاستیک و رینگ شویی
 • استفاده از انواع براق‌کننده‌ها

این خدماتی است که یک کارواش خوب باید ارائه دهد ولی مهم‌تر از خدماتی که یک کارواش ارائه می‌دهد، پرسنلی است که این کارواش دارد. اگر کارواشی تمام این خدمات را داشته باشد، ولی توسط افراد ناشی انجام شود، عملاً هیچ خدمتی ارائه نشده است. پس یکی از مهم‌ترین فاکتورهای یک کارواش باید داشته باشد داشتن پرسنل متخصص است. برای یافتن بهترین متخصص کارواش در مشهد می‌توانید به فن باز مراجعه کنید.

هزینه شستشوی ماشین

هزینه شستشوی ماشین متغیر است و بسته به نوع خدماتی که شما لازم دارید بستگی دارد. مسلماً هرقدر خدماتی که شما لازم دارید بیشتر باشد هزینه آن بالاتر می‌رود و به‌علاوه نوع هزینه به مدل ماشین شما نیز بستگی دارد و با افزایش مدل ماشین شما قیمت نیز بیشتر می‌شود.

این قیمت‌ها با توجه به این‌که توسط اتحادیه تعیین می‌شوند در تمام نقاط ایرانی یکی هستند و مشهد هم به همین شکل است و تنها کار شما این است که بهترین متخصص کارواش در مشهد را بیابید که آن را هم فن باز برای شما آسان کرده است و این کار را برایتان انجام می‌دهد.

مدل‌های شستشوی ماشین

همان‌طور که گفته شد ویژگی یک کارواش ارائه کامل خدمات شستشوی ماشین است و یکی از این خدمات که بسیار مورد استقبال قرارگرفته است، شستشوی روتولوکس یا استفاده از مواد نانو و بخار برای شستشوی ماشین است. البته استفاده از آب هنوز هم بسیار کاربردی است.

 1. شستشوی روتولوکس

این روش با شستشوی آب بسیار تفاوت دارد و از دوام بیشتری برخوردار است و به‌علاوه تأثیر بسزایی در زیبایی ماشین دارد. در این روش همان‌طور که گفته شد آب هیچ دخالتی در شستشوی ندارد و ماشین توسط مواد نانو و بخار تمیز می‌شود. این روش چند سالی است استفاده می‌شود و به‌تازگی طرفداران زیادی پیداکرده است زیرا کیفیت این نوع شستشو بسیار بالا است و برای شستشوی نیز زمان کمی لازم است.

 1. شستشوی فشارقوی

در این مدل با استفاده از دستگاه‌های شستشوی مانند واترجت، پمپ باد و پمپ کارواش به شستشویی ماشین پرداخته می‌شود. این روش به علت استفاده از آب با فشار بالا به مکان بزرگی نیاز است. این روش یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌های شستشو است که برای ماشین‌های معمولی و شستشوی روزمره ماشین‌ها گزینه مناسبی است.

 1. شستشوی مکانیزه

این روش همان استفاده از آب و موارد شوینده است با این تفاوت که در این روش از دستگاه‌های خاص شستشو استفاده می‌شود که کیفیت بسیار عالی را به شما ارائه می‌دهد. در حال حاضر روش سنتی جای خود را به شستشوی مکانیزه داده است. البته شستشوی مکانیزه نیز مشکلات شستشوی فشارقوی را دارد، البته نه در تمام موارد، این مشکلات در موتورشویی و صفر شویی که نیاز به واترجت است رخ می‌دهد.

 1. شستشوی خانگی

اولین مدل شستشو است که با استفاده از شلنگ آب، دستمال، طی و سطل انجام می‌شود. این روش به علت ناکارآمدی و هدر رفت بسیار آب اصلاً توصیه نمی‌شود. البته تجهیزات مختلفی مانند واترجت برای شستشوی خانگی ارائه‌شده است که وضع را کمی بهتر کرده است، اما هنوز هم مشکلات مدل شستشوی فشارقوی موجود است. تنها مزیتی که این واترجت‌ها ‌نسبت به مدل کارواشی آن‌ها دارد این است که دارای مخزن مایع شوینده است و لازم نیست آن را جدا خریداری کرد.

خدماتی یک کارواش خوب

در حال حاضر اکثر کارواش‌ها از تمام یا اکثر مدل‌های شستشو استفاده می‌کنند ولی چه چیزی باعث می‌شود که ما یکی را انتخاب کنیم و دیگری را نه؟ قطعاً جواب خدمات و نوع ارائه آن‌ها است. کارواشی می‌تواند موفق باشد که در کنار ارائه خدمات متنوع، نحوه ارائه آن‌ها را هم بلد باشد. یکی از معمول‌ترین خدماتی که یک کارواش باید ارائه دهد، مکان استراحت است که در ادامه این موارد را بررسی می‌کنیم.

 1. بهره‌مندی از پرسنل حرفه‌ای

یکی از مهم‌ترین مواردی که هر کارواشی باید از آن بهره ببرد داشتن پرسنل متخصص و حرفه‌ای است. فرض کنید شما ماشین خود را به برای صفر شویی به کارواشی برده‌اید و بعد از شستشوی داخل ماشین نوبت به استفاده از واکس برای براق کردن داشبورد می‌رسد، اگر پرسنل این کارواش متخصص نباشند و نتواند واکس مناسب برای داشبورد شما انتخاب کنند، به ماشین شما صدمه می‌زنند. ولی پیدا کردن متخصص به چه شکل است. پاسخ ما به افرادی که در مشهد هستند این است. اگر به دنبال بهترین متخصص کارواش در مشهد هستید به فن باز مراجعه کنید.

 1. مکان استراحت

شاید در ابتدا فکر کنید داشتن مکان استراحت چه ربطی به کارواش دارد، ولی اگر دقیق‌تر فکر کنید متوجه می‌شوید ممکن است افرادی که به کارواش شما مراجعه می‌کنند مسافر باشند یا از مکان دوری آمده باشند و نمی‌توانند دوباره برگردند و ساعتی دیگر ماشین خود را ببرند، پس داشتن یک مکان مانند کافه یا رستوران به‌علاوه این‌که این مشکل را پوشش می‌دهد، منبع درآمدی هم برای شما است.

 1. گستردگی مکان و تعداد پرسنل

ممکن است شما در یک ساعت چندین مراجعه داشته باشید و برای آن فکری نکرده‌اید و این امر باعث می‌شود مشتریان معطل شوند و نارضایتی به وجود آید. همین امر سبب می‌شود که دیگر به شما مراجعه نکنند. پس باید متناسب با تعداد مشتریان خود فضا و تعداد پرسنل خود را افزایش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 9 =