بهترین صافکاری در مشهد

0

در حال حاضر استفاده از ماشین یکی از الزامات در هر جامعه‌ای است که با توجه به افزایش جمعیت و عوامل دیگر در حال افزایش این و این بدان معنا است که تصادفات آن نیز بیشتر می‌شود. اولین قسمتی که در اتومبیل‌ها آسیب می‌بندند، بدنه ماشین است که باید به‌سرعت تعمیر شود. صافکاری کلمه‌ای است که به تعمیر ماشین اطلاق می‌شود که در ادامه بیشتر با آن آشنا می‌شویم؛ اما یک مشکل که وجود دارد ما باید ماشین خود را به صافکاری بسپاریم که بسیار حرفه‌ای باشد تا ماشین ما را تعمیر کند. تا اینجای کار بسیار آسان است اما زمانی که کار سخت می‌شود که شما باید بهترین صافکار را پیدا کنید و نمی‌توانید. وب‌سایت فن باز برای افرادی که به دنبال بهترین صافکاری در مشهد هستند خدماتی را ارائه می‌دهد تا بتوانند به این نیاز خود پاسخ دهند.

هزینه صافکاری

هزینه صافکاری با توجه به‌شدت تصادف و خدماتی که باید برای ماشین شما انجام شود حساب می‌شود. البته مدل ماشین هم در این امر بسیار تأثیرگذار است. فرض کنید ماشین شما به شکلی تصادف کرده است که نیاز به شاسی کشی دارد. مسلماً در این زمان هزینه پرداختی شما بسیار بالا می‌رود.

یا فرض کنید ماشین شما یک 207 است که تصادف بدی داشته است و نیاز به تعویض قطعه دارد پس می‌توان نتیجه گرفت این ماشین با توجه به نیاز به قطعه هزینه بیشتری برای شما دارد. اگر به دنبال منصف‌ترین و بهترین صافکاری در مشهد هستید با فن در ارتباط باشید.

ویژگی صافکاری خوب

برای این‌که بتوانید انتخاب راحت‌تر و درست‌تری داشته باشید باید بدانید یک صافکاری باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتوان به آن اعتماد کرد و ماشین خود را دست آن سپرد.

 • باید تمام تلاشش را بکند تا صافکاری ماشین را بی‌رنگ درآورد تا صاحب ماشین کمترین ضرر را در اثر افت قیمت داشته باشد.
 • باید حتی‌الامکان قطعه‌ای را عوض نکند و با صافکاری و نقاشی ماشین را تعمیر کند.
 • باید ضخامت بتونه را بسیار کم لحاظ کند که در طول مدت در اثر تابش خورشید، ترک نخورد.
 • نتیجه کار باید به شکلی باشد که با بقیه قسمت‌های ماشین تفاوت نداشته باشد و در نور خورشید تمام سطح ماشین به یک‌شکل باشد.
 • باید با توجه به مدل ماشین، رنگ شبیه آن‌ها را انتخاب و اعمال کند زیرا رنگ بدنه در اثر برخورد نور خورشید تغییر پیداکرده و شبیه ماشین‌های همرنگ مدل جدیدتر نیست. دقت به این نکته بسیار مهم است.
 • زمان کمتری را برای تحویل خودرو ارائه می‌دهد.
 • هزینه را در ابتدا مشخص و در حین کار هزینه مازاد از شما نمی‌خواهد

بهترین صافکاری در مشهد

مهارت‌های یک صافکاری خوب

به‌صورت کلی درباره ویژگی‌های یک صافکاری صحبت کردیم ولی این امر زمانی تداعی می‌شود که صافکار مواردی را به‌عنوان پیش‌زمینه بداند و در آن مهارت داشته باشد. اگر صافکار نتواند پیش‌نیازهای این کار که شامل تشخیص رنگ، بررسی جنس بدنه، شدت ضربه واردشده و نوع مدل خودرو را نداند عملاً هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد و فقط زحمت شما را بیشتر می‌کند.

 1. تشخیص رنگ ماشین

اولین کاری که یک صافکار باید در آن مسلط باشد نوع رنگ ماشین است زیرا این امر بسیار مهم است که ماشین دو رنگ نشود و کاملاً بارنگ اصلی ماشین مطابقت داشته باشد. این امر زمانی که بیشترین اهمیت را پیدا می‌کند که شما قرار است ماشین خود را بفروشید ولی این دو رنگ بودن ماشین باعث افت قیمت شدید آن می‌شود. از آن گذشته دو شکل بودن زنگ ماشین باعث بد دیده شدن آن می‌شود و صورت خوشی ندارد.

 1. بررسی جنس بدنه

یکی دیگر از امور پراهمیت قبل از صافکاری ماشین، تعمیر و ترمیم گلگیر ماشین است زیرا متریال (مواد) استفاده شده در هر ماشین با دیگری فرق می‌کند و باید متناسب با نوع خودرو رفتار شود ازاین‌رو یکی از مهارت‌های الزامی هر صافکاری باید تشخیص بدنه و متریال آن باشد.

 1. مدل خودرو

تشخیص مدل خودرو امری حیاتی است زیرا از بروز اشتباهات احتمالی جلوگیری می‌کند. فرض کنید قبل از تعیین نوع ماشین شروع به تعمیر آن می‌کنید و برای ماشین‌های آفرودی که دارای قسمت برآمدگی برای جلوگیری از ضربه هستند از جوشکاری استفاده می‌کنید. نتیجه این کار تنها می‌تواند خراب‌تر کردن اوضاع باشد. پس باید قبل از هر کاری نوع ماشین مشخص شود.

 1. بررسی شدت ضربه

فاکتور چهارم که مهارت یک صافکار را مشخص می‌کند، تشخصی شدت تصادف است. این امر بسیار مهم زیرا در مواردی که تصادف سنگین است، احتیاج به تعویض قطعات است و در بعضی موارد حتی احتیاج به رنگ هم نیست پس اگر صافکار نتواند این را تشخیص دهد باعث اشتباه و ضرر دیدن صاحب ماشین می‌شود.

پس اگر با مطالعه موارد بالا به دنبال بهترین صافکاری در مشهد هستید، می‌توانید از بهترین روش که مراجعه به وب‌سایت فن باز است استفاده کنید و بهتری صافکاری را در کمترین زمان پیدا کنید.

بهترین صافکاری در مشهد

اصطلاحات رایج در صافکاری

اگر گذر شما به صافکاری خورده باشد، قطعاً کلمات و اصطلاحاتی را شنیده‌اید که برایتان ناآشنا و نامفهوم بوده است. توجه داشته باشید دانستن اطلاعات نسبی درباره هر کاری می‌تواند برای شما بسیار سودمند شد زیرا می‌توانید از بعضی کلاه‌برداری‌ها در امان باشید.

 1. شاسی کشی

شاسی کشی اشاره دارد به فرآیندی که توسط جک یا جرثقیل انجام می‌شود و هدف آن برگرداندن شاسی خودرو به محل اولیه‌اش است. این امر زمانی رخ می‌دهد که شدت تصادف سنگین باشد و ستون‌های اصلی بدنه جابه‌جا شده باشند.

 1. دستگاه مکش

یکی از راه‌هایی که می‌توان به‌وسیله آن قسمت‌های تورفته ماشین را درست کرد. البته این دستگاه برای تمام ماشین‌ها پاسخگو نیست و فقط روی ماشین‌هایی که طرح منحنی (مثل پژوه 207) دارند کاربرد. توجه داشته باشید این عمل باید به دست یک صافکار ماهر انجام شود تا بدون ریزش رنگ قطعه صورت پذیرد.

 1. پولیش خودرو

پولیش یک امر بسیار حساس است که حتماً باید به دست متخصص انجام شود زیرا ممکن است به رنگ خودرو صدمه وارد کند. روال کاری پولیش به این شکل است که یک‌لایه از رنگ را برمی‌دارد تا رنگ به شکل رنگ ماشین براق شود. زمانی پولیش کردن بسیار مهم است زیر در صورت بیشتر پولیش کردن رنگ نازک میشه و تداخل ایجاد می‌شود.

 1. واکس پولیش

واکس پولیش فرایندی به شکل پولیش دارد، با این تفاوت که فقط رنگ ماشین را براق می‌کند و لایه‌ای از رنگ برنمی‌دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − دو =