ایزوگام کار و نصب ایزوگام در مشهد

0

ایزوگام یک سطح عایق در مقابل نم و رطوبت است که در دیوارها، مخازن آب، پشت‌بام، استخر و مواردی از این قبیل کاربرد دارد. به بیانی دیگر ایزوگام پوششی است برای جلوگیری از نفوذ آب که از مواد نفتی ساخته و پرداخته می‌شود و می‌توان آن را جایگزین روش آسفالت و قیر گونی دانست. نصب ایزوگام کاری دقیقی است که نباید دست هرکسی سپارد و باید از فردی حرفه‌ای و باتجربه کمک گرفت، اما پیدا کردن یک ایزوگام کار حرفه‌ای به همین سادگی‌ها هم نیست و کار شما بسیار سخت است. برای سادگی هرچه تمام‌تر این موضوع و یافتن بهترین ایزوگام کار و نصب ایزوگام در مشهد می‌توانید به فن باز مراجعه کنید تا در بستر حرفه‌ای و امن بهترین ایزوگام کارها را پیدا کنید.

هزینه نصب ایزوگام کاری

قیمت نصب ایزوگام کاری به چند فاکتور محدود ولی مهم وابسته است. به‌طورکلی عواملی نظیر جنس ایزوگام، اندازه محل نصب ایزوگام را می‌توان از مهم‌ترین عوامل افزایش یا کاهش قیمت ایزوگام دانست. هزینه نصب ایزوگام به‌طورمعمول متری حساب می‌شود و به‌طور طبیعی هرچقدر میزان فضا بزرگ‌تر باشید این هزینه بیشتر می‌شود. پس اگر به دنبال بهترین ایزوگام کار و نصب ایزوگام در مشهد هستید بهترین کار ارتباط با فن باز است.

نکات مهم درباره نصب ایزوگام

قبل از هر کاری شما باید به نکات مهم که می‌تواند در فرآیند نصب ایزوگام برای شما مشکل‌ساز شود و یا بالعکس کار شما را ساده کند توجه داشته باشید. ازآنجایی‌که نصب ایزوگام یک الزام است و هزینه نسبتاً زیادی را برای شما به وجود میاورد نباید هیچ اشتباهی در آن رخ دهد پس شما باید به تمام نکات دقت کنید.

جنس

اولین و یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های شما تشخصی و خرید ایزوگام مرغوب است. همان‌طور که گفته شد ایزوگام فراورده تشکیل‌شده از قیر، تیشوی نخ دار، اتکتیک پلی پروبیلن، پلی‌استر و چند ماده دیگر است که بیشتر این ترکیب قیر است. در بعضی از موارد شرکت‌های غیر معتبر ایزوگامی به‌جای ترکیب بیشتر قیر از بنزین استفاده می‌کنند که شبیه به قیر باشد ولی با بازدهی بسیار پایین‌تر و این از کیفیت ایزوگام کاسته و قیمت آن را نیز کاهش می‌دهد و این شرکت‌ها سود بیشتری می‌برند.

شما می‌توانید از چند روش تشخصی دهید که قیر مرغوب است یا خیر که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  1. بوی نامطلوب

یکی از روش‌هایی تشخصی ایزوگام مرغوب که بسیار ساده هم است، بوی ایزوگام است همان‌طور که گفته‌شده در نوع تقلبی ایزوگام از موادی برای کاهش هزینه‌ها استفاده می‌شود که می‌توان به‌سادگی آن را تشخیص داد. این مواد بویی شبیه به گازوئیل می‌دهند که شما می‌توانید به‌سرعت تقلبی بودن آن را تشخیص دهید کافی است در میزان کم و برای تست از مقداری ایزوگام استفاده کنید تا متوجه این موضوع شوید.

  1. شکستگی یا ترک خوردن

درروش دوم شما میزان کمی ایزوگام تهیه می‌کنید و برای ساعاتی (2 الی 3) آن را داخل فریزر قرار می‌دهد و سپس آن را خارج کرده با آن را خم (تا زاویه 120 درجه) می‌کنید و اگر ایزوگام شکست یا ترک خورد متوجه می‌شوید که این ایزوگام تقلبی است.

  1. جنس ایزوگام

راه ساده‌تری هم است و آن این است که در قسمتی که لایه خارجی ایزوگام بدون پوشش است، دست بکشید و اگر دیدید که موادی سیاه‌رنگ روی دشت شما چسبید، می‌توان نتیجه گرفت این ایزوگام نامرغوب است و در غیر این صورت، مرغوب بوده و می‌توان از آن استفاده نمود.

آب‌وهوا

یکی از نکات بسیار مهمی که کمتر به آن توجه می‌شود و بعداً باعث خرابی ایزوگام می‌شود در نظر نگرفتن دمای هوا است. اگر می‌خواهید ایزوگامی با بهترین کیفیت را داشته باشید قید ایزوگام کاری را حتی‌الامکان بزنید و این کار را به زمانی که هوا متعادل و رو به گرمی است انجام دهید. به‌طور خلاصه بهترین زمان برای نصب ایزوگام فصل تابستان است.

رطوبت

نکته‌ی دیگری که باید به آن اهمیت دهید میزان رطوبت در محلی است که قرار است ایزوگام نصب شود. در فضایی که رطوبت زیاد باشد و ایزوگام نصب‌شده در مجاورت دمای هوای بالا قرار گیرد به‌سرعت واکنش نشان داده و باعث می‌شود تا رطوبت تبخیر شده و به لایه‌های ایزوگام نفوذ کند، همین باعث می‌شود که ایزوگام چسبندگی خود را از دست بدهد.

نصب ایزوگام مجدد

یکی از نکات و سؤالات بسیار رایج مردم این است که آیا نصب ایزوگام روی ایزوگامی که قبلاً نصب‌شده است موجب درد نمی‌شود؟ به طرح این سؤال می‌توان دو نتیجه مختلف را با در نظر گرفتن وضعیت ساختمان در نظر گرفت که در ادامه آن‌ها را باهم بررسی می‌کنیم.

در وهله‌ی اول شما باید ببینید که نصب مجدد ایزوگام به روی ایزوگام قبلی باعث سنگین شدن محل مذکور مثلاً سقف خانه نمی‌شود و اگر به نتیجه رسید که ایرادی پیش نمی‌آید آن را نصب کنید و در وهله‌ی دوم شما باید در نظر داشته باشید که کندن ایزوگام قبلی ضرورتی ندارد و به‌علاوه با نصب ایزوگام جدید روی ایزوگام قبلی به دلیل ادغام دو ایزوگام با یکدیگر، دوام و کارایی این ایزوگام بیشتر می‌شود.

البته شما باید توجه کنید ازآنجایی‌که ایزوگام روی قسمت‌های فلزی و آلومینیومی نصب نمی‌شود، شما باید لایه آلومینیومی یا آهنی ایزوگام را بکنید و سپس اقدام به نصب نماید تا از کندن شدن زودرس جلوگیری به عمل آید.

مکان‌های نامناسب نصب ایزوگام

درنهایت شما باید به این نکته دقت کنید که ایزوگام را باید در کدام مکان‌ها نصب و در کدام مکان‌ها نمی‌توانید نصب کنید. در اینجا منظور از مکان، جنس آن است. پس قبل از نصب باید مکان خود را بررسی کنید و اگر در مکان مورد از جنس‌های چوب، آلومینیوم، آهن و سرامیک نبود اقدام به نصب نماید زیرا در قسمت‌های آهنی و آلومینیومی ایزوگام نچسبیده و به‌سرعت کنده می‌شود و در قسمت‌های چوبی و سرامیکی هم باد می‌کند و در اصطلاح شکم می‌اندازد.

بهترین مکان‌ها برای نصب ایزوگام

همان‌طور که گفته شد ایزوگام در مکان‌های آلومینیومی و آهنگی به دلیل چسبندگی ناکافی و در قسمت‌های چوبی و سرامیکی به دلیل باد کردن اصلاً مناسب نیست، اما بهترین مکان برای نصب ایزوگام کجاست؟ در پاسخ باید گفت بهترین مکان برای نصب ایزوگام مکان‌هایی هستند که از قبل با قیر پوشیده شده باشند زیرا قیر سطح با قیر ایزوگام ادغام و دوام بیشتری را حاصل می‌شود به همین علت است که پیشنهاد می‌کنیم ایزوگام را روی ایزوگام قبلی نصب نماید و آن را جدا نکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − چهار =